haski haski komentáře u knih

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Nechci psát v superlativech, abych tím spíš někoho neodradila. Pro mě pohodové čtení. Zvlášť v době, kdy se moc pohodově necítím. Pomohlo mi to trochu otevřít oči a podívat se i jiným směrem. Zažene chmury, zkrátka zlepší vám náladu.

18.10.2017 5 z 5

Propasti Propasti Arnaldur Indriðason

Slabý průměr. Moc mě to nebralo.

16.10.2017 2 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Skvěle napsaná detektivka. Mankell byl doopravdy mistr. Žádné potoky krve, ale chytře a čtivě se doberete k závěru. Tady poznáte, že když je knížka dobrá, vadí Vám, že je krátká, jako tato.

12.10.2017 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Odvaha začít znova v jiné zemi, se mi na začátku líbila. Dokonce se mi i líbil pisatelky humor. No, ale asi by mi to stačilo na fejeton. Po první třetině, jsem se už moc nebavila a i obdiv opadl. Čeho je moc, toho je příliš.

10.10.2017 2 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Dobře napsané, čtivé, akorát konec trochu přitažený za vlasy. Dobrá detektivka, dobře zpracovaná, zkrátka další díl i samotný Enzo se povedl. Doporučuji.

08.10.2017 5 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Krásná knížka. Jedna z těch, kterou si šetříte, aby vám vydržela co nejdéle. Spravila jsem si chuť po minulé knížce. Dýchlo na mě indické koření a zároveň dva úplně odlišné světy. Zkuste, stojí za přečtení.

05.10.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Na mě až moc překombinované. Moc postav, které jsem si nemohla zapamatovat, ale nakonec jsem se začala orientovat. Napětí se začalo stupňovat až asi v půlce knihy, konec se dal celkem dobře odhadnout. Možná, že povídka by stačila.

28.09.2017 3 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Moc dobře napsané, ale na mě moc krve, kterou jsem se snažila nevnímat. Čína jako na dlani. Napínavé, čtivé, má to spád. Kdo má rád Petra Maye nebude zklamaný, naopak.

25.09.2017 5 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Dobrá detektivka, dobře se četla. Zvláštní příběh, pozvolna se rozjíždí a nemusíte se u toho bát. Za mě dobré.

16.09.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nevím proč se mi do ní nechtělo, ale nelituji. Bylo to jako pohlazení. Trochu mi otevřela oči a donutila mě popřemýšlet. Asi to už bylo zapotřebí, malinko zpomalit a nakrmit duši. Moc hezky napsané.

13.09.2017 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Hlavní hrdina je tak nesymptatický, že se divím jak mu můžu fandit. Přesto mě dostal. Učedník je čtivá detektivka a dá vám práci se od ní odtrhnout. Chce to číst knihy popořadě, protože se některé staré info občas hodí. Napínavý děj až do konce.

10.09.2017 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Pěkné čtení na zamyšlení. Dobré na léto a když nemůžete číst knihu v jednom zátahu. Některá povídka mi přišla trochu depresivní, ale ty dobré to vynahradily. Doporučuji na zklidnění duše.

05.09.2017 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Tak jsem objevila dalšího dobrého spisovatele severských detektivek. Hlavní postava psychologa je ze začátku hodně nepříjemná, ale časem se vám dostane pod kůži. Děj je pěkně vygradovaný a není nouze o překvapení a dokonce se vám nabídne možnost vlastního řešení. Donutí vás to přemýšlet. Jsem zvědavá na další díl.

23.08.2017 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Možná, že je pro někoho zdlouhavá, ale mě se líbila. Není to žádný krvák. Děj postupně graduje, máte na vybranou, kdo je viníkem a jste v nejistotě až do konce. Závěr také nevypadá, že by byl hektickým a neuvěřitelným. Prostě z toho najednou vyplyne.

13.08.2017 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Milé čtení, kniha krásně doplnila první 3 díly ze světa Podivných. Odpočinkové čtení, ale asi jen pro lidi s troškou fantasie.

07.08.2017 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Dalo se to číst, ale už jsem od Maye četla lepší knihy. Vlastně kromě děje jsem byla okouzlena živou i historickou Čínou.

06.08.2017 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Snadno se dá zkritizovat, ale jako detektivka se mi líbila. Mně neznámé čínské prostředí se mi líbilo, konec byl trochu přitažený za vlasy, ale četlo se to dobře. Už se těsím na další díl.

02.08.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ikdyž je to prvotina, má něco do sebe. Sledovat aspoň chvilku partu kluků, kteří přerostli do dospělosti, každý po svém - je docela zajímavé. Líbí se mi, že i přes překážky se dokáží ještě navzájem podržet.

25.07.2017 5 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Viewegh se po nemoci stále zlepšuje. Většina povídek se mi líbila víc, než poslední knížky, je cítit návrat bývalého humoru. Normálně mi až tak nevadí sprostá slova, pokud tam sednou, ale tady mi to přišlo moc násilné. Zkrátka, nebylo to špatné, ale nějak na mě z toho dýchá smutek autora.

24.07.2017 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Taková normální detektivka. Moc mě nenadchla, možná, trochu rozvláčná.

04.07.2017 3 z 5