georginaa georginaa komentáře u knih

Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Christopher John Sansom

Opět z dalších příběhů světového čtení. Příběhy jsou zajímavé a dobře se čtou.

05.05.2020 3 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Líbila se mi divočina, mělo to silný nádech pustých hor, šelem a strachu z nebezpečí. Dare a Angie je super dvojice, i když ze začátku byli proti sobě, nakonec se dali dohromady po stopách vraha.

14.10.2019 4 z 5

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Tento styl vyprávění mi nijak moc neseděl. Vzpomínky co se vše dělo se sestrou protnuté s přítomností vyšetřování nijak zvlášť poutavé. Nora je též v hledáčku podezřelých, nicméně zjistila plno tajemstvích své sestry, až kápla na to pravé.

21.08.2019 2 z 5

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

Též jsem propadla rázné Evě Dallasové. Její příběhy jsou neotřelé, stále nové nápady a její neotřelý humor mě vždy odzbrojí. Hlavně to její přirovnání. No co se týče tohoto dílu, různé sekty fakt nemusím, jsou děsné, až fanaticky posedlé. Vždy se najde jeden, který zblázní ostatní - hlavně slabší povahy, které potřebují vedení. Pak všichni jsou jak stádo krav, co řekne jeden musí i ostatní, to prostě nejde přes rozum. No v každém případě to je všude a i bude, s tím nikdo nic neudělá.

10.06.2019 5 z 5

Domácí konzervování ovoce a zeleniny Domácí konzervování ovoce a zeleniny Libuše Vlachová

Díky této knize jsem se naučila zavařovat jakékoliv ovoce a zeleninu, nepostradatelný pomocník.

10.06.2019 3 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Někdo nechce vyhrabat minulost. Někdo nechce aby se hrabal v přítomnosti. Někdo chce odstranit Reachera, který nic nenechá na pokoji. A Duncanovi neví s kým si zahrávají.

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Tentokrát se vyšetřování týká přímo Rechera. Znal mrtvé ženy z jiných kauz, je obviněn, ale musí najít toho kdo to udělal. Nachází trhliny v případu a je nápomocen FBI. Proč se to vše tak zvrtlo?

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Tak tohle mi připomínalo film Rambo. Tulák co jen pokračuje na své cestě někam a chce si dát jen kávu a jít dál. Avšak okolnosti a nepochopení místních překročí hranici, kdy už nejde to vrátit zpět. Musí tu nespravedlnost napravit.

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Jatka byla úplně super čtivá, totéž jsem čekala u druhého dílu. Velký chytrý chlap, co se vždy připlete do něčeho, ani neví jak. A přes jeho hrdost, když už se připlete, tak to taky vyšetří. Takový je bývalý major Jack Reacher.

61 hodin 61 hodin Lee Child

Kam se zase Jack Reacher dostane, tam můžete čekat, že se něco zvrtne. Tentokrát má pouze 61 . hodin, aby vyšetřil co se kolem něj děje. Je voják každým coulem, ať je teplo nebo mráz, nic ho nezastaví. Jakmile se do něčeho pustí, dokončí to za každou cenu.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem četla již 3x, česky, slovensky a po letech jsem se k ní opět vrátila. Jsem ráda že ji mám ve své knihovničce a kdykoliv se k ní vrátit.

02.06.2019 2 z 5

Milovat Jackie Milovat Jackie Nora Roberts

Na co si pomyslíte, to Jackie se učila...od všeho umí něco. To vlastně ani nejde. Možná že to autorka trochu přehnala, stačilo třeba to vaření a psaní, ale aby uměla toho tolik, to bylo přehnané. No a když potká takového ne-šikulu na domácí práce, tak je v sedmém nebi. Jen mu ukáže co vše umí. Mrzí mě jen, že celou dobu píše román, a na konci knihy se pouze dočtete, že to dala vydavateli a nic víc. Zda to mělo úspěch, nebo bude pokračovat s další knihou apod. je to useklé a na pokračování by to asi byla nuda.

09.03.2019 4 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Pokračování z pohledu Willa, jak to vše prožíval, pěkné popsání jeho emocí. Těžko se z mužů dostávají pocity, aby nám to ženám řekli. Schovávají své myšlenky pro sebe a málo komunikují a pak se stávají nesmyslné neshody. Will si svá tajná přání též nechával pro sebe a když nakonec dostal odvahu, už se nedokázal udržet. Byl to pěkně popsaný příběh z pohledu muže. Tak jako první díl se mi líbil u druhý. Klidně by mohlo být pokračování....

27.01.2019 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

od této spisovatelky čtu poprvé, příběh byl romantický, rychlý, čtení na jeden večer a celou dobu jsem měla chuť na ořechový dort.

16.12.2017 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Další napínavý příběh, sice vraha hned poznáte na začátku, ale myšlení Rhyme jak se k němu dostane, je opět obdivuhodné. Doufám že bude další díl od tohoto autora.

03.01.2017 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

První polovina je jako první rande, člověk je natěšen, zamilován a šťasten. Druhá polovina skočí o 11 let dopředu, kdy se dozvídáme jak to bylo před těmi 11 lety, pro mě docela nepochopený záměr. Kdyby to volně proplouvalo do dalších let, nebylo by to tak neobvyklé, ale co naplat. Znám ale někoho, kdo byl též v kómatu a probudil se po pár letech, což je i v této knize. Takže všem lidičkám co dostanou šanci opět žít život naplno držím palečky a též i Sparksovi v dalším pěkném románu.

25.05.2016 5 z 5

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

Peabodyová, nepřipadáte si trapně už jenom v těch růžových kovbojských botách, natož když mi ještě k tomu slintáte na můj nový kabát?.....Jůůů, extra třída, jemný jako máslo.....Kdyby byl jako máslo, už by na mě roztékal.....no prostě zbožňuji Evy hlášky. Vždy se těším z každého dalšího dílu, co z Evy a Peabodyové vypadne, jsou prostě skvělé.

19.03.2016 5 z 5

Ostrovy splněných snů Ostrovy splněných snů Nora Roberts

Jedna jak druhá povídka má svá tajemství, romantiku a nechybí ani trochu detektivní zápletky. Jsou psané nenásilnou formou, což neubírá na kráse, ba naopak. Skvěle se čtou. Akorát je pořád poukázáno, jak ženy si umí se vším poradit a neberou v potaz, že právě chlapy se chtějí o ženskou starat, mají se nechat rozmazlovat. To já bych se nechala hned....ale jsem zrovna tak emancipovaná samostatná, že zvládám s přehledem i chlapskou práci. Nu což ... nic proti vám chlapcům. :-)

15.02.2016 5 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Od Lindy Howard mám již plno knih, né všechny se povedou dle našich představ. Tuto knihu jsem dočetla a už jistě vím, že se k ní nevrátím, jako třeba k jiným, které jsem přečetla třeba třikrát. Příběh zvláštní, dlouho se táhl, než se přišlo k jádru věci a pak to mělo zas tak rychlý spád a konec jako kdyby děj přeskočil a byl o ničem. Nevím, tato kniha mě až tak neoslovila. Proto dávám 3 hvězdičky.

18.07.2015 3 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Tak tento příběh se mi zdál moc utahaný, dlouhé proslovy, časté opakování stejné věci. Vraha jsem si tipla hned v počátcích a byla jsem i ráda, že tomu tak doopravdy je. Kniha v celku ušla, ale S.B. napsala plno lepších.

17.01.2015 3 z 5