Hoshi Hoshi komentáře u knih

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Tohle je poprvé, kdy nevím, jak mám knihu ohodnotit. Tuhle "levnou" kuchařku jsem před lety dostala a od té doby mi ležela na poličce. Teď jsem se rozhodla, kvůli ČV, že ji přečtu. Opravdu jsem se snažila číst...
Při listování jsem dostala na pár jídel chuť, avšak recepty najdu v důvěryhodnějších kuchařkách. :)

19.06.2018

Pomoc malému hříbátku Pomoc malému hříbátku Ina Brandt

Již šesté setkání s malou sovičkou Golwing a její lidskou kamarádkou Flórou, které se tentokrát vydají na dlouhou cestu do Atenárie, aby zachránili právě narozeného hřebečka. Příběh je opět velice čtivý, zábavný, napínavý a budu ráda, když vyjdou další díly :)

17.05.2018 5 z 5

Trojský lev - Ze zápisníku ředitele zoo Trojský lev - Ze zápisníku ředitele zoo Miroslav Bobek

Jsem nadšená. Krásné i smutné momenty nejen z pražské zoo, které potěší, poučí, nutí k zamyšlení.. Ke sloupkům pana ředitele si v knize dopisuji poznámky (narodil, uhynul, odstěhoval se), abych náhodou, až půjdu s knihou po zoo, nehledala někoho, kdo už tam není :)

05.04.2018 5 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Ezop

Příjemné, oddechové a stále aktuální příběhy s ponaučením nejen pro děti. Mohu jen doporučit :)

20.03.2018 5 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

Nemohu se rozhodnout, co mě překvapilo víc - nový druh laboratorního upíra a nebo jeho smrt. Je pravda, že jsem ho v průběhu série několikrát neměla v oblibě, ale nechat ho umřít? Páni, to jsem opravdu nečekala. Jen mi vadí, že se znovu zbavili Katherine, začala jsem jí mít i ráda... Tento díl se četl opravdu sám. Nu, ještě mi zbývají dvě knihy.. Třeba to bude ještě zajímavé

16.03.2018 3 z 5

Fantom Fantom Lisa Jane Smith

Poprvé za celou sérii jsem měla sto chutí knihu odložit a už se k ní nevrátit. Začátek mě vůbec nebavil, protože už od prvních pár stránek jsem si byla jistá druhem fantoma, který se na naše přátele zaměřil. Trochu mě i štvali všichni hlavní hrdinové. Kde byla ta něžná malá Bonnie, "královna" Elena, milovaný Stefan, temný Damon? Nikoho z nich jsem nepoznávala... Snad bude další díl lepší než tento.

10.03.2018 3 z 5

Velký, větší, největší sešit - Montessori příroda Velký, větší, největší sešit - Montessori příroda Marie-Hélène Place

Pedagogika Montessori má něco málo do sebe .. Ale největším plusem asi jsou všechny tyto zajímavé publikace, které poslouží dobře nejen dětem, ale i dospělým, kteří hledají nějaké zajímavé pracovní sešity o přírodě a tohle je jeden z nich. :)

25.02.2018 5 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jane Smith

Třetí díl historie bratrů Salvatorů byl ne tak oddechový jako předchozí dva díly, ale stejně čtivý a zajímavý. Rodinu Sutherlandů jsem si oblíbila, ale nic netrvá věčně. Doufám, že další díly budou stejně zajímavé, jako doposud.

23.02.2018 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Příběh byl zajímavý, četl se lehce, rychle ubíhal, konec mi připadal trochu uspěchaný - jak už bylo v komentářích několikrát zmíněno. S autorkou jsem se díky tomuto románu setkala poprvé a musím uznat, že je toto první setkání je na velice dlouhou dobu i poslední. Kniha mi ležela na poličce dlouho a díky čtenářské výzvě jsem se k ní odhodlala, ale není to to pravé čtení pro mě.

19.01.2018 4 z 5

Bobky od Bobka - Ze zápisníku ředitele zoo Bobky od Bobka - Ze zápisníku ředitele zoo Miroslav Bobek

Po knize jsem pokukovala dlouho, až jsem si ji při letošní návštěvě pražské zoo koupila. Sloupky uvedené v knize jsou oddechové, čtivé a mnohdy vykouzlí úsměv na tváři. Ke knize se budu ráda vracet.

01.12.2017 5 z 5

Soví kouzlo - Moji nejlepší kamarádi Soví kouzlo - Moji nejlepší kamarádi Ina Brandt

Tuto knihu bych přirovnala k takovému památníčku, ale s tím rozdílem, že se sem moc nedá kreslit, ale jen psát. Jako památka na všechny kamarádky z dětství je to podle mě prima.

12.11.2017 5 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Kniha mi doma ležela už nějaký ten rok a když jsem si ji přinesla a přečetla, líbila se mi, ačkoliv jsem nečetla hlavní sérii. Teď jsem na ni při úklidu knihovny narazila znovu, znovu si ji přečetla a dlouho jsem přemýšlela, proč jsem si ji vlastně koupila (a přemýšlím nad tím do teď). Příběh je čtivý, oddechový, taková jednohubka na delší večer (delší čtenářská chvilka). Stále se rozhoduji, jestli si koupím další díly Stefanových deníků a nebo zůstanu jen u tohoto jednoho. Je pravda, že jsem zvědavá, jak se bude vztah Damona a Stefana vyvíjet dál, ale že bych je nutně potřebovala mít doma ...

13.10.2017 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Asi budu muset trochu přehodnotit svoji poličku "nejbližších" knih. Kniha si získala moji pozornost díky zajímavé obálce a názvu. Před otevřením knihy, jsem tušila, že to bude jízda, ale že se mi to bude líbit až tak? Stránky se velmi rychle otáčely a dneska koukám, že dočítám poslední. Děj byl poutavý a rychle odsýpal. Těším se, až vyjdou další díly.

10.10.2017 5 z 5

Asterix věštec Asterix věštec René Goscinny

Asterixe a Obelixe mám ráda od dětství. Příjemné, vtipné čtení, které se může číst stále znovu a znovu ...

05.08.2017 5 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Děkuji ti, čtenářská výzvo, že jsem se dostala k této knize. Zajímavá hra, zajímavý příběh, zajímavé postavy.

06.07.2017 5 z 5

Záchrana Stříbrné tlapky Záchrana Stříbrné tlapky Ina Brandt

Krásná, příjemná, pohádková, odpočinková knížka o přátelství, pomoci a zázracích.

26.05.2017 5 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Ferdův slabikář miluji už od dětství, obzvláště ilustrace, díky kterým jsem knihou mohla listovat stále dokola... Vtipné básničky jsem uměla z paměti, pohádky o písmenkách téměř také:)

20.04.2017 5 z 5

Sto veselých kreseb Sto veselých kreseb Josef Lada

Krásné kresby, úsměvné texty.

- Teta, proč nemáš děti?
- Protože mně čáp žádné nepřinesl.
- No jo, když věříš ještě v takové nesmysly, tak to nebudeš mít děti do smrti.

10.03.2017 5 z 5

Krtek a zelená hvězda Krtek a zelená hvězda Hana Doskočilová

Z této knížečky se mi nejvíce líbil a stále líbí příběh první - krtek a zelená hvězda. Krásné, něžné, odpočinkové :)

08.03.2017 5 z 5

Kniha říkadel Kniha říkadel Josef Lada

Další krásná kniha od Josefa Lady plná říkadel, které jsme snad všichni jako děti znali z paměti.

27.02.2017 5 z 5