Jančislava Jančislava komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha moc pěkná, zajímavá, napínavá...jsem opravdu ráda, že jsem jí přečetla. Jen pozor, po přečtení budete mít tendenci přečíst znovu :-) Od Deavera mám přečteno vše a tuhle řadím k nejlepším, opravdu se mu povedla a má spád, mohu jen doporučit. Nejlépe ji číst v jednom zátahu, aby neunikl žádný detail, ale kniha vás tak chytne, že vám stejně nic jiného nezbyde :-)

05.08.2015 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Tato kniha se mi líbila, byla napínavá, čtivá, dobře napsaná. Mám ráda její vstupy do minulosti i když v této knize byly jen kraťoučké a nic neříkající. U jejich knih se dá závěr vytušit, ale detaily se ráda dovím. Pěkná kniha. A tady mě Erika až tak nerozčilovala, teda až na ten konec trochu :-). Pěkná kniha

17.07.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Jeho poslední knihy se mi líbily, i když nebyly nějak zvlášť hororové, ale tato byla zklamáním. Mám od něj načteno vše, co šlo a jen u pár knih jsem se nechytla. Revival je kniha hezky napsaná neb on opravdu píše zajímavě, ale děj nic moc. Ani závěr mě moc nenadchnul. Moc se toho v knize neděje, natož aby to bylo strašidelné. Jsou tam zajímavé okamžiky, ale více jak na tři hvězdy nestačí. K jeho knihám se občas vracím a čtu znovu, ovšem k téhle se nebudu mít potřebu vrátit. Nevadí, budu se těšit na další.

03.07.2015 3 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Rozhodně pět hvězd. Jedna z jejích lepších knih. Napínavá, zajímavá a zápletku bych sama nerozmotala. Jen to mohla o trochu více vysvětlit, ale jsem moc spokojená.

17.06.2015 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Moje druhá od této autorky. Byla pěkná, ale Andělíčkářka se mi líbila více. Trochu mi vadilo, když postavám chodily výhrůžné dopisy a nikde nebylo napsáno, co v nich vlastně bylo. Zápletku jsem trochu tušila a postava Eriky mě otravuje. Ale kniha je jinak napsána pěkně a dobře se čte.

13.06.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První od tohoto spisovatele. Všichni okolo mě říkají, že je to od něj jedna z nejlepších knih. Vcelku se mi líbila a na začátku jsem se i trochu bála. Průběh vyšetřování byl zajímavý. Jen konec mi přišel trochu moc divoký a zbytečně natahovaný.

21.05.2015 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Třetí kniha od této autorky. Zajímavá zápletka i postavy. Říkám si, že tato spisovatelka snad píše jenom nesympatické postavy :-) časem jsem si na hlavní hrdinku zvykla, ale na začátku mi celkem lezla na nervy.

20.04.2015 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kniha mě chytla hned, těžko se od ní odcházelo. Příběh byl hezky napsaný a zápletka dobře vymyšlená. Na vyprávění z minulosti jsem se těšila nejvíc. Konec se dal předvídat, ale to nevadilo neb detaily jsem nevěděla. Jen se to nemuselo tak zamotávat ohledně Eriky, která tam vnášela zmatky. To byla první kniha od této spisovatelky a evidentně nebude poslední :-) mohu doporučit

07.04.2015 5 z 5

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Kniha svým příběhem zajímavá. Líbilo se mi popisování vztahů v rodině, jejich prožitky. Část o zneužívání ve mě vyvolala pocit hnusu a bezmocnosti, ale ke knize patří a zapadla do ní. Poslední část mě vcelku nudila, bylo to snad téměř zbytečné. Celkově mi to místy přišlo nudné nebo zdlouhavé a někdy i chaotické, proto dávám tři hvězdy. Jinak za přečtení stojí a já nelituji, že jsem jí četla.

01.04.2015 3 z 5

O něco nezáživnější než Stoletý stařík a to jsem měla velký časový rozestup. Kniha mě nudila, jen ke konci se to více rozhýbalo a dalo se to dočíst. Nejlepší část byla o Holgerovi 1 a 2. U předešlé knihy jsem se aspoň občas usmála, zde téměř vůbec. Už jsem i uvažovala, že nedočtu. Pro vcelku dobrý závěr dávám 3*.

20.03.2015 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha průměrná, děj nijaký a konec divný, i když trochu předvídatelný. Spousta věcí nedovysvětlených. Kniha rychle přečtená, ale nezajímavá. Obrázky mají jen nalákat ke koupi.
Chtěla bych poprosit, nepište do hodnocení, kdo je vrah! Někdo si chce jen přečíst o tom zda knihu číst a hned zjistí hlavní pointu! Kdo nečetl, tak nečíst koment od Majči.

20.03.2015 2 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Tuto spisovatelku mám ráda, ale jak jsem již psala její knihy bez Jane a Maury jsou slabší. Děj a zápletka jsou jednoduché a dá se snadno odhadnout, jak to bude dál. Není to špatná kniha, jen slabší. I přesto se těším na další.

02.03.2015 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Opět další kniha přečtena. Jestli jsem byla překvapená? Ano i ne. Zvratů je tam spousta a snad až moc. Hlavní dějová linka byla dobrá. Úplný konec mě trochu zklamal. Asi toho bylo moc. Celkově je kniha pěkná, jak se píše všude: " no prostě Deaver " :-)

31.01.2015 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Pěkná detektivka. Sice to není horor, ale proč si nedat změnu?

17.01.2015 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha se četla dobře, hlavní zápletka zajímavá, ale příběh manžela vyšetřovatelky mi přišel zbytečný. Informace na konci mohly být také více rozvedeny. Ke konci se už dalo tušit, kdo to asi je. Popis únosu a přípravy dívek byl opravdu popsán velmi detailně. Jinak za přečtení stojí, ale pro mě jednou stačilo.

26.12.2014 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Zajímavá detektivka. Postavy nejsou špatné, děj také ne. Trochu mi vadil přístup náčelnice a románek, který nesměl chybět. Konec trochu předvídatelný, vraha jsem taky tušila. Jinak to nebylo napsané špatně. Možná trochu více prostoru amišské kultuře by neškodilo. Doporučit ji rozhodně mohu.

12.12.2014 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Noo tak to bylo zajímavé. Kniha se čte rychle, je zajímavá a děj vás chytne. Příběh je zvláštní. Vztahy v něm jsou zvláštní. Malé městečko a snad půlka lidí zkažených. Příběh mě chytil, jen mi vadilo trochu chaotické vyprávění. Občas jsem si musela znovu odstavec přečíst, abych věděla kdo co teda říká nebo jestli jsem to opravdu pochopila dobře. Konec mohl být více vysvětlen nebo lépe vysvětlen. Konec byl i předvídatelný celkem brzo. Proto dávám jen čtyři hvězdy. Kniha se mi, ale celkově líbila a tak ji mohu doporučit.

04.12.2014 4 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Z těchto povídek jsem nadšená. Zejména z Hry, Učebnicový případ, Paradice, Protivníci, Usmíření, ale i z ostatních. Deaver je opravdu mistr překvapení a změny pohledu. U některých se závěr dal očekávat, ale u většiny to bylo překvapení. Šance odhadnout konec byla " velká jak zadek bacila". :-)

26.11.2014 5 z 5

Horká noc jako stvořená pro zločin Horká noc jako stvořená pro zločin Jeffery Deaver

Pěkné povídky, některé perfektní, některé lepší, některé horší ( jak už to tak bývá ). Určitě si je časem přečtu znovu a nejlépe v zimě, protože z některých to vedro opravdu sálalo.

24.11.2014 4 z 5

Zlý měsíc Zlý měsíc Robert Lawrence Stine

Pro mě jedna z těch lepších. Tehdá mě hodně bavila. Naštěstí mi nechyběla žádná stránka :-)

24.11.2014 4 z 5