GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Letecké katastrofy a jejich vyšetřování Letecké katastrofy a jejich vyšetřování Lukáš Musil

Velmi zajímavá publikace, srozumitelná, čtivá, smutná.
Plně souhlasím s flanky

23.06.2021 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Ano, tato kniha mně tedy dostala. Už jen to, co vše je propojeno se sociálními sítěmi, info o nás a technologické budoucnosti, z knihy dělá "dobrou" předzvěst, co nás čeká. Kniha je velmi uvěřitelná a trochu děsí, kam až ty všechny pokroky můžou zajít.
Plně souhlasím se všemi 4 -5* . Doporučuji , ale generacím mých rodičů nikoliv, ty by tato vize zabila.

20.06.2021 5 z 5

Můj syn dalajlama Můj syn dalajlama Dekji Cchering

Plně souhlasím jak s tebiT , tak s AlenaZelova . Zvyky a obyčeje, tradice a rituály kraje 14. dalajlamy jsou tedy vážně neobyčejné. A že jich je. Kniha je čtivá a velmi poučná .
Doporučuji k přečtení všem.

17.06.2021 5 z 5

Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích David Púchovský

Srozumitelná, čtivá kniha DP. je opravdu perfekní pro zájemce aviatiky , ale i pro laiky. Autor si dal záležet, aby v ni nebylo přespříliš odborných leteckých výrazů, čímž ji vlastně zpřístupňuje i mladšim generacím.
Samotná událost 28. 7. 1976 je samozřejmě nešťastná, dft. každý pád letadla.
Knihu doporučuji a autoru 5 * rozhodně uděluji .

15.06.2021 5 z 5

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Plně souhlasím s bábuška. Jen to město Sofia, jaksi není k dohledaní.

12.06.2021 4 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Tak za mě super kniha. Krátké kapitoly, rychlý spád, i dost neočekávaných zvratů. Ale i uvěřitelnost, že by se to mohlo stát, přestože je kniha fikce.
Budu se těšit na další knihy RM. Knihu doporučuji.

11.06.2021 5 z 5

Robert, můj syn Robert, můj syn Henry Denker

Ano, kniha je čtivá, aktuální, zkrátka ok. Je znát, že se autor v problematice práv a psychologie vyzná. I názor herodes11 je jaksi namístě.
Určitě k HD ještě zavítám, věřím , že jeho knihy nebudou špatné.

06.06.2021 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Nádherná kniha popisující dobrodružství. Nedávno jsem zkoukl film, který též nebyl špatný. Je to tak, jak říká Standa24 .

01.06.2021 5 z 5

Odpojený muž Odpojený muž Philip Zimbardo

Plně souhlasím se Standa24 . Je to publikace určená všem. Ve spoustě věcí se najdete. A problémy s vysedáváním u compu , problematiku s ADHD , dnešním virtuálním světem, jsou na místě.
Neodsuzuji možnosti počítačů, a i třeba sledování porna, jen je třeba zvážit, kolik času tomu dáme . Že je venku hezky, nebo jsou i jiné věci ve skutečném světě, které lze najít bez pomocí počítače, to je oříšek pro nejednoho rodiče. Ano, možnosti , co počítačové světy nabízejí jsou neuvěřitelné, zajímavé i přínosné..., ale neumět se odpoutat ani na chvíli je problém.
Knihu doporučuji , věřím , že i kniha Luciferův efekt bude zajímavá.

31.05.2021 5 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Film byl kdysi velkým hitem. Jeho herecké obsazení R. Fiennes , J. Binoche a K. S. Thomas v hlavních rolích byli skvělí. Pravda Kristin Scoot Thomas byla velmi sexy ve své roli. Příběh je o lásce, vášni, a sebepoznání. Z jisté biografie vím , že to byl oblíbený film i soundtrack zesnulé princezny Diany.
Kniha je samozřejmě též krásná, trochu jiná, přesto velmi čtivá, ano i trochu složitější. Proto jsem si ji chtěl přečíst a porovnat s filmem. 9 oscarů u filmu asi něco znamená.

30.05.2021 4 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Další velmi zdařilá kniha na smutné téma. Člověk tomu všemu nechce ani věřit, ale , že se to dělo, je konec konců v nejedné knize zdokumentované.
Též mám načteno poměrně dost knih o Osvětimi, a pořád mně dokáže něco zaujmout či překvapit. Jen ty " číselné doplňky " mi trochu vadili, přestože byť byly důležité.

21.05.2021 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Kniha se mi líbila , plně souhlasím s Duchoslp. Pokračování s Milou Vasques v druhém díle, též dám. Je to sice román , ale dle DC. se vraždy takhle podobně staly. A i spoustu zajímavých myšlenek a postřehů o rodičích, rodinách a dětech, kniha obsahuje. Věta , že se lidi zajímají jen a jen o sebe a nic jiného , je bohužel pravdivá... Kdo v dnešní době aktivně zareaguje na hlas cizí prosby o pomoc ?
Obzvlášť ve večerních či nočních hodinách.

20.05.2021 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Můj návrat k autorovi. Konec léta byl trochu slabší, ale dal jsem další knize šanci a mile mně překvapila. Napínavá do poslední stránky, barvitě vykreslené prostředí jezírka v bývalém lomu a i hlavně výborně zachycený zvrat věčného kamarádství a tenké hranice mezi ním a náhlé nenávisti. Samozřejmě alkohol a tráva tomu nahráli a až po vystřízlivění a procitnutí příchází na řadu lítost.
Kniha mně nadchla a dávám ji plný počet *.

16.05.2021 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Tak to byla tedy jízda !! Čtivé, bez zbytečné "omáčky" , přímo k věci.
Plně souhlasím se všemi 4 -5 *
Za sebe dávám plný počet . Určitě skousnu Co zbylo z moji sestry.

14.05.2021 5 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

Plně souhlasím s evask. Přesto je kniha velmi zajímavá, čtivá... a až neuvěřitelná.

11.05.2021 4 z 5

Pokrok Pokrok Michael C. Grumley

Moje druhé setkámí s autorem. Jasně, první díl byl o něco lepší, ale přesto i tento 2. díl mně nadchl. Na knihách se mi líbila nepříliš velká agresivita, cit mezi lidmi a zvířaty. Ta možnost navázání hlubší komunikace, a vzájemné sympatie, autorem barvitě vykreslené, je cítit, že i on by to v reálu bral.
Určitě si přečtu 3.díl.

09.05.2021 4 z 5

Průlom Průlom Michael C. Grumley

Super kniha, věřím i dalším dílům, které si nenechám proklouznout. Sci-fi , pokud je dobře vymyšlené a postavené částečně na reálném základu, má co nabídnout. Ano, má to jistou spojitost se starší, též jedinečnou knihou..., ale to neubírá na atraktivitě, naopak může nakopnou k znovupřečtení a porovnání.
Fanouškům sci-fi doporučuji, ale i k lidem neholdující této formě literatury.
5* si tedy první díl zaslouží.

06.05.2021 5 z 5

Démon v mém srdci Démon v mém srdci Viktorín Šulc

Pro mně druhá kniha VŠ. Co dodat , vše podstatné je zde již řečeno. To, že je i druhý díl velmi zajímavý, dobře se čte, je vidět na vysokém hodnocení čtenářů. Občas až mrazí, při představě vraždy ve vašem okolí. Paradox je, když ve svém blízkém okolí máte možnost jít do parku, či lesa. Děti na cyklostezkách , maminky s kočárky, babičky na zdravotní procházce, pochopitelně velké množství pejskařů.... Ale stačí kolikrát oblačné počasí a čas a dané lokality se rapidně mění. Bohužel i v mém městě je po setmění v těchto místech, dá se říct poněkud nepříjemně, natož tedy pro něžné pohlaví. Ve večerních hodinách je vlastní pitbul na místě. A tím, že se zastupitelstvo měst rozhodlo nevzhledné objekty, zarostlé lokality vyčistit, kriminální živel se tedy musí více pohybovat, už jen kvůli městským kamerám.
Kdo zná město Kladno, určitě již ví, že bývalý hotel Lapark a jeho blízké okolí, je po setmění ideálem pro narkomany atd. Zkuste zajít poblíž po večerce a okolo projít do lesoparku, myslím, že se vám až půlky stáhnou. Nikdo nic zde neřeší, přeci jen je to z centra kus, čili čeká se na...
Ale jinak pokračuju ve čtení 3. dílu. I na 4. se těším.

03.05.2021 5 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Plně souhlasím s MalyJirka. Srozumitelně popsané, bohužel brutální... co vše je v nás. ??! Určitě jdu do dvojky , věřím i trojce, ale možná to proložím nějakým tím "čajíčkem". a pak i 4 dám.
Knihu doporučovat nebudu , ale 5 * si autoři zaslouží, nikoli ti uvnitř.

28.04.2021 5 z 5

Měla jsem zemřít jako černá vdova Měla jsem zemřít jako černá vdova Sabine Adler

Plně souhlasím s valentýna. Kniha se dobře čte, téma opravdu ožehavé.
S obavou dávám 4 * .

23.04.2021 4 z 5