GoodGames GoodGames komentáře u knih

Konkláve Konkláve Greg Rucka

Aj tretí Lazarus pokračuje v scenáristickej krasojazde Grega Rucku a síce je tentokrát príbeh takmer bez akcie (no finálny súboj sa odohráva na niekoľkých stranách a stojí naozaj za to), stále to dobre funguje práve vďaka kvalitnému scenáru. Ak ste stále do tejto sérii nenaskočili, určite neváhajte a veľká vďaka Crew, že sa to tu rozhodli vydávať.

10.04.2024 4 z 5

Venomův ostrov Venomův ostrov Donny Cates

Táto séria od šikovného Donnyho Catesa si udržuje svoju kvalitu a stále má čím prekvapiť. Tentokrát hlavný hrdina Eddie Brock stroskotá s lietadlom na Ostrove kostí, na ktorom bude musieť spáliť všetko živé. Všetko sa totiž infikovalo nebezpečným symbiontom a chce to zabiť Eddieho, ktorý musí nebezpečenstvu čeliť bez svojho parťáka Venoma. Je to taký akčný survival na ostrove, ktorý je doplnený o príbehovú linku, v ktorej sa Eddieho syn snaží pomôcť svojmu otcovi. Má to fajn finále, v ktorom príde aj Tyrannosaurus Rex a celkovo som zvedavý na ďalšiu časť.

20.12.2023 4 z 5

Batman: Vánoce Batman: Vánoce Lee Bermejo

Vianočný Batman na štýl Dickensovej Vianočnej koledy. Je to temné, hravé a krásne kreslené. Lee Bermejo ukázal, že okrem perfektnej kresby dokáže písať aj zaujímavé scenáre a jeho Batman je poriadne zatrpknutý zlostný chlap, ktorý prechladol, je mu zima a kašle. Svojou atmosférou to Batmanových fanúšikov určite dostane.

17.12.2023 4 z 5

Space Punch 1 Space Punch 1 ZD.

Space Punch je novou manga sériou zo stajne nakladateľstva Zanir, ktoré má na svojom konte už viaceré veľmi zaujímavé komiksy či manga série. Síce sa väčšinou jedná o menej známe tituly bez väčšej reklamy, no nájdete tu viacero kvalitných komiksov. Space Punch u nás vyhral hlasovanie z pomedzi troch manga sérií, kde mu boli konkurenciou Double Me a Oneira. Space Punch však vyhral presvedčivo a bol som na prvý diel tejto akčnej manga série celkom zvedavý. Jedná o akčnú sériu o dvoch bratoch, ktorí sa snažia v skorumpovanom meste bojovať za spravodlivosť s partiou hnusných gangstrov. Postupne objavujú silu špeciálnych schopností z artefaktov po otcovi, ktoré im pravdepodobne v neľahkom boji v budúcnosti pomôžu. Rozbehnuté je to dobre, kresba je príjemná, tak uvidíme, ako si s príbehom v nasledujúcich dieloch autor poradí.

25.11.2023 4 z 5

Štvanice: Díl druhý Štvanice: Díl druhý Nick Spencer

Prvý diel Štvanice bol veľmi dobre vymyslený a Nick Spencer tu rozohral naozaj zaujímavé divadlo. Lovec Kraven bol charizmatický záporák a tešil som sa na finále tohto príbehu. To je prekvapivo trochu komornejšie ako by ste možno čakali a nejaké epické finále sa nekoná. Skôr sa tu odohrajú menšie súboje, ale po stránke príbehu to funguje. Rozhodne však udalosť, ktorú by si nemal nechať fanúšik komiksového Spideyho ujsť.

01.11.2023 4 z 5

Selekce Selekce Greg Rucka

Po perfektnom úvodnom diely do série nastáva tentokrát výrazné spomalenie deja. Je to stále kvalitne napísané a nakreslené, ale má to značne nevyrovnané tempo. Inak je to však veľmi zaujímavo vymyslené a som zvedavý, ako bude príbeh pokračovať.

10.10.2023 4 z 5

Radiant 8 Radiant 8 Tony Valente

Radiant si drží svoju kvalitu a Tony Valente jednoducho zvláda perfektne ako kresbu tak aj scenár a postavy. Tentokrát dôjde na vojnu medzi inkvizítormi a kráľovstvom a hrdinovia sa dostanú do veľkého nebezpečenstva. Séria ma baví a teší ma, že si našla svojich čitateľov a vydáva sa 3x ročne.

18.09.2023 4 z 5

Akira 6 Akira 6 Katsuhiro Otomo

Dočkali sme sa. Máme tu kompletnú manga sériu, ktorá ovplyvnila stovky tvorcov po celom svete, či už v komiksoch, knihách či filmoch. Akira je právom kultová legendárna manga séria a vôbec sa nečudujem, že je v Japonsku považovaná za národný poklad. Posledný diel tejto série je monumentálny, nič také som ešte v komiksoch nikdy nevidel. Takmer celých 440 strán je o akcii a obrovských výbuchoch, ktoré sú tu snáď na každej piatej strane. Neskutočné, aké epické to celé je a prekvapí aj šialene rýchle tempo. Čo si však veľmi na tejto sérii cením je to, že je to stále aktuálna téma a aj keď má séria už viac ako 30 rokov, stále pôsobí sviežo. Celú sériu rozhodne odporúčam a ďakujem nakladateľstvu Crew, že o sériu toľké roky bojovali a nakoniec ju tu celú vydali rýchlo aj napriek problémovým Japoncom.

18.09.2023 5 z 5

Diablo - Legendy o barbarovi: Bul-Kathos Diablo - Legendy o barbarovi: Bul-Kathos John Arcudi

Ak ste fanúšikom známej a veľmi populárnej hernej série Diablo, komiks pre vás môže byť zaujímavým spestrením. Nečakajte však od neho zázraky, jedná sa totiž celkovo o priemerný komiks po všetkých stránkach. Chýba v ňom zaujímavejší dej a čakal som aj viac prvkov (monštrá, kúzla, zbrane, brnenia, miesta) zo samotnej hernej série.

17.09.2023 3 z 5

Flashpoint Flashpoint Geoff Johns

Flashpoint je rozhodne zaujímavý superhrdinský komiks, ktorým sa inšpiroval aj najnovší film Flash. Sluší sa však dodať, že sa inšpiroval len voľne a v komikse je toho výrazne viac, ako postáv, tak aj iných udalostí. Scenár je dostatočne šikovne napísaný a bolo fajn vidieť známe postavy v úplne iných polohách.

17.09.2023 4 z 5

Okupované území Okupované území Evan Dorkin

Séria Bestie burdenské ma baví už od prvej knihy. Mám rád príbehy, v ktorých majú hlavné úlohy zvieratá a atraktívny je aj žáner v podobe dobrodružno-mysterióznych príbehov so štipkou hororu. Je to také fajn čítanie, ktoré má spád a zaujímavé nápady. Štvrtá kniha nás zavedie do Japonska v povojnovom období a síce mohol Evan Dorkin vyťažiť z tohto prostredia aj viac, celkom dobre som sa bavil a ubehlo mi to veľmi rýchlo.

10.07.2023 4 z 5

Visa Transit - svazek 2 Visa Transit - svazek 2 Nicolas de Crécy

Visa Transit 1 a 2 je cestovateľským komiksom podľa skutočných udalostí. Samotný autor Nicolas de Crécy tu opisuje svoju cestu z Francúzska do Turecka, na ktorú sa vybral so svojím bratrancom na aute Citroën Visa ešte vo veľmi mladom veku len pár mesiacov po výbuchu Černobyľu. Spoznávajú nové krajiny, nových ľudí a celý tento road trip je možno až príliš kľudný a neakčný. Tých naozaj zaujímavých príhod tu tak veľa nie je a jedná sa hlavne o pokojné cestovanie. Niekomu to však práve takto môže veľmi vyhovovať. Pre mňa príjemný komiks. Záverečný tretí diel už vo Francúzsku vyšiel a my sa ho pravdepodobne tiež čoskoro od Meandru dočkáme.

29.01.2023 4 z 5

GG: Život je videohra GG: Život je videohra Giacomo Masi

Reálny svet okolo hlavných hrdiniek sa začne po stiahnutí najnovšieho datadisku meniť na ich obľúbenú fantasy online hru a aj samotné dievčatá sa začínajú postupne meniť na ich herné postavy. Zaujímavý námet a príjemné prevedenie. Ak máte radi japonské anime seriály, tak kresba vás určite poteší. K tomu kamarátske vzťahy a podpichovačky medzi partiou dievčat dobre fungujú. Aj keď sa môže zdať na prvý pohľad, že je to komiks hlavne pre dievčatá, ja som sa bavil a odporúčam to aj všetkým hráčom.

14.12.2022 4 z 5

Hubert & Hugo 2 Hubert & Hugo 2 Nikkarin (p)

Aj druhá kniha príhod Huberta a Huga je veľmi príjemná, milá a je ideálna na odreagovanie. Príbehy sú svieže, hravé a v každom ide o niečo iné. Raz sa musia hlavní hrdinovia vysporiadať s lavínou, ďalej nešikovne upratujú domácnosť, zbierajú huby, hľadajú poklad, navštívia Třescon zameraný na hrdinov Štvorlístka alebo rozprávajú príhodu so špeciálnym druhom Vlkolaka. Nikkarin si to píše a kreslí sám a ide mu to naozaj dobre. Určite by som si dal rád aj ďalšie príbehy.

02.12.2022 4 z 5

Berserk 10 Berserk 10 Kentaró Miura

Dokonalosť a zatiaľ najlepší diel série. Prvá polovica knihy zaujímavé chystanie sa na dôležitú záchrannú misiu a budovanie atmosféry a druhá polovica knihy totálny nonstop masaker. Perfektne vymyslené akčné scény, úžasné a prekvapivé nápady, sympatické postavy a kvalitná kresba. Všetka česť vydavateľstvu Crew, že to tu začali vydávať aj napriek tomu, že v hlasovaní Berserk nevyhral a pevne verím, že sa na sériu namotal a namotá dostatočne veľký počet čitateľov, aby sa vydávali aspoň tie 4 knihy ročne aj naďalej.

17.11.2022 5 z 5

Koruna z rohů (barevné vydání) Koruna z rohů (barevné vydání) Jeff Smith

Posledný diel kultovej série, ktorá si získala srdcia miliónov čitateľov po celom svete. Jeff Smith vytvoril perfektné a zapamätateľné postavy, ktoré si veľmi ľahko obľúbite, v prvých dieloch striedal jeden vydarený vtípek za druhým a postupne dodával celému tomuto fantasy príbehu vážnosť. Posledný diel je už v podstate seriózne fantasy. Kvalitná séria a som rád, že sa ju tu podarilo Crew vydať znovu celú, ale tentokrát farebne a v pevnej väzbe. Tak snáď aj u nás očarí generácie mladších čitateľov.

16.11.2022 4 z 5

Životní zásluhy Životní zásluhy Nick Spencer

Scenárista Nick Spencer dokazuje aj tretím dielom, že dokáže vymyslieť zaujímavé a netradičné zápletky. Tentokrát je to postava J.J. Jamesona, ktorý začne obraňovať, chváliť a presviedčať všetkých neveriacich o tom, že Spider-Man je naozajstný hrdina! S úhlavných nepriateľov sa teda stávajú kamoši. Zatiaľ mi prídu scenáre v tejto sérii v rámci odľahčenej superhrdinskej zábavy dostačujúce a bavia ma. Aj keď druhý príbeh v tomto komikse bol slabší, s prvým a teda hlavným som bol spokojný.

10.11.2022 4 z 5

Radiant 6 Radiant 6 Tony Valente

Radiant je jednou z najkvalitnejších manga sérií, aké u nás vychádzajú. Aj šiesty diel si udržuje kvalitu a autor scenára a kresby Tony Valente znovu ukazuje, že zvláda perfektne ako humorné scény tak aj tie vážnejšie a emotívnejšie. Jeho akcia je prehľadná a celkovo snáď túto nenápadnú sériu objaví postupne viac čitateľov. Momentálne vo svete vyjde 17. diel série, bude to teda beh na dlhú trať.

04.11.2022 4 z 5

Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Filipe Melo

Žánrom sa jedná o hororovú komédiu, ktorá je inšpirovaná viacerými horormi a znalci sa určite potešia (predhovor napísali takí kultoví hororoví režiséri ako John Landis, George A. Romero alebo Tobe Hooper). Sympatickí a originálni hrdinovia, kopec vtípkov, hlášky a zaujímavé hororové dobrodružstvá. Naozaj som sa veľmi dobre bavil. Tento komiks som poznal už dlho, no nikdy som ani len nedúfal, že ho tu niekto niekedy vydá a stalo sa! A ešte aj v kompletnom vydaní!

05.10.2022 5 z 5

Berserk 9 Berserk 9 Kentaró Miura

Máme tu už deviaty diel a fascinujúce je, že zatiaľ všetky boli perfektné a len sa utvrdzujem v tom, že je to jedna z mála sérií, kde je spoľahnutie, že jednoducho dostanete každým dielom kvalitné čítanie. Znovu sa dej zamotáva, Griffith spraví neuvážený čin a odsúdi tak Jastrabov na smrť. Výrazne sa tu pritvrdzuje v erotike, postavy odkrývajú svojich vnútorných démonov, znovu sa dočkáme súboja jeden na jedného a Griffitha uvidíme v nečakanej polohe (doslova).

03.10.2022 5 z 5