Gabika9 Gabika9 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smekám, dlouho jsem neměla tak rychle přečtenou knihu. Nemohla jsem se prostě odtrhnout. Děkuji

18.08.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Perfektní, šokující, příjemně krátké, dějově nabité. Detektivka od pravého mistra...

19.02.2019 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný, smutný příběh, který mě vzal za srdce. Krátké povídání s pěknými ilustracemi. Děkuji za tento pohled.

10.10.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Srazila jsem jednu hvězdičku za to, ze jsem se musela prokousat prvními 100 stránkami, aby mě příběh začal pohlcovat. Z té realističnosti mi chvílemi nebylo vůbec dobře, ale díky tomu si teď mnohem víc vážím toho, co v životě mám.

07.03.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Sice nesnáším konce, kde si má čtenář něco domýšlet, ale i tak nadšená...

02.08.2019 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Přečteno jako audiokniha a spokojenost. Příběhy teda velmi mrazivé spíš smutné až depresivní, ale překvapivě šokující, proto jedna hvězdička navíc.

12.01.2024 4 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Na začátku jsem nevěřila, že se mi kniha zalíbí, natož, že se na jejích stránkách odehraje tak poutavý a odlišný příběh, než bylo moje očekávání. Když jsem se asi po 40 stranách zorientovala, příběh mě strhnul.

26.11.2023 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Strašně, strašně, ale opravdu strašně SMUTNÉ. Krásné tak, že nelze přestat číst a přesto otřesné, že se začnete modlit, aby jste nikdy nic takového nemuseli prožít!!!

19.01.2020 5 z 5

Jediné pozitivum, které jsem na knize našla je, že byla rychle přečtená. Skoro lituju, že jsem ji koupila. Od Rowlingové to má opravdu daleko. Snažila jsem se oprostit od předsudků a podobně, ale příběh mi přijde opravdu o ničem a možná je opravdu snahou jak ze jména vytěžit maximum.

05.10.2016 1 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Nemůžu se zbavit dojmu, že jsem právě přečetla parodii na Padesat odstínů šedi.

04.12.2023 2 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Malinko mi vadí, že neni přeložen kapitán Blackfur jako Černovous stejně jako v seriálu. Dcera mě na začátku opravovala, že tak se kapitán nejmenoval... Musela jsen propiskou opravit pro ostatní predčítající členy rodiny. Jinak milé zpracování s pěknými ilustracemi.

08.04.2021 4 z 5

Na začátku mě trochu vyděsilo (nevím jak lépe to napsat) vulgární vyjadřování hlavní hrdinky. Byla tak zvláštně hrubá a až nesnesitelně upřímná. Postupně jsem si asi zvykla a kniha mě pohltila. Byla jsem tak napnutá jestli se podaří vyřešit záhadu tajemné spisovatelky a celé mě to nakonec mile překvapilo.

27.05.2020 4 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Jsem v hodnocení neobjektivní, básně nejsou moje parketa... Pozitivně hodnotim zařazení i originálu básně a více variant překladu, pro mě zajímavé pro srovnání. Jinak mě to ale neoslovuje.

08.05.2020 2 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Velmi realistický příběh ze života. Na začátku mě zarazila zvláštní formulace textu a střídání vypravěčů v rámci jedné kapotoly. Když jsem toto vzala na milost, už jsem to vše prožívala naplno jako Eva, Hana a hlavně Viktor.

18.07.2021 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Velmi dech beroucí příběh. Člověk neví jestli má hlavního hrdinu milovat, litovat nebo nenávidět. Napínavé až do poslední chvíle a konec? Jak já nesnáším, když kniha skončí takto! Za to jde prostě hvězda dolů...

30.07.2020 4 z 5

Ty vole, já jsem teplá Ty vole, já jsem teplá Mary J. Cobs (p)

Jen těžko hledám slova, která by nejlépe vyjádřila pocity po přečtení této knihy. Prostý příběh ženy v krizi středního věku, která neví co se sebou. Má vlastně všechno a stejně hledá víc. Žádná velká hloubka příběhu, ale pozitivní zakončení oceňuji.

18.10.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

V komentářích jsem četla, že je to kniha, která vzbuzuje emoce a musím souhlasit. Místy jsem při poslechu audioverze myslela, že ji ani do konce nezvládnu. Líčení některých scén bylo morbidní a přesvědčivě nechutné a klobouk dolů to nenapíše každý. Ke knize to patří a závěr byl strhující. Ale v globále to nebude šálek mého čaje a protože ve mě zůstal z četby silně negativní pocit hvězdičky šli dolů.

22.01.2022 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Brilantně napsáno. I když je děj knihy až zvrácený musíte to prostě dočíst a doufáte, že to dobře skončí. Je to překvapivě svižné a nápadité.

07.01.2021 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Oddechové čtení s příjemnou zápletkou a romantickým koncem.

30.09.2020 3 z 5

Svatební dar Svatební dar Danka Šárková

Oddechovka na jeden nádech. Jednoduchý příběh s překvapivým koncem, ale nesnáším, když je něco vyřčeno a nakonec nezodpovězeno. Nemám chuť si příběh domýšlet, chci mít fakta černé na bílém!

16.05.2020 4 z 5