GoodGames GoodGames komentáře u knih

Batman v černé a bílé Batman v černé a bílé Neil Gaiman

Výnimočná publikácia, ktorá na našom trhu nemá obdobu. Viaceré legendárne scenáristické mená či viacerí výnimoční komiksoví kresliči sa tu zišli, aby vytvorili tematicky a graficky rôznorodé krátke príbehy o Batmanovi. Síce trpí kniha poriadne kolísavou kvalitou či už scenárov alebo kresby, no už len kvôli tej výnimočnosti toľkých zvučných mien na jednom mieste si zaslúži svoju pozornosť.

11.03.2021 4 z 5

Dílo v černé, dílo v bílé Dílo v černé, dílo v bílé Alejandro Jodorowsky

Rytíři z Heliopole 01: Dílo v černé, dílo v bílé majú zaujímavý námet, v ktorom sa miešajú reálne historické udalosti s prvkami fantasy a nadprirodzena. Jedná sa o komiks, ktorý je pekne kreslený, ale po príbehovej stránke to výrazne drhne. Síce to patrí k tým slabším výtvorom od Jodorowského, aj napriek tomu som sa však obstojne bavil.

11.03.2021 3 z 5

Živelné měňavice Živelné měňavice Petr Kopl

Morgavsa a Morgana 2 je veľmi príjemný a hravý komiks plný nápadov. Je obdivuhodné, ako to Petr Kopl presne trafil, že to je veľmi zábavné pre deti a komiks baví aj dospelých čitateľov. Na 80 stranách sa neustále deje niečo nové a bol to asi jeden z najrýchlejšie prečítaných komiksov. Ubehlo to neuveriteľne rýchlo a som veľmi zvedavý na tretí diel.

15.02.2021 4 z 5

Svět hry Cyberpunk 2077 Svět hry Cyberpunk 2077 Pat Mills

Svět hry Cyberpunk 2077 je kvalitným herným sprievodcom. Na 192 stranách sa dozviete množstvo zaujímavých vecí, ako napríklad vývoj sveta až po rok 2077, rozdelenie jednotlivých častí mesta Night City a ich opis, rozdelenie spoločnosti v meste, informácie o jednotlivých klanoch, zbraniach, kybernetických implantátoch a podobne. Kniha obsahuje veľké množstvo ilustrácií a konceptov a celkovo sa jedná o veľmi vhodný doplnok pre všetkých fanúšikov hry.

15.02.2021 4 z 5

Zelená krev 3 Zelená krev 3 Masasumi Kakizaki

Green Blood je kvalitná manga séria, čo dokazuje aj svojím tretím dielom. Po scenáristickej stránke je síce jednoduchšia, predvídateľná a nemá až tak zaujímavých hlavných hrdinov, no svojím drsným prostredím, krvavou akciou a hlavne skvelou kresbou ma dokáže upútať takým spôsobom, že ju preletím na jeden dych. Som zvedavý na ďalšiu časť.

31.01.2021 4 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Bojový anděl Alita 01: Zrezivělý anděl je skvelou akčnou sci-fi mangou. Hlavnú hrdinku a detailnú kresbu som si zamiloval a síce je hlavne zo začiatku akcia občas neprehľadná, postupne sa to zlepší. Prekvapili ma aj fungujúce emócie, ktoré sú hlave v druhej polovici knihy neočakávane silné. Som veľmi zvedavý, či autor udrží vysokú kvalitu aj v ďalších knihách.

09.12.2020 5 z 5

Čas zabíjet draky (barevné vydání) Čas zabíjet draky (barevné vydání) Jeff Smith

Kůstek 04: Čas zabíjet draky je už výrazne temnejší, ako predošlé časti. Už tu výrazne cítiť osudovosť a nebezpečenstvo. Udeje sa tu pár výrazných udalostí, ale inak je to zatiaľ asi najviac ukecaný diel, ktorý je vlastne takým tichom pred búrkou.

30.10.2020 4 z 5

Berserk 2 Berserk 2 Kentaró Miura

Masaker! Poriadne hnusný záporák, čvachtavé a časté súboje, nekompromisnosť a priamočiarosť. Veľmi vydarené temné fantasy, ktoré som nevedel položiť z rúk, kým som ho nedočítal celé. Na našom komiksovom trhu nám niečo podobné chýbalo. Ja len dúfam, že tie predaje budú pre Crew uspokojivé, čaká nás totiž ešte veľa dielov a dospelé tituly to u nás nemajú ľahké.

29.10.2020 5 z 5

Ateliér špičatých klobouků 1 Ateliér špičatých klobouků 1 Kamome Širahama

Ateliér špičatých klobouků 1 je nádejným úvodom do čarodejníckej série. Autorka kreslí veľmi kvalitne a scenár tiež dokáže zaujať. Tempo síce občas viazne, ale posledná tretina knihy sľubuje ešte veľké veci. Tak uvidíme.

27.10.2020 4 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Nimona je netypický fantasy komiks, ktorý nejde podľa zabehnutých šablón a ide si svojou vlastnou cestou. Ak máte radi humor a hľadáte tak trochu netradičné fantasy s presahom, Nimona by vás mohla potešiť.

27.10.2020 4 z 5

Radiant 1 Radiant 1 Tony Valente

Radiant 1 je úvod ako hrom! Perfektný prvý diel manga série, ktorý vzbudzuje do budúcna nemalé očakávania. Autor Tony Valente si to píše a kreslí sám a obe remeslá zvláda s veľkým prehľadom. Zábavné hlášky, vtipné gagy, sympatické postavy, prehľadná svižná akcia a pekné prostredia. Ak hľadáte zábavnú akčnú mangu, Radiant bude pravdepodobne dobrá voľba.

20.10.2020 5 z 5

Oběť Oběť Vicente Segrelles

Žoldnéř 4: Oběť je opäť skvelo namaľovaným dielom, v ktorom je ale aj dostatok akcie, oblúd, súbojov a nápaditých krvavých detailov. Ubehne to extrémne rýchlo.

14.10.2020 4 z 5

Batman: Bílý rytíř Batman: Bílý rytíř Sean Murphy (p)

Hľadáte kvalitný komiks s Batmanom? Našli ste ho. Bílý rytíř je totiž jeden z najkvalitnejších za posledné roky! Originálna zápletka, svižný scenár, štýlová kresba a perfektne napísané postavy. Sean Murphy stvoril kultové dielo.

14.10.2020 5 z 5

Wolverine: Zrození Wolverine: Zrození Paul Jenkins

Silný a drsný príbeh o vzniku jednej z najobľúbenejších komiksových postáv. Svižný scenár, príjemná kresba a jedná sa celkovo o komiks, ktorý by si žiadny fanúšik dobre napísaných superhrdinských komiksov nemal nechať ujsť.

22.09.2020 5 z 5

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Avengers 1: Poslední návštěva určite dokáže potešiť fanúšikov, ktorí hľadajú jednoduchú a nahláškovanú akciu, ale od slávneho scenáristického mena som čakal lepší príbeh a aj zaujímavejšie akčné scény.

22.09.2020 3 z 5

Zelená krev 2 Zelená krev 2 Masasumi Kakizaki

Westernová zábava pokračuje. Druhý diel si udržuje kvalitu toho prvého a okrem perfektnej kresby ponúka aj jeden veľmi vydarený súboj na viacerých stranách. Síce je príbeh jednoduchý, ale mne to takto jednoducho padne niekedy veľmi dobre.

22.09.2020 4 z 5

Případ U Modré záclonky Případ U Modré záclonky Olivier Legrand

Ak máte chuť na niečo dobrodružné, realistické a detektívne, určite dajte Štvorke z Baker Street šancu, jedná sa o veľmi príjemný komiks so sympatickými postavami a skvelou kresbou.

21.09.2020 4 z 5

Slavík ze Stepney Slavík ze Stepney Olivier Legrand

Zatiaľ najlepší diel série! Pestré prostredia, viac akcie, zákerný protivník a dostatok priestoru tu tentokrát dostane aj Sherlock Holmes a doktor Watson. Inteligentná dobrodružno-detektívna zábava.

21.09.2020 5 z 5

Aféra Rabukin Aféra Rabukin Olivier Legrand

Druhý diel len potvrdzuje, že tu máme dočinenia s kvalitnou dobrodružno-detektívnou sériou, ktorá má pútavé príbehy, perfektnú kresbu a sympatických hrdinov.

21.09.2020 4 z 5

Svatokrádežná svatba Svatokrádežná svatba Alejandro Jodorowsky

Komiksové Game Of Thrones, len je to celé ešte o úroveň zvrhlejšie. Príbeh plný sexu, krvi a brutality a síce je občas prekombinovaný, je to aj napriek tomu príjemné čítanie pre dospelých. Hlavnou hviezdou komiksu je Dongzi Liu, ktorého kresba vypadá famózne.

22.07.2020 4 z 5