georginaa georginaa komentáře u knih

Rozhodná chvíle Rozhodná chvíle Jaromíra Kolárová

Opravdové povídky ze života. Plno z nás si prožili podobné osudy jako tyto tři ženy i když konec byl určitě jiný. Nic nekončí stejně, nikdo nežije stejný život někoho jiného. Proto je život rozmanitý a poutavý a když to někdo umí tak dobře napsat slovy v knihách, jako tato spisovatelka, čte se vše velmi dobře.

31.07.2020 3 z 5

Dobrou noc, rozume Dobrou noc, rozume Jaromíra Kolárová

Lásky pohledem spisovatelky. V povídkovém souboru jsou poukázány různé podoby lásky od mladého věku, až po starší generaci.

31.07.2020 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tuhle knihu jsem četla před lety a moc mě bavil ten vnitřní svět pohledem dívky. Roztomilá, upovídaná, ve všem viděla to krásné. Je nádherné snít a někdy své sny naplnit.

30.07.2020 5 z 5

Pravidla českého pravopisu Pravidla českého pravopisu Věra Hartmannová

Menší knížka která se lehce vejde i do kabelky a může být vždy po ruce. Občas se vyskytne slovo, s kterým se moc nesetkáváme a nastane i situace, kdy si nejsem jistá jak se to píše. Proto tato pravidla jsou super.

24.07.2020 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Krásné vyprávění o broučcích. Je dost poukázáno na hodnoty života. Jak správně se rozhodovat, čemu věřit, jak se chovat. Je to přizpůsobeno pro mladě čtenáře, aby pochopili mravní hodnoty člověka, že broučci mají úplně stejné starosti a radosti jako lidé.

22.07.2020 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Příběh je nádherný, poutavý i když chvílemi zdlouhavý. Musíme brát v potaz, že byl psán v jiné době, kde si docela potrpěli na zdlouhavé vyprávění. Po letech neztratil vůbec žádný půvab. Kdo má rád historické romány, určitě doporučuji.

22.07.2020 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

První kniha co jsem četla od této autorky a docela mě pohltila. Pár otázek bych měla a též odpovědi na ně, doufám, že třeba přijdou v dalších dílech. Při čtení jsem se sama se sebou dohadovala, jak to bude pokračovat a autorka to vždy vymyslela jinak, a to mě hrozně bavilo, že to bylo jiné, než by člověk očekával.

20.07.2020 5 z 5

Probuzený žár Probuzený žár Ann Maxwell

Někdy nás osud zavane úplně na opačnou stranu, než bychom čekali. Tory je sportovně nadaná, chce si splnit sen a jet na olympiádu ve skocích do vody. Bohužel se velmi zraní a už nikdy nebude moct skákat. Najde si jinou práci a bohužel se musí potýkat s nepříliš přívětivým majitelem ranče do kterého se bezhlavě zamiluje.

19.07.2020 5 z 5

Smaragdová jeskyně Smaragdová jeskyně Ann Maxwell

Zase jedna pěkná kniha jak to od Ann můžeme čekat. Líbil se mi výběr povolání, netradiční na ženskou. Chodit do neznámých jeskyň a nebát se, to chce fakt odvahu. Nechyběl ani románek, když se cesty Joy a Gabriela rozdělily, opět si po letech,rozumnější a vyspělejší zase cestu k sobě našly.

19.07.2020 5 z 5

Na plovárně Na plovárně Jiří Janoušek

Rozhovory se známými i neznámými osobnostmi. Plno osob mi přišlo poutavých, krásné vyprávění ze života a též seznámení s plno pracovních profesí.

19.07.2020 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Nejdříve jsem knihu přečetla a pak jsem na to šla do divadla. Chtěla jsem porovnat co je lepší. Jelikož nejsme v té době a jména používáme o mnoho jednodušší, tak se mi víc líbilo divadlo. Tam přeci jenom si člověka pamatujeme a lépe rozeznáme postavu, která se hraje, než v knize, kde se nám to plete. Mě aspoň ano.

Villette Villette Charlotte Brontë

Příběh sice pěkný, ale tak hrozně popisovaně táhlý. Dějově málo akční, od Bronte jsou lepší knihy, než tato. Sice jsem ji dočetla, ale už vím, že k této se nikdy nevrátím.

18.07.2020 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Vše souhlasí co je v komentářích psáno. Četla jsem ji jako povinnou četbu na střední, můžu říct, že mě to též zasáhlo, silný emoční příběh. Též jsem viděla i film, ale u filmu si nemusíte nikoho představovat, tam ho vidíte, ale u knihy sníte.

Hrady a zámky světa Hrady a zámky světa Gianni Guadalupi

Tuto knihu jsem dostala jako poděkování.... nádherná místa a nádherné fotky. Moc krásná kniha.

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Musí se sejít dvě silné osobnosti, které se nebojí urážek, silných emočních výbuchů, ztrapňování a ponížení. To vše se dělo mezi protagonisty této knihy. Říkává se protiklady se přitahují, ale tady to byly stejné cílevědomé povahy, které se nebojí toho druhého strhnout. A když přijde prozření, je to láska jak hrom. Jen si něco takového přiznat. Krůček po krůčku se k tomu dostaneme a nakonec jak se dalo čekat, spadne to do romanťárny.

18.07.2020 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Tento historický román byl moje noční můra. Spíše bych řekla horor té doby. Co se vše dělo a kolikrát si zfanatizovaný inkvizitor vymýšlel a odsoudil nevinné. Bylo to jak mor, nepřizpůsobivý se dle inkvizice stali pro společnost posedlý ďáblem a byli vůči všemu bezmocní. V žádném případě bych tu dobu nechtěla zažít.

17.07.2020 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kdo by neznal tyto pohádky o pejskovi a kočičce. Dva takové mám doma a též spolu dobře vycházejí :-) Pohádky se čtou z generace na generaci a myslím, že je to zrovna nesmrtelná kniha. Příběhy nikdy nezestárnou.

17.07.2020 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Prostředí této knihy mi moc neříkalo a odborné termíny jsem nějak nedokázala chápat. Postavy ale stály za to. Psychický narušený manžel a nezkrotná manželka.... očekává se velký výbuch.

16.07.2020 2 z 5

Do nepohody připraven Do nepohody připraven Miroslav Plzák

Jaké jsou případy nevěry a jak jim čelit, na to opravdu není a nemůže být připraven nikdo. Jen záleží jak se s tím člověk vyrovná a jak to míní řešit. V této knize je možnost pomoci co a jak řešit. I když v životě to může vyjít úplně jinak. Každý člověk je jiný, a od toho se odvíjí veškeré jednání.

16.07.2020 3 z 5

K manželství připraven K manželství připraven Miroslav Plzák

Někdy až trochu úsměvné situace mezi páry. Ale i to se vše může stát. Po letech manželství je to určitý nadhled, co a jak se stalo. Příručka pro mladé, které si opravdu neví rady s nějakou tou situací.

16.07.2020 3 z 5