Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Čestný špionský Čestný špionský Ally Carter

Pokračování, školní úkoly k tajným operacím - práce v utajení, splynout s davem, mrtvé schránky, instalace sledovacích zařízení, bojovky, střelecké soutěže, laboratorní testy, sestavení psychoprofilu, dějiny špionáže a umění, mimikry pro společenské akce, trénink postřehů a jazyky (asijské jako nutnost).
Pro mladé adeptky vzrůšo, co může víc zamotat hlavu než další prvek života, s tím se vše komplikuje a představivost už nezvládá hranice.
Citace:" Takže některé z těch štěnic nenašel?" zeptala se ... Nebo tam některé nechal," odpověděla jsem a začaly mě napadat všechny možné scénáře."Možná že chce, abychom je dál odposlouchávaly a dostaly od nich falešné informace. Nebo možná vážně některé štěnice nenašel. Nebo je nechal v jiných pokojích a chce, abychom podezřívaly někoho jiného."
"..tajné služby ve skutečném životě nejsou o kočce proti myši - ale o dvou kočkách ...."
"....přemítala jsem o tom, jak špioni nelžou- ale rovnou žíjí ve lži -.."
Další pohled na dobrodružství, snad jako hru na chvíli, ale jinak ... není nad spisovatelskou fascinaci tajným zákazem.

02.10.2018 5 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Jo, líbilo se mi to.
Dívčí elitní škola pro špionky, už jen to dává patřičný rozměr nárokům výuky, jejich přátelství, nevraživosti, srdeční vztahy, vše v utajení, ve fingovaném krytí, vztah k adrenalivé profesi je magnetický a generačně přejímající, takže není úniku.
Citace :" Nic to ale neměnilo na tom, že poslední mobil, který jsem kdy použila, byl zároveň i paralyzér (takže bych mu ze zjevných důvodů neměla dávat číslo).
Bezva.

28.09.2018 5 z 5

Co slovo to berla Co slovo to berla Miloš Mareš

Aforismus - jinotaj s hlubší satirickou myšlenkou.
V této knize to jsou kreace jazyka bystrého ducha.
Citace : "Svoboda spočívá v tom, že můžeme věřit každé blbosti."
"Komu není shůry dáno, krádeží to nedožene."
"Na co nepřijdeme sami, to nestojí za krok."
Pro zpestření doporučuji.

27.09.2018 5 z 5

Recept na skvělý den Recept na skvělý den Libuše Palková

Povídky co se povedly.
Pocit, vyladěné frekvence na vlně ženskosti.
Citace:"Už v Bibli se dá vyčíst, jak Ježíš přistupoval k rozdílu mezi pracovitou Martou a krásnou hříšnicí Máří Magdalénou."
Bezva

27.09.2018 5 z 5

Přísně tajná Přísně tajná Janet Evanovich

No senzace, knížku jsem nebyla schopná odložit.
Tohle mi sedlo, esence všeho co má mít ta Nej.
Drama, svižnost, noblesu, nepolevující smršť akčnosti, něco ze Zoo, postavy sexy, svůdné, bizarní, nápady i neuvěřitelné, vztahy pestré a humor s trefným vtipem.
Citace: "Nemám ti dojít pro tlakoměr?" nabídla se babička. "Mám ho nahoře. Používám ho, když na Discovery sleduju Nazí a vystrašení."
Fakt skvělý, doporučuji.

26.09.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Pátý díl ze série a určitě ne poslední, ( pomsta je v očekávání), což je fajn, neboť svéráznou hrdinku nemůžu nemít v oblibě.
Jako audiočetba je tato série šťastným počinem.
Nové téma "fatvy" a " selekce" je pro čtenáře podané jako thriller.
Výběr problémových témat k poutavému příběhu v současnosti je určitě pestrý a autor s nimi umí kouzla.
Citát :" Nutnost očistit jméno rodiny její vlastní krví." (Fatva)
Prostě, bez vady.

25.09.2018 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

HHN- půjčím si k hodnocení vylepšený titul knihy mistra F.K. Hodně Hustej Nářez z historických reálií. Zdá se to, jako dřina sondovat z dávných časů chmurné pověsti a tvořit příběh v děsuplném prostředí, nevybočujíc do zářících a příjemných chvil, aby čtenář nasál trochu ladu z té doby, ale krutá a nevábná syrovost je jaksi dramaticky věrohodná, což J.Č. dokonale zvládá.
Nepřikrášleno, spíš naopak.
Upřít autorovi umění v historických thrillerech prostě nelze.
Povedlo se.

25.09.2018 5 z 5

Život s úsměvem Život s úsměvem Jan Vaněček

Druhá knížka z Vejrovské hospůdky, plná laskavých postřehů se smyslem pro detail vtipu z všedních okamžiků.
Citace : " Říkali, že člověk, když chce mít v hlavě uklizeno, má věřit jen polovině toho, co slyší. Ale musí vědět jaký."
"Kde blb, tam nebezpečno, tady nikdy." (z nápisu na stěně)
Počteníčko, s úsměvem :-).

21.09.2018 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Zvyknout si na styl v ženském pojetí od muže v tomto příběhu chtělo dávku trpělivosti. Chyběla mi v něm ze začátku svižnost v úsudku hrdinky, - ("mistrovství v zápletkách"), což se ke konci zjevilo jako nutná patřičnost.
Nosné téma - "Pronásleduje tě smrt" je čtivé, ale ta manipulace ....., takže 4*.

20.09.2018 4 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Zvláštní příběh vyprávěný s nadhledem, že ty nejdůležitější ztráty jsou ty co postihují duši.
Citace:" Pokud si člověk touží rozšířit obzory, nejlépe udělá, když se vypraví za obzor."
"V životě nezáleží na tom, jestli nám někdo zatleská, důležité je, zdá se odvážíme vykročit vpřed, i když jsou vyhlídky nejisté."
"Jaká svoboda, ptal ses, je-li poslušnost koupená za chléb?" (Anna Kareninová -L.N.Tolstoj 1877)
Změna ruského řádu.

18.09.2018 5 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Už je to dva roky co jsem četla patnáctou knihu od Daniela Silvy, jednoho z nejlepších autorů všech dob mistra špionážních thrillerů, a tak tato šestnáctá mi navozuje pocit, jako bych se vracela do velmi známých míst, kde vládne řád co bdí a trestá napříč kontinenty aktuální postrach zla. Je to tak živé, že i poznámka o klesajících akcií kvůli brexitu a informace o plánované změně sídla velvyslanectví USA do Jeruzaléma, jsou jako zprávy z dnešního politického života, zasazeny do tohoto příběhu s možností nebezpečné skutečnosti.
Napětí i s vůní levandule, tymiánu, rozmarýnu a macchie, mezi olivovníky, v dunách na Sahaře, Korzice, v Anglii, Francii, Izraeli a Africe, v luxusních sídlech, jachtách a v uměleckých galeriích, mezi smetánkou valné i nevalné pověsti v hazardu o výsadu moci s mistry špionážních kreací.
Paráda, fajnový pocit, jako vždy.

17.09.2018 5 z 5

Z nerozumu Z nerozumu Jiří Oulík

Extrasortaspeciál

Citace : "Život v kůži humoristy
Nepřináší koláče
Zvláště když se směje tomu
Z čeho je všem do pláče."

14.09.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Druhý příběh Kim Stoneové, a jak hodnotí "Mail on Sunday" - ohromující.
Dík za pocit, že mám štěstí, žít zde tento svůj život.
Už jen téma na četbu je silný kafe, a k tomu ten marast toho, že život může mít i takovou hodnotu, je skličující.
Citace: "Rozdíl mezi dobrem a zlem se vtiskne do mysli během života, není v ní odjakživa."
Bestseller - četba s výčitkami odkládaná (jen na noc), chce to pauzu Kim.

13.09.2018 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Opět hloubková sonda do profese s detaily pro laiky mrazivé, ale v současnosti ač neetické přesto v praxi aktuálně žádoucí.
Mayovská preciznost je poučením a v románovém stylu přímo adrenalinovým.
Život ber jako dar, než poznáš, že darem může být i smrt.
Pro knihy od P.M. mám stále slabost.(audiokniha)

12.09.2018 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Když Vendeta, tak s očekáváním, a zde to bylo příjemné překvapení, neboť jak v závěru těch rozdaných díků se ukázalo, že stylizovat děj od návrhů nadšenců v průběhu psaní bylo vzrušující zábavou. Vendeta - pohledem jedné generace, má své čaro, neboť sedmnáct je nám jen jeden rok a sny jsou barvité a nestálé, tak proč je nezažít ve společnosti Andělů pomsty s principem zaláskování je tabu - ubraň se kdo můžeš.
Citát;"Opravdu očekáváš, že dynastie impulzivních, horkokrevných a majetnických zabijáků, kteří se pasovali do role poslů karmy, pro všechny zločince podsvětí, na které ani policie nemá, se sama vzdá své pomsty? Opravdu si myslíš, že všechno co děláme je správné? "
"Vaše rodina nám dluží krev.'"
No, paráda.

11.09.2018 5 z 5

Ikarus Ikarus Deon Meyer

Popravdě to byla pecka v čem se dá ještě podnikat.
( .- .-.. .. -... ..)
Jaksii ne a ne uvěřit. Autor dovede neustále překvapovat neuvěřitelnostmi.
Meyerský styl opět v širším pojetí ze života v Kapském Městě s bonusem o prestižní profesi dané země.
Další brilantností byly důkazní mobilní frekvence v úderném smeči, paráda.
Citace:"Policisté a vojáci jsou prakticky jedinou součástí společnosti, která je vystavena všem čtyřem syndromům. "(Přeživších, separační úzkosti, všeobecné zodpovědnosti, nenávisti - k sobě samému)". Tvrdá realita - jen pro extraligu.
"Přátelství neznamená říkat věci, které slyšet chceš, ale věci, které slyšet potřebuješ."
Autor s excelentními zápletkami, radost číst.

06.09.2018 5 z 5

Vídeňské nokturno Vídeňské nokturno Vivien Shotwell

Lazebník Sevilský, to je Mozartovo dílo, které mi díky knize bude bližší a vzpomínka na tuto knihu a hrdinku bude existenčně živější.
Jaksi životopisný románový příběh by stál za hlubší procítění, bez sentimentu ,ale chápu, že autorku věk hrdinky (21) jaksi s vlastním stejným věkem vyladil na vlnu souznění, takže odvaha nabrala na síle a dílo má jistý punc mimořádnosti..
Citace :"Benátčané zpívali stejně tak často, jako mluvili. Zpívali během práce, vzájemného namlouvání i ve spánku, zpívali na gondolách, prámech, tržištích, povzbuzeni pitím a samotnou atmosférou místa - města na vodě, které se v noci probouzelo a přes den spalo, města, které si více než zdravého rozumu cenilo pošetilosti, města, které se nešetřilo, ale naopak dávalo všechno všanc,to vše pro rozkvět krásy a potěšení. Město , jež své obyvatele nabádalo schovávat se za masky, aby se přátelé mohli setkávat jako cizinci a cizinci jako přátelé".
Skvělý počin.

03.09.2018 4 z 5

Dětem Dětem Vítězslav Hálek

Z nostalgie pro vzpomínku, z paměti vydolováno.

"Vyběhla bříza bělička
jak ze stáda ta kozička
Vyběhla z lesa na pokraj,
že prý už táhne jara máj.
Vyběhla jako panenka,
tak hebká a tak do tenka,
že to až lesem zaznělo
a touhou se vše zachvělo.
A táhne lesem jara báj,
vzduch jak na housle a na šalmaj,
vzduch samá vůně, samý květt,
a mladý úsměv, celý svět."

31.08.2018 5 z 5

Tah králem Tah králem Michael Dobbs

Už tím, že jsem byla z prvního dílu " Dům z karet" nadšená, tak další je od mistra politických čachrů tím, co si ujít nedám. A dobře se stalo.
Premiér s vizí zvrátit monarchii pomocí podpásových intrik a pletich s hříšněsmyslným egem v prostopášných manýrech politické smetánky je četbou bulváru v románovém zpracování. Odvaha až k zaslepeností plná, že revoluce na svržení monarchie se může zdařit v zemi, kde korunovaná hlava má v ústavě své právoplatné privilegium a co víc je občany jako symbol státu ctěný, je kaskadérským riskem.
Autor bezvadně dovede vystihnout pohnutky k pocitům, k činům, vylíčení řeči těla a podvědomí k nekalým úmyslům, protože z letité praxe v tomto prostředí byl bedlivým pozorovatelem, takové zážitky hned tak někdo nemá a neuveřejní, je jeho dílo vstupenkou do extra světa politického byznysu s morálními a náboženskými intrikami.
Bravo, zdařilé.

31.08.2018 5 z 5

Vánoce v Aspenu Vánoce v Aspenu Carol Higgins Clark

Tak 2,5*
To slibované nemělo tu správnou kadenci.

26.08.2018 3 z 5