GoodGames GoodGames komentáře u knih

Trilogie Nikopol: Jarmark nesmrtelných / Volavka / Chladný rovník Trilogie Nikopol: Jarmark nesmrtelných / Volavka / Chladný rovník Enki Bilal (p)

Trilógia Nikopol je rozhodne myšlienkovo zaujímavým titulom, ktorý nezostarol a stále je svieži svojimi originálnymi scenáristickými a aj vizuálnymi nápadmi. Nie je to pre každého, ale ak máte radi politické sci-fi satiry, môže vám to prekvapivo dobre sadnúť. Predsa len to nie je kultové dielo len tak pre nič za nič.

13.02.2022 4 z 5

Mlsoun. Kniha první Mlsoun. Kniha první Jeff Lemire

Síce mi pár strán trvalo, kým som si na tú špecifickú (rozumej škaredú) kresbu od Jeffa Lemira zvykol, no akonáhle nastúpila na scénu postava Jepperda, príbeh ma pohltil a precitol som až o takmer 300 strán neskôr, keď už bol koniec. Perfektne napísané a úplne chápem kultový status a veľkú obľúbenosť tejto série. Som veľmi rád, že to tu konečne vyšlo a ešte v tak kvalitnom spracovaní.

06.01.2022 5 z 5

Historky z psíšeří Historky z psíšeří Evan Dorkin

Bestie burdenské 1 sú veľmi príjemným dobrodružným fantasy. Často je to až hororové, čo mne osobne veľmi sedelo a páčilo sa mi, že to nebolo stále len zábavné a plné farieb, ale dokázalo to aj pritvrdiť. Tri poviedky z ôsmich mi však prišli trochu slabšie, inak však perfektná zábava s partičkou sympatických zvieracích hrdinov.

06.12.2021 4 z 5

Béowulf Béowulf Kieron Gillen

Král, jenž byl a bude 2: Béowulf je poriadne akčná krvavá jazda v tom najlepšom duchu fantasy hororov z 80. rokov! Keď babča Bridgette zobrala na prerastené monštrum motorovú pílu, bol som presvedčený o tom, že je to jedna z najlepších sérií, aké tu vychádzajú. K tomu perfektná kresba a úchvatné farby. Za mňa maximálna spokojnosť a odporúčam každému, kto sa chce predovšetkým u komiksu baviť.

04.12.2021 5 z 5

Artuš Artuš Kieron Gillen

Tá akčná jednoduchosť je odzbrojujúca. Pripomína mi to dobrodružný film Múmia z roku 1999, áno, je to jednoduchšia zábava, ale parádna! Král, jenž byl a bude 1: Artuš má síce trochu chaotický scenár ohľadom vyvoleného a kto je vlastne komu synom, ale okrem toho to nemá výraznejšie mínusy. K tomu skvelá kresba, ktorá spolu s úchvatnými farbami vytvára jeden z najkrajších komiksových vizuálov. Svižný dobrodružný fantasy horor.

04.12.2021 5 z 5

Návrat ke kořenům Návrat ke kořenům Nick Spencer

Amazing Spider-Man 1: Návrat ke kořenům je taký ten klasický uvoľnený Spider-Man. Nájdete v ňom poriadnu kopu záporákov, ale prekvapivo málo akcie. Od polovice príbehu to má zaujímavý zvrat a pútavosť príbehu sa u mňa ešte zvýšila. Príjemný úvod do série a koniec sľubuje poriadnu divočinu v ďalšej časti.

02.11.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Mirka Andolfo

Proti přírodě 2: Štvanice je už výrazne temnejší diel ako ten prvý. Šteklivú erotiku a humor nahradila temnota a brutalita a máme tu vlastne seriózny thriller. Mirka Andolfo to kreslí veľmi príjemne a dobre sa na to pozerá. Je preto škoda, že už nabudúce tu máme finále série, čo mi príde dosť uponáhľané.

01.11.2021 4 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Pérák: Oko budoucnosti je vydareným domácim komiksom. Zasadenie do druhej svetovej vojny funguje skvelo, hlavný hrdina vtipne hláškuje, nacisti sú hnusní a má to aj veľmi fajn akčné scény. Príbehom je to trochu jednoduchšie, ale na druhej strane je to pútavé, sympaticky priamočiare a veľmi dynamické.

01.11.2021 4 z 5

Nešťastně až do smrti Nešťastně až do smrti Skottie Young

Nesnáším Pohádkov 4: Nešťastně až do smrti je posledným dielom série a musím povedať, že mi bude tento odľahčený svet plný čierneho humoru na našom trhu chýbať. Ako sa však hovorí? V najlepšom treba prestať a platí to aj tu. Už bolo cítiť, že postupne mal autor Scottie Young menej a menej sviežich a hravých nápadov a niektoré veci sa už začínali opakovať. Aj napriek tomu však spokojnosť a patrí to k tým najzábavnejším sériám, aké tu u nás kedy vyšli.

12.10.2021 4 z 5

Deadpool: Klasické příběhy Deadpool: Klasické příběhy Mark Waid

Deadpool: Klasické příběhy sú jednoducho klasické retro príbehy zo začiatku 90. rokov. Postava Deadpoola ešte len začínala svoju púť a postupne sa formovala. Už od začiatku to však bol sarkastický, ukecaný a poriadne drzý superhrdina, ktorý sa vyžíva v zabíjaní. Neradím sa však k Deadpoolovým fanúšikom a naviac je táto zbierka dosť chaotická ako kresbou tak aj scenármi. Deadpool je však u nás veľmi populárny a preto chápem jeho zaradenie do edície Legendy Marvel, aj keď by som v nej radšej videl zásadnejšie a ucelenejšie príbehy. Pre fanúšikov Deadpoola sa však jedná o povinnosť.

28.09.2021 3 z 5

Batman / Fortnite: Bod nula (souborné vydání) Batman / Fortnite: Bod nula (souborné vydání) Christos N. Gage

Batman / Fortnite: Bod nula sa veľmi hodí pre mladších čitateľov. Je tu svet a pravidlá hry Fortnite, Batman a viaceré postavy z Gothamu, akcia na každej druhej strane a k tomu ešte aj kód do hry k špeciálnemu kozmetickému predmetu. Ak vám to stačí ku šťastiu, kľudne si jeden bod prirátajte k hodnoteniu. Jednoduchá zábava, ktorá neurazí.

27.09.2021 3 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Spy x Family 1 je príjemný úvod do série. Má dostatok hravých nápadov, humor, sympatické postavy a aj zopár dynamických akčných scén. Malá telepatka, špión a nájomná zabijačka prinesú v budúcnosti ešte určite veľa vtipných momentov a Crew má vo svojich rukách ďalší veľký manga hit.

27.09.2021 4 z 5

Londýnští sirotci Londýnští sirotci Olivier Legrand

Čtyřka z Baker Street 4: Londýnští sirotci je výrazne temným dielom, ktorý už definitívne mení zameranie na dospelejšieho čitateľa. Aj keď sú tam hlavné postavy deti a je to celé pestrofarebné, nie je to detský komiks. Znovu sa jedná o veľmi svižný a pútavý diel, v ktorom sa tentokrát naši hlavní hrdinovia po hádke rozdelia a bude to pre nich poriadne nebezpečné, po krku im totiž pôjde ich starý známy. U mňa sa Čtyřka z Baker Street štvrtým dielom definitívne zaradila medzi najlepšie série, ktoré u nás vychádzajú.

07.09.2021 5 z 5

Batman: Tři Jokeři Batman: Tři Jokeři Geoff Johns

Batman: Tři Jokeři má zaujímavý námet, predsa len traja Jokeri miesto jedného? Geoff Johns to celé vymyslel dostatočne rafinovane, pútavo a hrá sa aj s bolestivou minulosťou postáv. Nejedná sa síce o nič zásadné, no ak hľadáte zábavný komiks s Batmanom a máte radi Jokera, tak by ste to jednoducho nemali minúť.

02.09.2021 4 z 5

Batman Mikea Mignoly Batman Mikea Mignoly Mike Mignola

Mike Mignola vytvoril temné, ponuré, skoro až hororové poviedky, ktoré majú skvelú atmosféru. Najlepšou je Skaza, ktoré postihla Gotham, ale ani tie ostatné nie sú na zahodenie, aj keď sú už kvalitatívne horšie. Pre fanúšikov Mikea Mignolu sa však jedná o povinnosť.

26.07.2021 4 z 5

Hodiny posledního soudu 2 Hodiny posledního soudu 2 Geoff Johns

Hodiny posledního soudu 2 sú rozhodne zaujímavým finále. Stret Supermana s Dr. Manhattanom vzbudzuje nemalé očakávania. Spájajú sa tu hrdinovia z komiksu Watchmen s DC univerzom a ich vzájomné konfrontácie pútajú pozornosť. Pre lepší čitateľský zážitok je však lepšie, ak zabudnete na neprekonateľný originál od Alana Moorea. Scenár sa totiž v druhom diely aj napriek zaujímavým udalostiam Geoffovi Johnsovi občas príliš komplikuje. Kniha obsahuje ku koncu príliš veľa skokov v čase a aj tých postáv je tu už prehnane veľa. Nové kultové dielo sa vytvoriť nepodarilo, zaujímavý komiks však áno.

15.07.2021 4 z 5

Zvrácená Zvrácená Haruto Rjó

Zvrácená je prekvapivo intenzívny úchylný horor, ktorý má vydarenú atmosféru a vydaril sa aj záver. Je to nonstop hororová nálož na 400 stranách. Ak máte radi úchylné japonské horory, nemáte čo riešiť.

10.06.2021 4 z 5

Zelená krev 4 Zelená krev 4 Masasumi Kakizaki

Green Blood sa pomaly ale isto blíži do finále. Stret dvoch bratov s nebezpečným Edwardom Kingom je už za dverami a isté je, že to bude bratov bažiacich po pomste poriadne bolieť, ak z toho vôbec vyviaznu živí. Aj napriek jednoduchosti scenára a čiernobielym charakterom je to pútavá westernová séria, ktorú odporúčam aj čitateľom, ktorí majú s mangou problém, Kakizakiho kresba je totiž luxusná.

13.04.2021 4 z 5

Starcova jeskyně (barevné vydání) Starcova jeskyně (barevné vydání) Jeff Smith

Kůstek 06: Starcova jeskyně je po uvoľnenejšom a akčnom piatom diely výrazne temnejší. Už tu ide naozaj do tuhého a stret dobra so zlom sa nedá zvrátiť. Dokážu hrdinovia zabrániť rituálu pri krvavom svite mesiaca? Kto je Černá kápě? Jeff Smith vymyslel skvelé charaktery a jeho príbeh je veľmi dobre vystavaný a pútavý. Obrovská vďaka Crew, že túto kultovú sériu začali vydávať znovu a tentokrát v podobe, akú si Kůstek zaslúži.

26.03.2021 4 z 5

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Cyberpunk 2077: Trauma Team je vydarenou akčnou jednohubkou. U mňa sa zatiaľ jedná o najvydarenejší komiks s hernou tematikou, ktorý u nás vyšiel. Pre hráčov príjemný bonus k hre, ale komiks určite poteší aj fanúšikov akčných sci-fi komiksov, ktorých na našom trhu veľa nie je. Je síce jednoduchý, ale tá akčná priamočiarosť je sexi a potešil aj vydarený záver. Príjemné prekvapenie.

23.03.2021 4 z 5