georginaa georginaa komentáře u knih

Muž se špatnou pověstí Muž se špatnou pověstí Ann Major

Mám ráda knihy, které se odehrávají na ranči. Jedna žena, dva bratři... koho si vybrat? Blade jí nesmírně přitahuje, za to Dean je k ní hodný a milý, ale vášnivost chybí. Vybrat si cestu klidného žití? Nebo vášnivého a divokého života? Osud to ale vyřešil za Jenny sám.

07.07.2020 5 z 5

Romeo a Julie na konci listopadu Romeo a Julie na konci listopadu Jan Otčenášek

Jeden vdovec ing. Pluhař žije dlouho sám bez ženy a i když žije s rodinou, cítí se velmi osamělý. Na druhé straně žije Marie, také vdova, která má syna v káznici, jde místo své sestry na schůzku na inzerát a potká se tam právě s vdovcem. Přestože rodiny ing. Pluhaře tatínkovu novu známost nepřijímá a Marii zase odrazuje její sestra, překonávají oba tyto komplikace a vychutnávají si své štěstí. Společně poznávají, že nemají vzpomínat na minulost, která stejně již nejde změnit, ale spíše se věnovat budoucnosti, která je před nimi a přijímat tak dar lásky, která jim byla určena.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásně popsaný milostný román, který jasně poukázal, že dva lidé kteří se mají nesmírně rádi, musí čelit plno nástrahám té doby. Nebylo přáno, aby společenský rozdíl byl tolerován.

Občan Brych Občan Brych Jan Otčenášek

Příběh který mě moc nenadchnul, jelikož politické režimy jsem v té době chápala úplně jinak než dnes. Hloupé a někdy až nelogické myšlení některých jedinců mě neskonale vadily. Bohužel to byla další školní četba, tak jsem se tím musela prokousat.

Lásky mezi kapkami deště Lásky mezi kapkami deště Jan Otčenášek

Lidé jsou určeni pro lásku v každém období. Ať je válka, po válce, svoboda, sníh a mráz, slunce a teplo....prostě každý člověk hledá k sobě toho druhého , aby nebyl sám. Láska je dar, který se musí opečovávat, aby nikdy neuhasl. Jsme určeni milovat a být milováni. Krásný příběh, který byl opět zfilmován a když ho opakují, ráda se na něj znova kouknu.

Kulhavý Orfeus Kulhavý Orfeus Jan Otčenášek

Kulhavý Orfeus byla četba na střední škole. Jelikož jsem byla ve věku hrdinů z této knihy, mohla jsem srovnávat jejich život za protektorátu, jejich všední starosti a život ve svobodné zemi, kde starosti byly úplně jiné. Jsem ráda, že jsem válku nemusela zažít.

06.07.2020 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Tyhle pohádky jsem milovala, některé byly i zfilmovány pro nedělní odpolední vysílání pro děti. Každá byla z jiného prostředí, loupežnická , pošťácká, doktorská.... Všechny ale byly úžasné a zároveň poučné.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tato kniha snad putuje a bude putovat několik generací a nikdy se neomrzí. Kdo ji má v knihovně určitě se k ní vrací a čte ji svým dětem, vnoučatům. Opravdu krásný příběh štěněte.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Další příběh, který musel být ve čtenářském deníku jako školní povinná četba. O doktorovi, který vynalezl lék na "Bílou nemoc". Neslo to hodně úskalí, kdy a komu podat tento lék a za jakou cenu. Opět zfilmované v hlavní roli Hugo Haas, který tento film i zrežíroval.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Román v té době nadčasový, plno věcí se z toho opravdu stalo. Bylo to excelentně zfilmováno dnes již národními umělci. Museli jsme ji číst ve škole jako povinnou četbu. Díky filmu se nám to ale lépe pochopilo a vyprávělo.

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Velké trápení jsem četla v době puberty. Pro děti je velký problém snést rozchod rodičů a jejich hádky. S odstupem času to člověk v dospělosti skousne lépe, než v dětství. Vidí jakékoliv problémy jinýma očima. Pro děti je to však velké trauma, myslí si, že se jim rozpadá celý svět.

06.07.2020 4 z 5

Veronika, prostě Nika Veronika, prostě Nika Jaromíra Kolárová

Působivý dívčí román poukazuje na důvěřivost dospívající dívky, která se snaží pochopit jednání dospělých. Jak jsme vychováni, tak plno způsobů zdědíme ať chceme nebo ne. Je ale na vahách, jak se mysl vyrovná s různými problémy. Co si do života odneseme a co určitě nechceme dělat.

Naděje má hluboké dno Naděje má hluboké dno Jaromíra Kolárová

Pokud se někdo dostane do takovéto situace, určitě vzpomíná na svůj život, co se mu odehrálo, co by udělal někdy jinak. Přemítá si celý život a kdyby každý dostal ještě jednu šanci, prožil by to úplně jinak. Což vede k otázce...jak?

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Velice zábavný humorný film s Hanzlíkem a Kovářovou. Hodně se spolu k sobě hodili coby partneři ve filmech. Kniha byla úžasná, jsem ráda že se mi dostala do rukou.

Chtěla bych ten strom Chtěla bych ten strom Jaromíra Kolárová

V té době byla spisovatelka velmi oblíbená. Psala hodně o vztazích v rodinách, o partnerství, životních eskapádách. Zamilovanost může přijít v každém věku, záleží zda vznikne silné pouto, které přetrvá a nebo skončí.

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

(SPOILER) Docela jednoduchý příběh, škoda že nebyl vyjasněn důvod sestry, proč to tak udělala. Třeba v tom dopise. Co ji k tomu vedlo, že si vybrala zrovna Noaha. Je fakt, že člověk když pozná toho druhého, přilne mu k srdci tak nebo tak. Záleží co s těmi všemi pocity udělá a jak si sám v sobě řekne jak chce žít dál.

Holky, požár, kariéra Holky, požár, kariéra Petr Prouza

Humorné povídky , které pasují do 80.let. Dnes je to k pobavení s odstupem času až směšné. Ale v té době byl pan autor velmi populární.

05.07.2020 3 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Ze začátku jsem si říkala, že se něco musí stát. Takové romantické štěstí nemůže trvat tak dlouho. Taky že jo....nečekaně to vždy udeří, když se to nejméně čeká. Ale poprali se s tím statečně, pokud jeden miluje toho druhého natolik, udělá pro něj cokoliv. Konec mě moc dojal, bylo to opravdu krásné zakončení dílu.

05.07.2020 5 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Stanislav Rudolf uměl krásně napsat pocity dívek v pubertálním věku. Nevím kde čerpal náměty, ale plno dívek co četly jeho románky se určitě dokázaly s některými příběhy ztotožnit. Údolí krásných žab jsem později viděla i zfilmované a moc se mi to líbilo. Škoda, že takové filmy dnes nikdo už nenatáčí a ani je neopakují.

04.07.2020 5 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Další dívčí románek, který vyšel když mi bylo patnáct. Též jsem měla partu, jezdila na skútrech, hodně mi kniha připomíná mě samotnou. Až tedy na tatínka, sice nebyl ve vězení, ale v tu dobu se rodiče rozváděli. Takže jsem se upínala k partě jako v této knize. Dnes z pohledu dospělé ženy, je tato kniha nostalgií a vzpomínkou na dospívající časy.

04.07.2020 5 z 5