Freedomova Freedomova komentáře u knih

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Knížka je zajímavá, napínavá a stojí za přečtení. Kromě originální zápletky obsahuje hodně historických zajímavostí a lákavý popis Londýna.

26.02.2017 4 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Knihu jsem četla těhotná a nevím, jestli to bylo i tím, ale připadala mi často velice dojemná. Zanechala ve mě pocit, že i kdyby se život odvíjel stokrát jinak, stejně v něm bude radost i neštěstí, i když v jiné podobě a je třeba se s tím smířit a snažit se neztrácet naději.

26.02.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha je stejně jako první díl skvělá. Děj zajímavý, napínavý, styl čtivý a Cormoran stále stejně sympaticky nabručený. Bod dolů dávám jen za extrémně naturalistický popis místa činu, při kterém se mi opakovaně zvedal žaludek, což se mi ještě nikdy nestalo.

31.10.2016 4 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Zajímavý popis života na carském dvoře, barvité líčení, které rozhodně nenudí a seznámí čtenáře nejen se životním příběhem hlavní hrdinky, ale také s mnoha historickými reáliemi. Atmosféra dvorských intrik, neustálého špehování a falešného pozlátka v kontrastu s bídou a utrpením chudých lidí. Kniha mne rychle vtáhla do děje a nezklamala.

31.10.2016 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Prvně jsem tuhle knížku četla v 16ti a do Geralta jsem se úplně zamilovala, takže mě nejvíc zajímalo, jak to dopadne s ním a Yennefer. O mnoho let později jsem ji četla znovu a už mne zaujaly úplně jiné dějové linky. Myslím, že právě díky mnoha vrstvám příběhu si v něm každý může najít to své a dokáže překvapit i při opakovaném čtení.

31.10.2016 5 z 5

Monty Pythonův Život Briana Monty Pythonův Život Briana Graham Chapman

Film mne tak nadchnul, že jsem si koupila knížku se scénářem. Při čtení jsem se výborně bavila, protože se mi v hlavě přehrávaly scény z filmu. Myslím, že bez jeho předchozí znalosti může být kniha hůře pochopitelná.

30.10.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha je opravdu strhující. Mám moc ráda, když mám v průběhu děje několik teorií, kdo je tady ten největší padouch a během čtení Zmizelé jsem změnila svůj skálopevný názor hned několikrát. Závěr mne překvapil a o to více knihu oceňuji.

30.10.2016 5 z 5

Pyšelská heraldika Pyšelská heraldika Michal Vitanovský

Skvělé zpracovaná knížka, moc mi pomohla při pátrání po historii Pyšel. Zkoušela jsem ji marně koupit, naštěstí ji měli k zapůjčení v knihovně.

28.12.2023 5 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Pohodová knížka na dovolenou nebo odreagování od stresu. Příběh je originální, není hned jasné, jak dopadne a humorným stylem a bez patosu podává téma, které je hluboké a dotýká se každého z nás. Knížka mne pobavila i dojala a rozhodně stojí za přečtení.

28.12.2023 4 z 5

Jak najít lásku Jak najít lásku Cecelia Ahern

Knížka mě nadchla, je to skvělý mix smysluplných myšlenek, romantického příběhu, dojemných chvilek a originálního humoru. Ani chvilku jsem se nenudila a ráda doporučuji.

19.02.2023 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Knížka se mi líbila, námět střetu reálného světa se světem sociálních sítí je rozhodně zajímavý a originální, ale romantická linka setkání bývalé baculky s jejím idolem z dětství mi připadala zbytečně přitažená za vlasy. Jiná knížka od téže autorky se mi líbila více, ale tato mne nenudila a byl to prima relax.

11.02.2023 3 z 5

Čarodějky ze Sanctuary Čarodějky ze Sanctuary V. V. James (p)

Kniha je napínavá, trochu mě zrušilo, že kapitoly jsou psané z pohledu různých postav. Postava čarodějky mi nebyla úplně sympatická a popisy průběhu rituálů mi připadaly zbytečně zdlouhavé. Závěr byl zajímavý a překvapivý.

21.01.2023 3 z 5

Poddan a Čmuchal Poddan a Čmuchal Zdeněk Karlík

Knížku jsme dostali, ale byla hrozně rozvláčná a děti nebavila, tak jsme ji dali do knihobudky a jistě si najde čtenáře. Oceňuji hezké ilustrace.

15.01.2023 2 z 5

Pět báječných strýčků Pět báječných strýčků František Nepil

Tuhle knížku jsem četla jako dítě a moc mě bavila. Teď si ji syn půjčil v knihovně, četli jsme ji před spaním a líbila se mu. Je to taková rychlovka, ale milá, žádné drámo a sem tam humor.

08.02.2022 4 z 5

Srdce světa Srdce světa Jay Lake

Námět se mi zdál velmi zajímavý, ale už na začátku mi připadalo, že je to pro autora příliš velké sousto. Skvělé popisy vzducholodí a prostředí se dost tloukly s prvoplánovou podobou s křesťanstvím - např. uhodinovaný Kristus apod. Detailní popis sexu s opičí ženou mi připadal úplně zbytečný a přiznávám, že i dost nechutný. Do dočtení jsem se nutila, protože mě zajímalo jak z toho autor "vybruslí" a uznávám, že docela se ctí. Nicméně další knihu od něj už si nepůjčím.

20.07.2019 2 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Thomas Cale mne nadchnul ve všech třech knihách a závěr mně vůbec nezklamal. Velice zajímavý je doslov autora, ve kterém vysvětluje inspiraci vlastními prožitky v katolické škole.

16.06.2019 5 z 5

Duhový cirkus Duhový cirkus Petra Neomillnerová

Moc hezký a milý příběh, krásné ilustrace, oddechová knížka pro malé děti. Čtyřletý syn miluje cirkusy, takže pro nás úplně ideální :)

02.06.2019 5 z 5

Zima Zima Rod Rees

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doufám, že druhý díl bude stejně dobrý.

24.05.2019 5 z 5

Pojídač stínů Pojídač stínů Kai Meyer

Kniha je zajímavá, čtivá, místy dost strašidelná, ale na můj vkus překombinovaná. Oceňuji především dobový popis Prahy a originální námět. Konec mě bohužel zklamal.

24.05.2019 3 z 5

Mapa v kůži Mapa v kůži Stephen R. Lawhead

Ze začátku mě kniha moc nebavila, pak mne zaujala dějová linka týkající se Míny a její kavárny. Nakonec jsem zjistila, že další díly v češtině nevyšly, což mě definitivně zklamalo.

02.05.2019 3 z 5