haski haski komentáře u knih

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Začátek mi dal zabrat, pořád jsem nemohla vstřebat kdo je kdo a jestli už tam byl. V první třetině už jsem pochopila a celkem v pohodě jsem se chytala. Nakonec se mi líbilo vyprávění o trojčatech z jejich pohledu i z toho, jak je vidí jiní. Jo, dejte si oddechovku.

01.03.2018 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Opět dobře napsané, na mě trochu moc překombinované, ale krásné dedukce Lyncolna Rhyma si zaslouží pochvalu.

19.02.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Kniha se mi moc líbila. Bryndza se stále zlepšuje, každá jeho nová kniha je lepší a lepší. Jsem ráda, že se všude objevuje Erika Fosterová a je fajn sledovat i její osobní život. Detektivní zápletka se sice rozjíždí pomalu, ale konec je moc dobrý. Těším se na jeho další knihu.

11.02.2018 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Román z dnešní doby. Dobře vykreslené postavy. Pro mě trochu zdlouhavé, ale odpočinkové čtení. Žádný stres. Myslím, že si přečtu od autorky něco dalšího, abych trochu prostřídala napětí detektivek.

06.02.2018 4 z 5

Můra Můra Katja Kettu

Kniha mě zajímala, protože někdo z mých příbuzných ve Vorkutě žil. Tušila jsem, že to bude kruté, ale přesto mě ta krutost dostala. Mám ráda, když se prolínají osudy lidí v minulosti s přítomností. Zkrátka jde o velmi silný příběh, drsný i s trochou fikce, ale uvěřitelný.

30.01.2018 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Milé čtení.

26.01.2018 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Asi jsem čekala víc. Krapítek jsem se chvílemi nudila, ale moje zvědavost zvítězila. Jsem ráda, že jsem knížku dočetla. Moc se mi líbil epilog, závěrečné shrnutí bych brala i u jiných autorů. Takové coby, kdyby, kdybych byla bývala věděla .....

15.01.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

07.01.2018 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Očekávala jsem napínavou severskou detektivku, ale pořád se nic nědělo. Postupně jsem přicházela na chuť "obyčejnému" vyprávění, kde se střídaly dvě časové linie. Nakonec mě to vtáhlo do děje a nepustilo. Moc se mi líbil i pohled stáří, které vzpomíná na své mládí. Moc pěkné a od autora (pro mě) nečekané. Doporučuji.

07.01.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Dobře napsaná detektivka, trochu z ní mrazilo, díky blízkosti Laponska. Kloubouk dolu nad mistrovsky zvládnuté prostředí, postavy i napětí malé zapomenuté vesničky kdesi na severu. Doporučuji a fandím české autorce. Umí tol

03.01.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Milá knížka. Přesně mi sedla do předvánoční uspěchané doby. Krásné pojetí vztahu moderního novopečeného otce, který bojuje s péčí o malé dítě. Kapitoly byly krátké, takže se dalo kdykoliv přestat a zase snadno navázat. Jeho pocity a pohledy s předčasnými omluvami směrovanými do budoucnosti syna - to se musí přečíst, to se nedá vyprávět. V té jednoduchosti, citovosti a přímosti je poznat pravý Backman.

28.12.2017 5 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Krásný příběh a moc hezky napsaný. Patří mezi odpočinkové a na proložení mezi detektivkami. Krásně vám pročistí mysl a donutí popřemýšlet sama o sobě.

20.12.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pan Bryndza se pěkně rozepsal. Líbila se mi i Dívka v ledu a už se těším na další. Jeho knížky mají spád, žádná hluchá nebo natahovaná místa. Jenom bych už asi ušetřila hlavní hrdinku inspektorku Eriku od násilí a nechala bych jí jenom vyšetřovat. Doporučuji.

15.12.2017 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemná oddychovka, poklidná, žádný drasťák. Ještě, že už jsem četla její novější knihy, je vidět, že se stále zlepšuje.

10.12.2017

Titáni Titáni Leila Meacham

Uf, tak jsem to dočetla, ale bylo to na mě moc zdlouhavé. Stačila by třetina stránek. Chvilkama jsem měla pocit, že čtu nějaký dívčí románek. No jo, asi už jsem tomu odrostla, ale dalo se to.

04.12.2017 3 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Byla jsem zvědavá na pokračování, ale už to nebylo ono. Přesto jsem ráda, že jsem to četla.

04.12.2017 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Zvědavost mi nedala a přečetla jsme si pokračování Bílé Masajky. Fakt zajímavé čtení a obdivuji spisovatelku, která dokáže vždycky začít od nuly, nic ji neodradí a umí se postarat nejen o sebe, ale i o druhé.

14.11.2017 4 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Coben je zkrátka mistr. Umí Vás udržet v napětí celou dobu a konec umí pěkně vygradovat. Pěkně se to čte.

13.11.2017 5 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Líbila se mi víc, než Dům v Bretani. Myslím, že Loď v Bretani je psána již s větším nadhledem a forma cestopisu spisovatelce víc sedí. Umí se dívat okolo sebe a už se dokáže podívat jinýma očima i na svoji vlast. U mě si napravila reputaci ve srovnání s minulou knihou.

26.10.2017 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Kniha je logickým pokračováním celé čínské série. Je čtivá, až někdy těžko uvěřitelná, ale dejme tomu. Kdoví, možná, že skutečnost je někdy ještě horší. Stojí za přečtení.

22.10.2017 4 z 5