Gabika9 Gabika9 komentáře u knih

Dary se přece nevracejí Dary se přece nevracejí Ludmila Janáková

Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako její druhý díl. Byl to pro mě přínos, získala jsem úplně jiný pohled na rodičovství a pěstounskou péči. Taková jiná kniha o tom jak láska nezná meze.

11.07.2016 4 z 5

Křesťanství a lidská práva Křesťanství a lidská práva Jiří Hanuš

Na rovinu není to vůbec můj šálek čaje, ale ať se zamyslím sebevíc kniha mě vůbec ničím neobohatila a už teď těsně po přečtení si nepamatuji o čem vlastně byla. Vhodná spíš jako studijní text pro specializované obory.

02.03.2023 odpad!

Disney - 5minutové ospalé pohádky Disney - 5minutové ospalé pohádky kolektiv autorů

Líbí se mi, že pohádky jsou krátké a jednoduché. Ilustrace krásné a děj nový, žádná karkulka po 150té. Některé příběhy končí i spánkem hrdinů, které znají moje děti z tv, což vede k jejich snadnějšímu usnutí...

23.07.2021 3 z 5

Nové 5 minutové pohádky - Tlapková patrola Nové 5 minutové pohádky - Tlapková patrola kolektiv autorů

Oproti modrému dílů lépe formulovaný text. Jako ilustrace jsou obrázky originál z televizního seriálu. Mě se více líbí ilustrace v modré knize. Názvy pohádek jsou jiné než v seriálu.

08.04.2021 3 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Ovlivněna vlastní praxí jsem si čtením připomínala vlastní negativní zážitky a tak ve mě čtení knihy vyvolávalo nepříjemné pocity. Nicméně dobře a zajímavě napsané. Poměrně poučné hlavně pro laiky.

06.02.2021 3 z 5

Domácí zvířata Domácí zvířata neznámý - neuveden

Pěkný a poučný příběh, děti baví mačkat zvuky podle obrázku v knize.

16.12.2020 5 z 5

Auta - Pokladnice pohádek Auta - Pokladnice pohádek Walt Disney

Pro malé fanoušky Cars super, ale příběh extrémně osekaný a odlišný od filmu. Ilustrace pěkné, dceři se libí.

15.05.2020 3 z 5

Do pátku bude váš manžel jiný Do pátku bude váš manžel jiný Kevin Leman

Zatím nemůžu říci jestli přečtení ovlivní moje manželství a nějak změní mého muže, ale pár věcí jsem díky přečtení knihy pohopila a myslím, že mi v budoucnu pomohou.

30.04.2020 5 z 5

Medvídek Pú - Zlatý poklad Medvídek Pú - Zlatý poklad Walt Disney

Krásné ilustrace, jednoduchý příběh. Stačila tato kniha, aby si dcera oblíbila medvidka Pú.

08.04.2020 5 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Začátek vlažnější, že si říkáte bezva čtení pro synovce, ale později mě z příběhů v akci až mrazí. Něco trochu jiného a poměrně zdařilého. Možná by bylo pěkné ubrat volných stran a více se rozepsat...

18.02.2020 3 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Cestopisy normálně nečtu, takže jsem byla mile překvapená, jak snadno jsem tento přelouskala. Žádná šílená kvanta dat a popisů a přitom jsem se obohatila o spoustu informací.

23.10.2019 4 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Kniha mě začala bavit až v druhé polovině. Pokládání příběhem z planety xy me příliš nenadchlo a působilo spíš rušivě...

20.07.2019 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Veroniky polovina super, Jáchymova trochu slabší. Celkově pohodové čtení s překvapivými úseky.

20.05.2019 3 z 5

Vykupiteľ duší Vykupiteľ duší Iveta Pačutová

Příjemně tajemná kniha, dějově zajímavá a přitom realistická.

21.12.2018 5 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Romantické, čtivé, ale dějově chudé.

03.12.2018 2 z 5

Případ Mauricius Případ Mauricius Jakob Wassermann

Pro mě náročná, zdlouhavá a nevýrazná kniha. Zápletka ucházející a závěr dojemný. Škoda jen, že nejmilejší podkapitola, se ukazala být pouze snem.

29.11.2018 2 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Nejdříve se zdálo, že systém psaní knihy obráceně nebyl dobrý nápad, ale byla jsem mile překvapena. Šokovaná zvratem na konci musím říct: dobrá práce...

09.11.2018 3 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Kniha překvapila a šokovala. Se zatajeným dechem jsem hltala každou stránku. Místy jsem se sice v ději trochu ztratila, ale to jen přidalo na dramatičnosti.

29.09.2018 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Málo kdy se stává, že při čtení detektivky je mi zločince líto. Tentokrát sem s napětím a dojetím dočetla jedním dechem. Ačkoli se to zpočátku nezdálo pravděpodobné, doporučuji ke čtení.

25.09.2018 4 z 5

Louskáček Louskáček Rita Balducci

Velmi stručné, ale s pěknými ilustracemi. Jako krátká pohádka před spaním ideální.

03.07.2018 3 z 5