FrutyZ FrutyZ komentáře u knih

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Člověk se musí otevřít, aby tuhle knihu pochopil. Než jsem si knížku koupil, tak jsem se díval na film, který je výborný. Kniha je celá podle filmu a nepřínáší nic navíc, co by člověk čekal.
Kniha se dobře četla. Četl jsem si dva krát s rozestupem asi půl roku a dělal jsem si poznámky, které využiji, ale z filmu bych udělal uplně to stejné.

26.12.2016 3 z 5

Almanach Navala Ravikanta Almanach Navala Ravikanta Eric Jorgenson

Autora mám zařazeného jako motivačního řečníka, ale kniha mi celkem změnila na tuto osobu názor. Byly představené dobré myšlenky, ucházející postupy k jednotlivým problémům a netradiční řešení.

14.05.2023 3 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Kniha se na začátku dlouho táhla než se začala ponořovat do tématu. Následně už ale vysvětlovala přesně to, co jsem od knihy očekával. Kniha používala dobře mířena přirovnání - například z dopravním pásem, stromem, sisyfovskou prací a geekovskou produktivitou. Vysvětluje válku o naši pozornost a tři základní principy - čas, energie a pozornost.
Na konci každé kapitoly bych dodat ještě shrnutí, které tam chybí. Kapitoly jsou napsány krátce.

13.07.2022 3 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Kniha poukazuje na změny v naší společnosti a jakým stylem se budeme dále vyvíjet.
Na začátku nás autor otestuje "jednoduchými" otázkami, aby nám následně vysvětlil, že jsme se pletli více, než opice. Dále kniha vysvětluje jednotlivé otázky a dává nám nám tipy jakým stylem se orientovat v různých tématech nebo jak reagovat, když člověk něco neví.

15.06.2022 5 z 5

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Angela Duckworth

Autorka umí dobře popsat, jakým stylem se nám může změnit pracovní i osobní život, když zlepšíme/změníme přístup ke své vytrvalosti/houževnatosti. V knize je dobře popsán příklad dětí i různých vzdělávacích institucí, které s tímto problémem pracují. Okrajově se zmiňuje i o nastavení houževnatosti ve firemním prostředí.

23.06.2021 2 z 5

Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska Chris Bowers

(SPOILER) Autor knihy Chris Bowers nezískal povolení psát o Novaku Djokovičovi, proto posbíral pouze informace které měl a doplnil je příběhem o Srbsku, válkách a situaci v zemi. Když jsem tohle zjistil, tak jsem okamžitě ztratil chuť knihu číst (naštěstí se už tohle píše na prvních stranách knihy). Přečetl jsem prvních pár stránek a v knize jsou zjevné chyby.
Knihu bych doporučil lidem, kteří se zajímají historii, ale ne lidem, které zajímá samotný Novak.
Škoda, že vydavatelství OMEGA vydává takové knihy.

12.07.2020 odpad!

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Kniha obsahuje mnoho příkladů ze sportovního prostředí a ukazuje některé zajímavé výzkumy. Kniha se sice točí pořád dokola, ale čtenáři to vůbec nemusí vadit, protože vždy se ukáže nějaká nový myšlenka. Pozitivně hodnotím práci s vysvětlením "vnitřního dialogu na příkladu brankáře NHL. Kniha je krátká, ale zpracování by šlo podle mého vkusu lépe vyladit. Nerozuměl jsem, proč bylo použito tolik fotek pro ilustraci sportovců, ocenil bych spíše grafy, které více podpoří dané téma. Velmi se mi líbilo před a po každé kapitole daná myšlenka od autora samotného nebo jiných autorů.
Pán Jelínek má ale lepší tituly než je tato, přitom hodnotím kladně a doporučuji.

10.07.2020 3 z 5