Janík511 Janík511 komentáře u knih

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Právě dočteno a nechápu tak nízké hodnocení. Za závěr zvyšuji hodnocení, netrpělivě jsem čekala, jak to celé dopadne. Kdyby měla kniha o stovku stran méně, byla by ještě lepší, ale i tak je potřeba vydržet do konce. Možná si časem přečtu i další díl, ale těch detektivních sérií je už tolik, že je nestíhám zaznamenávat, ani číst.

16.04.2020 4 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Právě dočteno a ještě v polovině jsem byla rozhodnuta dát čtyři hvězdičky, ale za druhou půlku knihy ubírám. Očekávání se nenaplnila, knihu jsem sice dočetla, ale žádnou radost z ní nemám. Taková tuctovka, o které za měsíc nebudu ani vědět. Chtěla jsem si hned na to přečít i Vdovu, ale dám si raději něco svižnějšího. Autorku nezatracuji, ale knize chybí "šťáva", která by mě nutila ji přečíst jedním dechem.

25.03.2020 3 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Jay Forman

Paráda, takhle kniha mě opravdu moc bavila už od prvních stránek. Od knihy z výprodeje jsem nečekala žádný zázrak, ale tohle byla jedna parádní jízda od začátku do konce. Zaslouží si plný počet hvězdiček. Autorku řadím mezi svoje oblíbence. Doufám, že brzy výjde něco dalšího. Ráda bych se s dvojicí Lee a Jack ještě setkala.

23.03.2020 5 z 5

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Tak tohle se povedlo. Ani jedno hluché místo a děj na sebe hezky navazoval. Nějaké mouchy děj má, ale i tak se četla skoro sama. Za mě milé překvapení.

20.02.2020 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Napínavý děj a jdu se konečně vrhnout na poslední díl.

07.02.2020 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Autorka je neuvěřitelná, dlouho jsem zbytečně její knihy odkládala. Co den, to jedna kniha. Nevydržela jsem to a musela si koupit poslední tři díly, jak to dopadne. Doufám, že Amélia a John budou nakonec spolu, přece jen ta romantika na závěr by byla celkem fajn. Každopádně se nechám překvapit.

29.01.2020 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

První kniha od této autorky a spadla jsem na zadek. Od první do poslední stránky jsem byla napnutá, jak to celé dopadne. Dlouho jsem přemýšlela, že si sérii přečtu, ale jdu se pustit do dalšího dílu. Tohle byla PECKA!! Snad v dalším díle bude naznaženo, jak Devlin Amélii vlastně našel. Nevěřím tomu, že díky mobilu. Za tím bude ještě něco jiného!!

28.01.2020 5 z 5

Lev Lev Nelson DeMille

Drsné, neuvěřitelně čtivě. Místy jsem měla i husí kůži a ten konec? Opět otevřený. Dám si chvili pauzu a pak rovnou Zářivy anděl. Humor pana Coreyho mě prostě baví!

11.01.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nebyla úplně špatná, ke konci už jsem se trochu nudila, ale za konec dávám o hvězdičku vice, jinak tři by bylo odpovídající hodnocení. Zápletka jednodušší, každý něco skrýval a lhal. Od této autorky mi ale zatím tato kniha stačí, nějak necítím potřebu číst další.

08.01.2020 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Dobrodružný román podle mé chutě. Každá kapitola byla napínava a těšila jsem se na celé rozuzlení. Autorka překvapila, na prvotinu velmi vydařené.

25.12.2019 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Nebyla špatná, ale první díl byl lepší. Milostná linie mi nepřišla zajímavá, chtělo to více romantiky a co to těhotenství bývalé partnerky??

15.12.2019 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Za mě opravdu nic moc. Téměř do konce se toho moc neděje, jen na posledních 50 stránkách se dozvídám, jak to celé bylo. Jednou stačilo.

13.11.2019 3 z 5

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Třetí dil už je jen zbytečné natahování děje. Od poloviny už jsem se nudila a místy i přeskakovala věty. Konec neskutečně naivní až hrůza. Byla jsem ráda, že to mám konečně za sebou. Myšlenkové pochody Kate nelogické, už mě tím vysloveně štvala. Hodnotím proto jako slabý průměr.

01.11.2019 3 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Konečně po týdnu dočítám a budu ráda, když to budu mít za sebou. Prvních sto stran nuda, už jsem si myslela, že ji definitivně odložím, i když anotace vypadala velmi slušně. Bohužel nízké hodnocení musím dát, neboť mi S. nebyla sympatická, její neustálé, že ona nic, mi lezlo koncem už na nervy. Dějová zápletka sama o sobě divná, půl knihy se řeší jen nějaké právní přípravy na uhelné společnosti, nic moc čtivého a záživného. Dočtu a vracet se k ní už více nebudu, jednou stačilo.

16.10.2019 3 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Přečteno za dva dny. Taková odpočinkova kniha s krimi zápletkou. Jen bych brala, aby hlavní aktéři nebyli sotva zletili jedinci. Děj pak nepůsobil věrohodně.

05.10.2019 4 z 5

Kniha vesměs zajímavě vypráví o životě Židů po válce, jejich utrpení a pocitu, že nikam nepatří a nemají kam jít. První půlka byla opravdu dobrá, četla se sama. Druhá část už neudržela mou pozornost a chtěla jsem přeskakovat stránky. Jsem ráda, že jsem u ní ale vydržela, i když šťastně zrovna nekončí.

20.09.2019 3 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Pohoda, pohoda a jedna velká pohoda....

07.09.2019 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Četla se dobře. Zápletka na můj vkus mohla být lepší, ale i tak jsem byla spokojená. Nelituji, že jsem ji četla.

01.09.2019 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Právě dočítám a za mě přiměřený počet stran s napětím. Žádná kapitola není zbytečně natažená a už se těším na závěr, jak to celé dopadne.

15.07.2019 4 z 5

Studio 6 Studio 6 Liza Marklund

Knihu dočítám a až na zbytečně zdlouhané a místy nezáživné situace se mi líbí a čte se dobře. Svědek a Studio 6 už stojí za přečtení, takže nelituji, že jsem ji četla. Uvidíme, jestli se pustím ještě do dalších dílů.

29.05.2019 4 z 5