hanap hanap komentáře u knih

W… jako western W… jako western Sue Grafton

Přečetla jsem všechny příběhy Kinsey Millhoneové , vždy zajímavé , napínavé a lidské příběhy . Snad paní Grafton ještě něco přidá , nenechám si její příběhy ujít.

03.10.2015 5 z 5

Matka Matka Petra Hammesfahr

Výborně napsané , kniha mě zcela pohltila a nutila k zamyšlení co kdyby se to přihodilo mě ,...Doporučuji .

03.10.2015 5 z 5

Všechno v pořádku, slečno Karpíšková? Všechno v pořádku, slečno Karpíšková? Eva Michorová

Vtipně napsaná kniha , milé čtení v létě k vodě , alespoň pro mě .

16.07.2015 3 z 5

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Skvělý příběh , laskavé čtení o lidské touze po vědění , těžký život na začátku války a smutný konec jednoho dobrého člověka .

17.06.2015 4 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Opět výborný Forsyth a jeho mstitel Calvin Dexter , výborné čtení .

13.05.2015 4 z 5

Automobilové neštěstí Automobilové neštěstí Robert L. Pike (p)

Automobilové neštěstí je příjemná detektivka , je trochu retro ,vždyť prvně vyšla v roce 1970 , číst tuto knihu nebyla ztráta času .

06.05.2015 4 z 5

Maska smrti Maska smrti Arnošt Vašíček

Souhlasím "jednohubka ",napínavé , zajímavé čtení na jeden večer , určitě si seženu další knihy p. Vašíčka .

01.04.2015 4 z 5

Půlnoční sirény Půlnoční sirény Jean-François Coatmeur

"Půlnoční sirény" je docela zábavná detektivka .Strávila jsem s knihou uplakanou neděli a dobrý .

15.03.2015 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Moje první Nesbovka byla Lovci hlav a ta se mě určitě líbila víc . Spasitel , nevím co napsat , Harry Hole to je postava , kvůli které jsem dočetla a možná otevřu ještě některou další knihu .

16.11.2014 3 z 5

Hudba na pláži Hudba na pláži Pat Conroy

Pro mě jedna z nejkrásnějších knih a ráda se k ní vracím.

28.07.2014 5 z 5

Jen pro hromadu peněz Jen pro hromadu peněz James Hadley Chase (p)

Ano " Touha získat velké množství peněz dovedla Johnnyho Farrara až ...." ale , především jeho blbost a naivita , ho dovedla až ...

30.06.2014 3 z 5

Tanec na vzdáleném místě Tanec na vzdáleném místě Isla Dewar

Pěkné , hlavní postava Iris je sympatická , odhodlaná žena , přestože se s ní život příliš nemazlí dokáže kolem sebe rozdávat radost . To se mě líbí , nedat se , nezlomit se .

25.06.2014 5 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Mladý Orm Ruriksson a příběhy přísežného bratrstva vedené Einarem Černým bylo docela dobré čtení . Trochu jsem měla problém se jmény , ale jinak dobrý . Ráda si přečtu další díly .

12.03.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nejlepší kniha , kterou za poslední dobu četla . Hned si zajistím další díly .

04.03.2014 5 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Kniha Elixír , zakoupila jsem tuto knihu po přečtení mnoha kladných recenzí . Jakmile jsem začala číst měla jsem pocit , že to je omyl a já čtu nějakou nepovedenou červenou knihovnu . Je fakt , že kniha se s přibývajícími přečtenými stránkami lepší , dokonce tam je i náznak napětí , ale jinak nic moc . Dobré čtení si já osobně představuji úplně jinak .

20.02.2014 2 z 5

Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Sean Parnell

Četa psanců líčí autorovy osobní zážitky z vojenského tažení v Afghánistánu . Vychází ze skutečných událostí drsné války ,je napsaná čtivým jazykem , nenudí , laskavým a strhujícím perem popisuje hrdinství mužů , přátelství a soudržnost v boji. Doporučuji tento autentický pohled na válku v Afghánistánu.

12.01.2014 4 z 5

Soumrak samurajů Soumrak samurajů Takashi Matsuoka

Tuto knihu jsem nedočetla , nějak to nešlo , přestože volně navazuje na Stmívání nad sakurami , kterou jsem přečetla a líbila se mi.
Možná se k ní někdy vrátím , ale brzy to nebude.

30.12.2013 2 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Výborná kniha , zajímavý pohled na Japonsko a jeho životní styl na přelomu 18 a 19 století . Na rozvíjející se obchodování se světem , zejména s Holanďany , také pohled na život námořníků . V neposlední řadě láska ,v této kruté době něžně vykreslená. Vše krásně smíchané a čtivé . Je to trochu těžší četba , ale stojí za to, určitě mě četba této knihy obohatila.

30.12.2013 5 z 5

Krev a led Krev a led Robert Masello

Krev a led , nejsem velký fanda hororů,vlastně je vůbec nečtu . Nějakým omylem jsem si přinesla tuto knihu z knihovny , ale ,zaujala mě hned od samého začátku . Kniha čtivá , prolínající se doba minulá se současností je fajn, udržuje čtenáře v napětí a je těžké knihu odložit .Doporučuji výborná četba.

28.11.2013 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Další osudy Marty jejiho manžela Christiana . V tomto díle se hodně válčí , autorka opět čtivým způsobem líčí, krutý život poddaných i šlechty . Mám ráda historické příběhy . Těším se na další díl.

08.11.2013 4 z 5