haannyys haannyys komentáře u knih

Syn lidstva Syn lidstva Adrian J. Walker

Tedy.. neurazí. Nadchne snad trochu, je napsaná čtivě, sem tam nějaká zápletka. Občas předvídatelné. Myšlenky někdy nedotažené. Škoda.

19.03.2024 3 z 5

Bůh a neonové žabky Bůh a neonové žabky Zuzana Froňková

Lehká malá povídková knížka, ideální na cesty MHD. Sloh je příjemný, milé čtení. Tři hvězdy proto, že čtyřmi a víc hodnotím spíše knihy s rozvinutým dějem, zápletkou, případně povídkové, ale obsahově náročnější. Nicméně tohle jsou slušné tři hvězdy.

06.02.2024 3 z 5

Pakárna Pakárna Jan Měšťan

Knížka je čtivá. Úplně velký příběh není třeba čekat. Knížka se jmenuje Pakarna, což je přibližně v půlce knihy použito asi v každé druhé větě, což mi přišlo úsměvné a trochu rušící.

30.12.2023 2 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Při čtení jsem si říkala: "to je super, až budu mít děti, tohle jim budu číst jako pohádku! A tuhle básničku je naučím!" Takže pokud nutně neočekáváte Pána prstenů a jste schopni trochu se odklonit od nejznámější tvorby, je tohle skvělá knížka!

19.12.2023 4 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Byla jsem trochu na pochybách, jak knihu ohodnotit. Nesáhla bych po ní, ale Výzva je výzva. Takže dávám tři hvězdičky, protože mě mile překvapila jedna věc - přijde mi, že oproti filmu (který ale neznám nijak zvlášť dobře), v knize víc vstupuje do hry Anna a její vztah, její vnímání celé situace. Zatímco ve filmu mi přišla zbytečně afektovaná, kniha mi ji vybarvila trochu jinak. Ale víc hvězdiček si kniha jako taková nezaslouží. Přepis filmu roky po premiéře, bez čehokoli navíc, mi smysl nedává.

25.08.2023 3 z 5

Od ještěrů k robotům Od ještěrů k robotům Jan Stern

Já sice dávám dvě hvězdy, ale to neznamená, že někdo nedá pět. Mám ráda fejetony pana Sterna, dokonce jsem je jednu dobu vytrhávala z Nového prostoru, abych si z nich udělala svazek ještě dřív, než se začaly vydávat knižně. Každopádně historické téma, byť propojené klasickým autorovým sarkasmem, není nic pro mě, ale oceňuji obrovský rozměr Sternových znalostí. Chválím "komunikaci" se čtenářem, tohle mě baví, ale trochu mě v úvodu zklamal takový fňuk "nechtěl jsem to vydat u Nového prostoru, ale jinde mi to vydat nechtěli, takže zase musím volit tuhle cestu". Nezloběj se, pane Stern. Určitě si svoje čtenáře najdou, to ať se nebojej.

18.04.2023 2 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Překvapivě skvělé! Nečetla jsem první knížku, tahle se ke mně dostala náhodou, a jsem za to ráda. Čtivě napsané, příběhy rozhodně 'příšerné', promyšlené. Rozhodně si přečtu další autorovu tvorbu.

08.07.2022 4 z 5

Nemám ústa & musím křičet Nemám ústa & musím křičet Harlan Ellison

Jako na houpačce. Něco super, něco (pro mě) směs slov bez významu. U předposlední povídky jsem si říkala, že dám jen dvě hvězdičky, ale poslední povídka se mi líbila velmi, takže vysloužila knize ještě jednu hvězdu navíc.

08.11.2021 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Překvapivě dobré pokračování, líbilo se mi i více než první díl. Původně jsem nechtěla v trilogii pokračovat, ale jsem ráda, že jsem to tak neudělala

01.06.2021 4 z 5

Debutant Debutant Sergej Lebeděv

Úplně jiné čtení, než jsem zvyklá, hodně prapodivných slov, ale rozhodně se dá začíst. Je třeba rozklíčovat, kdo je kdo, ale dá se to.

28.09.2020 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Kniha se četla dobře, ale začala jsem tímto dílem bez znalosti prvního. Bohužel mě nenalákal k přečtení předchozí nebo následující knihy. Nelze ale upřít, že napětí krásně graduje.

06.10.2019 3 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Bohužel, ačkoli mám určitě kus duše dítěte, tato kniha není jak stylisticky tak obsahově pro mě. Jsem ráda, že jsem ji četla, ale znovu to nepotřebuji.

06.10.2019 2 z 5