hroneczek hroneczek komentáře u knih

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Návrat do dětských let. Výborné jak pro rodiče, tak malé začínající čtenáře.

01.11.2017 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Očekávala jsem naprosto stejný příběh jako ve filmu, ten se sice trochu lišil, ale i tak byla kniha velice pěkná a dobře se četla.

01.11.2017 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Přišlo mi, že těch zábavných příběhů je podstatně méně, než těch nudných. Ale záleží určitě na každém a jeho vkusu.

01.11.2017 2 z 5

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Tuto knihu často otevírám, používám, čerpám z ní inspirace a rady. Používá ji i moje mamka a babička.

01.11.2017 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

V dětství nám ji četla mamka před spaním. Pamatuji si, že se mi to líbilo, ale už tehdy mi příběh přešel smutný a dost náročný.

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Krásné čtení, vřele doporučuji.

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Pavel musí oslovit snad každého čtenáře.

Fialový poustevník Fialový poustevník Ota Pavel

Velmi kvalitní četba. Četla jsem už na ZŠ a hrozně mě nadchla. Zajímalo by mě, jak by se mi líbila dnes - věřím, že ještě více.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Čteno jedním dechem. Krása, krása, krása.

Princezna nad propastí Princezna nad propastí Meg Cabot

Četla jsem ji už dávno a líbila se mi. Ale četla jsem i další díly a nějak mi už splývají dohromady. Škoda.

Princezna v zácviku Princezna v zácviku Meg Cabot

Bohužel jsem četla i další díly a nějak mi už splývají dohromady. Jinak to jsou pěkné dívčí knihy.

Princeznám sluší růžová Princeznám sluší růžová Meg Cabot

Četla jsem ji v pubertě, kdy se mi moc líbila. Ale bohužel jsem četla i další díly a nějak mi už splývají dohromady. Škoda, protože to jsou pěkné dívčí romantické knihy.

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Příjemné a rychlé čtení. Bohužel jsem četla spoustu těchto princezniných deníků a bohužel mi už nějak splývají dohromady.

Princezna na večírku Princezna na večírku Meg Cabot

Pěkné, příjemné. Četla jsem spoustu dílů, bohužel mi už nějak splývají dohromady a nedokážu je oddělit. Škoda.

Děvče z útesu Děvče z útesu Zane Grey

Četla jsem jí už před mnoha lety. Úplně si už nevybavuji děj, ale vím, že jsem ji louskala stránku za stránkou a líbila se mi.

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Ano, ano. Mám tyhle romantické cajdáky moc ráda.

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Mrazivé, děsivé. O to více, když se jedná o skutečné příběhy a osudy žen i dětí.

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

Jedna z mála knih, kterou jsem od Viewegha zatím četla. A moc se mi líbilo, s jakou ledabylostí některé scény popisuje, zároveň ale vtáhne do děje a po otevřeném konci přemýšlíte, jak to vlastně mohlo opravdu skončit.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Četla jsem jí už před nějakým tím pátkem jako povinnou četbu. Vím, že jsem měla nutkání si v ní podtrhávat, jak se mi některé myšlenky líbily.

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Povinná četba, která baví, nenudí. Klidně znovu.