grillica grillica komentáře u knih

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Elánius a jeho cesta tam a zase zpátky. Trochu jiná Noční hlídka, (téměř) bez Karotky, (téměř) bez trollů, trpaslíků i vlkodlaků. Ale zas se toho dozvíte hromadu z historie města i hlídky před XY lety. První polovina byla super, druhá mě bavíla míň.. Shrnutí: Za sebe považuju tento díl za nejmíň záživný, ale ještě mi zbývá Buch a Šňupec.

18.05.2015 3 z 5

Dějiny Akademie věd ČR v obrazech Dějiny Akademie věd ČR v obrazech Martin Franc

Tahle kniha mě opravdu potěšila. Potřebovala jsem se v krátkém čase dozvědět co nejvíce zajímavostí a podrobností z historie předchůdců současné Akademie a tahle publikace přesně splnila účel. Vedle samotných institucí jsem se dozvěděla spoustu informací o význačných osobnostech tehdejší vědy. Vedle třeba Otta Wichterleho mě zaujal Josef Hlávka, veliký podporovatel a mecenáš vědy, jehož nadace od svého založení v roce 1904 funguje dodnes. Pokud vás zajímá historie vědeckého bádání u nás od dob Rakouska Uherska, můžu jen doporučit.

13.05.2015 5 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Na knížku jsem se těšila, zaujala mě anotace, Šípková Růženka a také pěkně zpravovaná obálka. Jenže. Nejsem si jistá jestli dokážu vystihnout, proč se mi kniha četla špatně. Vybavuji si místy podivný slovosled ve větách a jakousi těžkopádnost ve vyjadřování, kvůli které mi děj příliš neubíhal.
Nápad na příběh super, ale myslím, že šlo tak dobrého nápadu využít lépe, škoda. První třetina knihy ještě šla, byla jsem zvědavá, jak se to vyvrbí. Postupem času jsem spíš zírala, co to autor zas vymyslel, celé pasáže jsem přeskakovala a těšila se že už to skončí. Přičemž úplný konec mě teda "rozsekal", asi tak jako v Harry Potterovi!

15.01.2015 3 z 5