georginaa georginaa komentáře u knih

Pan O Pan O Lauren Blakely

Už se mi to tolik nelíbilo jako první díl, ze začátku jsem měla problém se vůbec začíst. To, že mužství hodnotí chlapi svojí chloubou mě štve. Myslím, že většinu žen zajímá především jak se chlap k ženě chová, jak se chová k ostatním, samozřejmě, že musí projít i nějaká ta chemie, ale podstatné je, že ženy si nevybírají a nesoudí jen podle dolního IQ. V této knize bohužel to přesně vystihuje, což byla úplná škoda promrhat skutečný příběh.

03.09.2022 3 z 5

Indiana Jones a Království křišťálové lebky Indiana Jones a Království křišťálové lebky James Rollins (p)

Další díl, tentokrát Indiana Jones pozná na své výpravě svého syna, kterého neznal a ani nevěděl, že ho má. Potká se po letech opět s Marion a ta se přizná. Zase jedno velké dobrodružství a konec je tak romantický. Celou sérii jsem viděla snad třicetkrát a stále mě baví. Jelikož knihy byly napsány dle filmů, četly se skvěle.

31.08.2022 5 z 5

Indiana Jones a poslední křížová výprava Indiana Jones a poslední křížová výprava Rob MacGregor

Na hlavní dvojici Harrisona Forda a Seana Conneryho se můžu dívat stále dokola. Jsou to úžasní herci a zpracování třetího dílu nemělo chybu. Zase plné akce a byla zábava koukat na syna s otcem. To samé u knihy jsem se neskutečně bavila.

Indiana Jones a Chrám zkázy Indiana Jones a Chrám zkázy James Kahn

Opět skvělé zpracování, neodebralo to na kvalitě. Spíše naopak. Stále je co objevovat a Indiana Jones má zase plno práce. Jak najít další vzácné artefakty a přitom nepřijít o svůj život. Film byl též skvěle natočen, pro ty co neviděli a nečetli jen vřele doporučuji.

Dobyvatelé ztracené archy Dobyvatelé ztracené archy Thomas Campbell Black

Miluju tuhle sérii, dobrodružství, akce, archeologické nálezy a tajemno. Opravdu fascinující pojednání a hlavně zfilmované s H.Fordem bylo excelentní. Je to snad nejúžasnější dobrodružná série, která byla nafilmovaná. Pro mě je to prostě TOP.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak i druhý díl byl pěkně napínavý, plný akce. Kim má zvláštní přístup k vyšetřování a to se mi líbí. Je drsná, vůči okolí nepřístupná, ale má vše pod svojí kontrolou. I když po ní půjde někdo, kdo ji bude usilovat o život, neztratí přehled a ví jak se s tím vypořádat. Prostě opět skvělá detektivka.

28.08.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

První díl o vyšetřovatelce Kim a musím říct wau, to bylo něco. Plno zvratů, akce nechutností, prostě vše co má správná detektivka mít. Angela nasadila laťku docela vysoko a budu doufat, že se bude držet v tomto tempu i v dalších dílech.

28.08.2022 5 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Přesladká romantika bez žádné větší zápletky. Jediná akce byla, že Logan dostal do papuly od tatíka. To byl největší adrenalin z celé knížky. Škoda, že autorka nepřidala na seznam třeba pár písní co složil a zpíval, jako to dělají ostatní. Jen o tom mluvil a my víme prd, krom toho, že Lotty byla jeho múzou. Jinak jako oddechovka to ušlo.

27.08.2022 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Další skvělá detektivní zápletka spojená s romancí. Tyto příběhy od Sandry prostě miluju. Probudit se vedle mrtvoly a ke všemu nevědět co se stalo musí být opravdu hrozné. Proč se to vlastně stalo a co zatím vším je, nedá Britt spát. Kniha se čte jedním dechem a mohu jenom doporučit.

23.08.2022 3 z 5

Drsný chlap Drsný chlap Sandra Brown

I po plno letech se setkání bývalé lásky může prohloubit i když za podivných okolností. Vrah je vždy o krok napřed a Dodge čeká na nějakou chybu, kdy by mohl toho šílence zastavit. Zatím nechápe o co mu jde, ale za záchranu dcery jeho bývalky položí i život. Moc pěkná detektivka s romantikou.

23.08.2022 5 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

Třetímu dílu jsem dala o jednu hvězdu navíc, než těm dvou předchozím a to za příjemnějšího Nacha. Nepovažoval ženu za majetek ba naopak ji ctil a poslouchal. Oproti majetnickému Massimovi, který dělal zoufalé činy a myslel si, že ho všichni musí poslouchat bez keců. Jsem ráda, že je konec, že to dopadlo v celku dobře a můžu se zas posunout o jiné tituly knih dál.

21.08.2022 3 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Bohužel v životě se tohle stává, že někteří chlapi radši vše zaplatí, než aby museli řešit nějaké problémy. Nechápou, že žena ani dary nepotřebuje, spíše pohlazení a pocit, že jsou ti jediné na světě, že jsou milované. Také záleží na ženě jak si co nechá líbit a pokud se neřeknou pravidla hned od začátku, později je to pak problém. Nicméně mě se příběh líbil, pobavil a fandila jsem Alici, že se přenesla i přes takovou chamtivou babičku.

21.08.2022 4 z 5

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Tuto knihu jsem si půjčovala z knihovny mého bratra jako mnoho dalších. Víc mě bavily než dívčí románky. Byly víc dobrodružnější a vždy jsem chtěla být indiánkou vedle krásného Vinnetoua. Představovala jsem si tu nespoutanost, jízdu na koni a nádhernou krajinu. Přesně jak je v knize popsáno. Je to vzpomínka na dětství, dnes jsou jiné žánry které čtu, ale ráda se ke vzpomínkám a pocitu z těchto krásných knih vracím.

18.08.2022 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňa knize přidala přidanou hodnotu a to v podobě nádherné ilustrace. Takových knih si vážím, ukáže nám víc z dané osobnosti a přiblíží tím svoji duši, myšlení. Není to jen žena, kterou vidíme jako herečku, ale především poodkrývá svůj vnitřní život.

18.08.2022 4 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Asi jsem první čtenářka, která je z této knihy rozpolcená. První díl byl prostě wau, a do druhého asi do 150 stránek fakt nuda. Stále dokola opakované scény jak je ze všeho Cecílie zničená, děj vlastně žádný, jen nářky a nenávist, pomsta a zdrcené srdce. Potom to dostalo trochu spád, když přišli havraní kluci a to fakt nikdo nečekal, že po příchodu se stane to nejhorší co se mohlo stát, přijít o jednoho oblíbeného havrana. Nicméně se pak zase přeskakovaly roky, kde vlastně nás autorka hodila už do různých vztahů, které jsme nemohli s hrdinkou ani prožít a bum , už opět byla tam, kde na začátku. A i když jsme se konečně dozvěděli jak to vše bylo, vlastně konkrétně o havranech nevíme zhola nic. Vždy jim zazvoní mobil a zpráva a řeknou , že musí jít a to je všechno. Takže plno otázek my jde myslí a jako by to zůstalo dalším tajemstvím.

16.08.2022 5 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Nechyběla touha, vášeň, sex, ale i smutek, odpuštění, prostě vše co se v životě každému z nás určitě stalo. Moc pěkně napsaný příběh, když opravdu někoho chováte v srdci dlouhou dobu, nikdo jiný prostě nemá šanci. Pak je vztah tak napůl a to je vlastně škoda. Vztah by měl mít všechno a bez vášně to prostě není ono.

07.08.2022 4 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Příběh byl velice pěkný a po letech zfilmováno a zkouknuto na Netflixu. Zrovna nedávno přibyla čtvrtá série. Zase to skončilo tak napínavě, že mě štve čekat na další sérii. Mrzí mě, že není ani pokračování v knihách. Určitě bych si koupila další díly.

05.08.2022 5 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

V takové malé velebné vesničce by se mi také líbilo. Cooper přijíždí za svým přítelem a to mu změní celý jeho život. Zjistí, že už nemá cenu nikam se vláčet, stále něco hledat. Našel místo, kde je mu dobře a konečně se usadí. Nehledě že potká i lásku, kterou vlastně ani neplánoval ani nečekal. Moc pěkný příběh na jedno odpoledne.

05.08.2022 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Dojemný srdcervoucí příběh plný lásky, odpuštění a přátelství. Kniha byla skvělá a film se mi též líbil. Sparks prostě tyto romantické příběhy umí, že občas ukápne i slzička. Jeho knihy mám moc ráda a vřele všem doporučuji.

05.08.2022 4 z 5

Sedm týdnů, které otřásly hradem Sedm týdnů, které otřásly hradem Přemysl Svora

Nikdo pořádně nevidí co je za pozadím, plno lidí odsoudilo Veškrnovou za to, co dělala. Já ji ale stále beru jako skvělou komediální herečku a kecy kolem mě vlastně ani nezajímají. Každý člověk má právo žít tak jak chce.

05.08.2022 1 z 5