Hani77 Hani77 komentáře u knih

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Super díl. Měla jsem obavy, že Karmaneuduna bude chtít Hance ublížit, ale pro mě to byl nečekaný a úžasný happy-end.

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

Zase jeden velice povedený díl. Byla jsem moc ráda, že Terezka dokázala pomoci svému kamarádovi.

Je velice těžké hodnotit (zpětně) jednotlivé díly. Jako celek to je dokonalé dílo :-), ale pocity, jaké jsem měla při čtení jednotlivých příběhů, s odstupem času trochu splývají.

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Z tohoto dílu jsem měla (podle názvu) velký strach, ale byl super, pro mě jeden z nejlepších.

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Knihu jsem četla už před rokem, tak si nevybavuji detaily, ale bylo mi už dopředu líto džina (Vrona) a říkala jsem si, že bez něj nebudou mít další díly to kouzlo :-).

02.01.2019 5 z 5

Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Jan Bauer

Některé kapitoly pro mě byly zajímavé, ale některé mi přišly slabší, někdy trochu chaotické. Některá fakta u Marie Terezie a císařovny Sissi jsem v jiných zdrojích četla trochu jinak. Také se mi občas zdálo, že autor čtenáři podsouvá svůj názor na některé události nebo osobnosti. Určitě jsem četla lepší literaturu faktu.

16.07.2019 3 z 5

Tělověda pro dorostence Tělověda pro dorostence František Nepil

Oddychvé čtení - některé pasáže jsou zábavnější, jiné méně, ale doporučuji. Některé myšlenky tesat do skály - pravdivé v každé době.

"Zdvořilost je umění, kterému je třeba se učit, asi tak jako krasobruslení, cizímu jazyku nebo psaní na stroji, zatímco upřímný může být i hejhula. A dneska se učí kdečemu, jenom ne zdvořilosti. Takže narazíte-li na někoho, kdo se alespoň snaží být zdvořilý, nedivte se, že to neumí. Není zdvořilý, nýbrž devótní a podlézavý."

18.03.2019 4 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Začátek se mi moc líbil, dala bych mu 5* (výběrové řízení, výcvik atd.), ale pak už to nemělo takovou šťávu. Let do Číny mě nezaujal a let do Indie byl sice poučný, ale taky žádné nadšení. Některé zážitky z paluby letadla byly ale super. Mrzelo mě, že se skoro vůbec nepsalo o jednotlivých destinacích. Celkový dojem jsou 4*.

16.03.2019 4 z 5

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Některé sloky byly hezké, ale nejsem milovníkem básní a nebýt výzvy, tak bych tuto baladu rozhodně nečetla. Alespoň jsem si rozšířila obzor a dozvěděla se o Oscarovi Wildeovi víc.

10.03.2019 3 z 5

Němčina pro jazykové školy 2 Němčina pro jazykové školy 2 Věra Höppnerová

Super učebnice pro zvládnutí základů němčiny.

18.02.2019 5 z 5

Deník špatné matky Deník špatné matky Stephanie Calman

Knihu jsem sice přečetla, ale nezaujala mě natolik, abych se pustila do 2.dílu.

10.02.2019 3 z 5

Koleje přes Šumavu Koleje přes Šumavu Radovan Rebstöck

Knihu jsem dostala před cca 11 lety,ale nikdy jsem ji nečetla. Donutila jsem se jen díky Výzvě a nelituji. Jedná se o popis 6 šumavských tratí. Některé technické údaje mě nebavilo číst, ale od toho už literatura faktu je, že nepotřebujeme znát všechno ☺. Myslím, že knihu ocení spíše ti, kteří tuto oblast znají, ale informace o koňce z ČB do Lince jsou poučné pro každého.

31.01.2019 4 z 5

Říkání pro radost Říkání pro radost Vladimíra Gebhartová

Tuto knížku dostala starší dcera, když jí byl asi rok, a měla ji moc ráda. Četly jsme ji několikrát ☺.

26.01.2019 5 z 5

Jen počkej! Díl 5, O, sole mio! Jen počkej! Díl 5, O, sole mio! Felix Solomonovič Kamov (p)

Jen počkej! Nikdy nezklame ☺.

26.01.2019 5 z 5

Perfektní kniha o matce a dítěti Perfektní kniha o matce a dítěti Carol Cooper

Knihu jsem měla nastudovanou, když jsem čekala 1.dítě. Při druhém jsem poznala,že děti se tabulkami neřídí ☺.

26.01.2019 3 z 5

Náš svět Náš svět Jarmila Hřebejková

Tuto knížečku jsme dostali hned po slabikáři. Některé články se mi v dospělosti vůbec nelíbily, ale některé byly pro mě tak milé, že jsem je četla i dětem - např. O koťátku, které zapomnělo mňoukat nebo příběh o tom, jak se krtek a ježek vsadili, kdo vybuduje větší hrad. Ježek si svolal na poradu celou rodinu,zatímco krtek si spokojeně ryl a ryl ... Pak přišla babička a ježky posbírala ... a krtek si spokojeně žil ve svém království. Je lepší přiložit ruku k dílu než dlouze planě diskutovat. Tak za tyto 2 nesmrtelné pohádky dávám 4*.

20.01.2019 4 z 5

Kniha léta Kniha léta Tove Jansson

Knihu jsem četla jen kvůli Čtenářské výzvě. Jinak bych si ji nikdy nevybrala a nedočetla. Pro mě vyloženě nudné. Absence označení přímé řeči, malá Sofie pro mě protivná a rozmazlená holka... Nenašla jsem si nic, co by se mi vyloženě líbilo. Byla jsem ráda, když jsem byla u konce.

13.01.2019 2 z 5

Byla to láska? Byla to láska? Gisela Heimburg

Kdysi jsem přečetla, abych věděla, jak vlastně vypadá "Harlequin", ale jednou to opravdu stačilo :-). Nikdy více jsem si nic podobného nekoupila.

10.01.2019 2 z 5

Nálet Nálet Milena Brůhová

Za mě je to 5*, i když ze začátku jsem byla hodně rozčarovaná, protože první polovina knihy je pouze o problémech 17letého puberťáka a jeho rodiny. Nakonec jsem si však něco vzala i z této části, Ondrův praděda byl opravdu borec, jak řešil Ondrovy problémy. Já jsem si ale knihu vybrala (na základě Čtenářské výzvy) právě kvůli tomu náletu. Autorčino "Městečko" jsou jihočeské Mirotice a já jsem v této oblasti strávila v dětství velkou část prázdnin u mé milované babičky. Můj děda a jeho sestra byli v době náletu v Miroticích a mnohé věci, popisované v knize, viděli/zažili na vlastní kůži. Kniha se mi moc líbila právě proto, že toto místo je moje srdeční záležitost, ale byly v ní popisovány velice smutné věci. V "Městečku" umírali lidé, kteří byli úplně nevinní, jen byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Bylo mi jich moc líto a vůbec nechápu, proč došlo k opakovanému "náletu" na civilisty. Ten druhý nálet prý byl horší než ten první, ke kterému měli Spojenci alespoň nějaký důvod. Ale proč se vrátili, to mi hlava nebere.

07.01.2019 5 z 5

Stařenka vypravuje Stařenka vypravuje Mária Jančová

Četla jsem jako dítě a moc se mi to líbilo. Byla jsem ráda, že to skončilo happy-endem☺.

03.01.2019 5 z 5

Cirkus u Tří slunečnic Cirkus u Tří slunečnic František Kožík

V dětství jsem četla opakovaně a moc ráda.

03.01.2019 4 z 5