georginaa georginaa komentáře u knih

Džínový svět Džínový svět Radek John

Knihu jsem četla ve dvaceti letech. Přiblížení ze studentského života Petra. Vypráví své pocity, názory, přesvědčení, hledá pravdu i když někdy za hranice chápání, bojuje o místo ve společnosti. Jak se vyrovnat s okolím a svým životem.

08.07.2020 3 z 5

Vražda ve společnosti Consus Vražda ve společnosti Consus Václav Erben

Tak konečně jsem dočetla poslední díl ze série a jsem ráda, že to končí. Protože poslední díly ztratily kouzlo z minulosti. V nové době to už není ono, sice postavy se zachovali, ale nějak mi to k dřívějším dílům nezapadá.

07.07.2020 2 z 5

Trable anglického šlechtice v Čechách Trable anglického šlechtice v Čechách Václav Erben

Tak jako pro ostatní čtenáře této série, i pro mě tento příběh byl nejslabší. Jako kdyby spisovatel neměl už nápad, a chtěl to dopsat za každou cenu narychlo. Překousala jsem se tím, protože jsem chtěla dočíst celou sérii. Ale k této knize se už asi nikdy nevrátím.

07.07.2020 2 z 5

Poslední pád mistra Materny Poslední pád mistra Materny Václav Erben

V tomto podivném příběhu jsem chvíli ztrácela ponětí o postavách. Než mi to nějak secvaklo a pomotané se rozmotalo. Nu což vše nemůže být jednoduše řečeno. I smrt může být složitá, dokud ji nevypátrá náš oblíbený Kapitán Exner.

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Desátý díl je opět zasažen mezi archeology. Jak se jedná o nález z let předminulých, vždy se najde jedinec, který svou chamtivostí se nebojí spáchat zločin.

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

V pořadí již osmý případ, kde se vyšetřují dvě odlišné vraždy. Případ nás zavede do pražské ZOO. Opět pěkná detektivka.

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Sedmý díl byl zasažen do pohodové rekreační oblasti. Jenže se to pouze zdá, že je pohodovou. Ztrácení lidí není jen tak. A to by nebyl ani kapitán Exner, kdyby na to nepřišel. Parádní vyšetřování a někdy i náhoda pomůže.

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Nikdy nevíte co se děje za zavřenými dveřmi vašich sousedů. Dokud se něco nestane. To pak pomluvy, svádění jeden na druhého, lhaní, uhýbání...to vše se musí vzít v potaz a číst mezi řádky, aby se zjistilo, co se vlastně doopravdy stalo.

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Opět geniální zpracování příběhu o vraždě ženy, která se našla na malém divadle velice zohavená. Kapitán Exner byl povolán vyřešit tento podivný případ.

Vražda pro Zlatého muže Vražda pro Zlatého muže Václav Erben

Jak se stane něco neobvyklého, šup zavolají toho nejpovolanějšího Kapitána Exnera. Není nad českého policajta, co vyřeší záhadné ztracení "Zlatého chlapa".

Bláznova smrt Bláznova smrt Václav Erben

Třetí díl Kapitána Exnera je natáčen v malé malebné vesničce Meziboří. Místní strážník si neví rady s případem, tak povolají z Prahy toho nejzkušenějšího.

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Druhým dílem této série je z vojenského prostředí. Téma velice známe pro většinu chlapů. Kapitán Exner musí přijít na to, proč by chtěl někdo zabít důstojníka.

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Prvním dílem s Kapitánem Exnerem se otvírají nádherné české kriminální příběhy. Jako prvním ve filmu vystupoval Jiří Vala, coby komisař. Jednou si jeden cizinec nechal od rytců udělat odlitek mince. Dívka poznala, že je to z pokladu Byzantského kupce. Tím se ocitá v nebezpečí.

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Nádherný detektivní příběh s Kapitánem Exnerem. Moc se mi líbilo i filmové zpracování v podání nezapomenutelného Jiřího Kodeta. Exner tentokrát pátrá po vrahovi obuvníka Rambouska, proslaveného majetného naivního malíře. Natáčelo se v okolí zámku Opočno.

Dítě touhy Dítě touhy Candace Schuler

Přeskočí jiskra, nedá se odolat tomu druhému a vášnivá noc je na spadnutí. Když se po letech opět střetnou vášnivost zcela nezmizela, i když z takové noci mohou být trvalejší následky.

07.07.2020 4 z 5

Námluvy naruby Námluvy naruby Judith McWilliams

Vtipná harlequinka, kde se promíchává děj rodičů a dospělých dětí. Dohazují se nápadníci a řeší se rande s vtipnými nápady. Moc jsem se bavila.

07.07.2020 3 z 5

Čekání na bouři Čekání na bouři Dixie Browning

Divokost nezkrotné přírody zasahuje do života Willy. Obává se o svůj dům, o vše co má, že o to přijde. Osud ji přivede nespoutaného a divokého muže. Nyní bojuje s vlastní bouří v srdci.

07.07.2020 5 z 5

Šance pro lásku Šance pro lásku Penny Jordan (p)

Po hodně letech se opět Kate setkává se svým ex. Nechápe co po ní může chtít a hlavně po dceři, kterou vůbec nezná a nikdy se o ní nezajímal. Některé vzpomínky zůstávají v srdci až do konce života.

07.07.2020 4 z 5

Nevěsta Nevěsta Emma Goldrick

Jiná země, jiný styl života, jiná kultura. Na služební cestě zažívá nesčetné situace, které jsou odlišné od své rodné země. Aby se vyhnula problémům, seznámí se s Ryanem, který je velice dobrý společník, se vším si poradí.

V každé cizí tváři V každé cizí tváři Ann Major

Příběh se mi velice líbil. Kdo by neměl aspoň jednoho zpěváka nebo kapelu nad postelí jako svého idola? Situace v životě je zanese jinam, ale ve svém srdci stále přetrvávají. Hlavně když z lásky vznikne dítě.