JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Slepota Slepota José Saramago

Čtivá kniha potom, co si čtenář zvykne na to, že zde nenajde klasické přímé řeči. To, že je spousta lidí duševně slepých víme, doladění a vlastně potrestání fyzickou slepotou je však silné! Dopady na společnost, která se rozpadá, nefunguje, lidé nežijí, jen přežívají a řídí je hlavně pudy... Kniha na mě silně zapůsobila, hmm.

05.08.2018 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Vážně se divím, že budu chválit humorné čtení. Sice jsem skřípěla zuby, že je to druhá kniha brzy po sobě, kterou čtu a objevují se v ní vulgarismy, ale paráda! Letní, humorné, aktuální. A navíc hrozivé a k smíchu pro čtenáře tim, že spoustu popsaných situací zažil. Dokonce uvažuji, že si přečtu nějakou z dalších knih.

01.08.2018 5 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Moc pěkná krimi. Oldřiška je vážně drsná...není to už moc?! Jinak vřele doporučuji a případné pokračování mě bude zajímat.

29.07.2018 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Lákavé prostředí, zajímavé osudy postav, poutavý děj. Jako dítě jsem knihu nečetla, to až teď.

21.07.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Četla jsem jen tento díl, od E.Bočka první kniha.Ze začátku jsem si pomyslela, že se mi snad humorná kniha bude líbit. Kolem strany 50-60 toho bylo až moc. Knihu jsem dočetla, ale styl mi nesedí.

21.07.2018 3 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Tento autor mi stále unikal,i když četla jsem na jeho knihy četla chválu. I já musím uznat, že styl vyprávění je zvláštně tajemný, až člověka pohltí. Povídky pěkné, poslední dvě ne tolik. Myslím, že zkusím i nějaký román.

17.07.2018 4 z 5

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Někdy jsem od teto autorky něco četla..nevím. Tato kniha mi sedla. Moc hezky se četla, děj poutavý.

09.07.2018 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Nádherné počtení, ráda se k Mikulášovi vracím. Doma mám několik dílů.

04.07.2018 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Těžko hodnotit...nápad, fantazie, děj prima. Vracím se ale k HH.

04.07.2018 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Kniha mě mile překvapila.

02.07.2018 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Ano, život ortodoxních Židů a jejich život je tu zachycen. Myslím ale, že je to doprovodný proud k tématu č.1, a to je sexuální touha hlavní hrdinky.

01.07.2018 3 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Jako pokaždé, když čtu knihu od této autorky. Příběh zajímavý, zavede do soukromí několika postav a lehce nutí myslet na to své soukromí. Děkuji!

21.06.2018 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Knihu jsem měla nejprve půjčenou. Dočetla jsem do str.118 a šla si koupit svou. To, že tu knihu chci, jsem tušila ale už mnohem dřív....jen jsem se s každou další stranou ujišťovala.Je to kniha plná laskavého moudra! Přináší pohlazení stylem psaní, samotnými myšlenkami, je plná citu. Je to příjemná promluva ke čtenáři. Moc za ni děkuji.

13.06.2018 5 z 5

Schizofrenik Schizofrenik Petr Novotný

První setkání s tímto autorem. Kniha mě moc nezaujala, hlavní hrdina umělec podivín....

02.06.2018 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha s roztahaným dějem nebo spíš nedějem. Zkusila jsem autorku ještě jednou po H.Potterovi. Tam se mi také rozvleklost nelíbila. Ohromné množství postav, ve kterých se čtenář vlastně neorientuje do tří čtvrtin knihy. Zájem ve mně nevzbudil ani Duch zemřelého a to zvláštně nahnané napětí na konci? Můžu jen tedy poděkovat za jedno- definitivně jsem přesvědčena, že tato autorka ne.

30.05.2018 2 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Vyplatí se "vydržet"70 prvních stran.Zmatek v ději, postavách se později urovná. Není možná na závadu nakouknout do původního Macbetha, aspoň mně to pomohlo. Pak na příběh člověk kouká jinak...možná začne obdivovat, že se někdo pustil do přepisu, zasadil stejný masakr do nám blízké doby. Pak Jo Nesbovi člověk odpustí ošklivost postav, jen zrnka krásna, bezcitnost ve většině situací. Za mě ano, tento autor nezklamal.

20.05.2018 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Není třeba dlouhých komentářů....čtenáři přede mnou vše vystihli. Doporučuji.

22.04.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Paradoxně mě bavila celá kniha až na ten závěr a děj těsně před závěrem. Žádné napětí se ve mně neodehrávalo. Jinak, jak už tady padlo....není těch policistů alkoholiků už dost?

08.04.2018 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Celá kniha je protkána odvahou. Na druhém místě láskou a přátelstvím. Jako statické kulisy stojí v pozadí prostředí, doba a její hrůzy. Jinak pojata kniha z období války.
Ale ani přesto vše mě kniha k sobě nepřikovala...

23.03.2018 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Skvělý díl! Moje chyba, že knihy s HH nečtu postupně....následující díl, Žízeň, jsem už četla. V té se dost autor vrací právě k tomuto dílu. Mnohokrát jsem si nebyla jistá, zda jsem Policii už nečetla. Opět velmi napínavé, někdy jsem doufala, že se dějová linka nebude upírat tudy, kam to směřuje...v jednom připadě to tak bylo. Vraha jsem odhadla asi 10 stran před vlastnim odhalením. Jinak potenciálních vrahů je tam skoro nepočítaně.Těším se na další" Jo Nesbovskou"knihu.

11.03.2018 5 z 5