JD. JD. komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Dřív jsem četla hodně a ráda. Při studiu na VŠ jsem na to ale přestala mít čas a chuť, protože to poslední, co jsem ve svém volném čase chtěla dělat, bylo přelouskávat další a další stránky. Jak řekla moje spolužačka - projevila se u nás alergie na písmenka. Jestli jsem přečetla jednu knihu za rok, byl to úspěch. Proto pro mě bylo obrovským překvapením, že jsem Les v domě přečetla během několika hodin. Vlastně ani nevím proč, ale musela jsem číst dál a dál. I když první část knihy byla zdánlivě pomalejší, táhlejší. O to to pro mě bylo víc zvláštní. Je to první dílo, které jsem od autorky četla. Knížka se k nám domů dostala úplnou náhodou a nečekala jsem, že ve mně zanechá tak silný pocit. O kauze kolem knihy jsem se dozvěděla až po jejím přečtení a jsem ráda, že mi unikly články, které prozradily hlavní zápletku. Je to veliká škoda, kauza je zcela zbytečná a nefér vůči autorce. Snad se paní Mornštajnová brzy z těchto nepříjemností dostane a neodradí ji to od dalšího psaní. Byla by to veliká škoda. Jsem moc ráda, že si ke mně kniha našla cestu a i když to bylo těžké čtení, nemohla jsem se odtrhnout. To se mi už dlouho nestalo. Proto jsem si založila profil a napsala tento komentář. Protože pozitivně ohodnotit tuto knihu mi v současné situaci připadá jako moje čtenářská povinnost.

06.05.2023 5 z 5