Johanka1956 Johanka1956 komentáře u knih

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Příjemné odpočinkové čtení. Příběh jedné velké rodiny. Jaký bude osud rodinného penzionu, touhy a sny mladých žen, které buď již jsou a nebo se stanou / Izzy/ součástí této rodiny, jak se cítí synové Jonesových? To se autorce krásně, poutavě podařilo vylíčí v tomto románu. Jistě brzy sáhnu po dalším díle Lucy Diamond.

14.11.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Když jsem začínala číst 2.díl Šikmého kostela obávala jsem se jestli se nebudu ztrácet v postavách i v ději, protože přeci jen doba mezi 1. a 2. dílem byla dost dlouhá. Autorka se však skvěle dokázala, během vyprávění, vrátit do prvního dílu a oživit tak předchozí děj a na něj navázat. Některé části se mi zdály zdlouhavé, ale jinak za mne moc hezký román.

14.11.2021 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Poutavý, napínavý román plný záhad a tajemství s neskutečným rozuzlením. Autor poutavě líčí událost ze srpna 1990 , která se opět otvírá až v roce 2017. Příběhem se nese tajemství policejní vyšetřovatelky Anny a její rozmlouvání s již mrtvým exmanželem Hakenem. Mohu jen doporučit. Super čtení!

12.07.2021 5 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Život v Evropě a život v Indii. Dvě odlišné kultury a to me opravdu zujalo. Bohatství maharádžů, jejich rozpínavost, u mnohých marnotratnost, ale i zásluhy na rozkvětu země,
výstavba paláců, poznatky získané v Evropě přenášené do Indie. A pak také úpadek...
Takto jsem Indii neznala.
Příběh Anity a mahárádži z Kapurthaly je až pohádkový , poutavě popisuje společný život, lásku, intriky ... Celkově příjemné a poučné čtení.

21.06.2021 4 z 5

S matkou na útěku S matkou na útěku Nancy Baker Jacobs

Celkem dobře se mi četla, ale zdálo se mi, že jsou v knize místa popsaná tak trochu povrchně. Zaujala mne síť pomocných stanovišť, snaha pomoci ženám v beznadějných situacích. Zpočátku zdlouhavé, ale pak vzal děj rychlý a napínavý spád.

21.06.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mi byla doporučena, ale popravdě jsem si od ní neslibovala velký čtenářský zážitek. Ale byla jsem velmi zvědavá jak autorka popíše místa, která jsem pří jedné dovolené navštívila, stejně tak jako těžký život obyvatel hornických osad. S neskutečně těžkou prací horníků jsem se seznamovala při prohlídce, v doslovu zmíněném, dolu Michal, kde jsme se dostali až do historie této oblasti a práce horníků, která mi byla do té doby docela neznámá.
A musím přiznat, že mne autorka zatáhla do děje románu tak věrohodně, že jsem se vžívala do osudů jednotlivých postav až jsem citila vlhkost pracovního oblečení ve kterém musel Pavel se synkem Karlíkem na šichtu, cítila jsem Františčinu lítost nad nezdařeným Štědrým večerem, Barbořinu věčnou únavu, Ludwikův strach z macechy.... Nový pro mne byl česko-polský konflikt o kterém jsem dosud neslyšela ani nečetla.
Kniha mě opravdu dostala. Skvělý, poutavý, ale i poučný román. Už mám připravený druhý díl na který se těším a věřím, že mě nezklame.
A když se mi, týden po přečtení, dostala do ruky audiokniha, kterou načetla Vilma Cibulková, mimochodem opravdu SKVĚLE, nezaváhala jsem ani minutu !!!

21.06.2021 5 z 5

Pouto krve Pouto krve Kitty Sewell

Asi to nebyla správná volba číst tuto knihu po Alicině síti. Do první poloviny jsem se nemohla začíst, ale protože nikdy neodkládám rozečtenou knihu tak jsem to nakonec dala. Zpočátku příběh o ničem, prolínání minulosti se současností mně dost vadilo. Ale od druhé půlky napětí a nečekané rozuzlení mě potěšilo a nakonec jsem nelitovala, že jsem knihu neodložila. Román Ledová past se autorce povedl mnohem lépe.

29.04.2021 3 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

(SPOILER) Když mi byla doporučena kniha Alicina síť hned ze mne vylétlo 2x ne,ne. První ne, protože po románu DCERY se mi hned nechtělo do takové bichle a druhé ne, protože válečná temata já opravdu nevyhledávám. Jenže, a to naštěstí, nebylo po ruce nic, co bych už nečetla a tak pár stránek než vypůjčím něco jiného...
A je z toho obrovské nadšení z krásného historického románu, kdy osudy čtyř žen spojuje jeden muž, kdy se prolíná osud mladičké špionky první světové války Louise de Bettignies ( Lilli) a Eve Gardinerové od roku1915 a mladé americké studentky Charlie St.Clairové od roku 1947, která hledá svou sestřenici Rose.
Krásné, čtivé, místy smutné a neuvěřitelně kruté, ale bohužel pravdivé. Historický román sepsaný podle skutečnosti. Doporučuji !!!

07.04.2021 5 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

Kniha se mi četla dobře, příběh byl zajímavý a dobře ukazoval na mezilidské vztahy. Kdo se k člověku obrátí zády když padá ke dnu a naopak kdo se ukáže jako přítel i v těžkých chvílích. Jak je snadné označit viníka rodinné krize a při tom si nepřiznat vlastní neschopnost.. Ano jak už někdo napsal - dost příležitostí k zamyšlení. A když se nad tím zamyslím, vždy se najde stánka dvě, které jsou zdlouhavější. Mně se kniha celkově líbila, nezatracuji i když ji nezařadím mezi ty, které bych přečetla znovu.

07.04.2021 3 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Kniha je převážně smutná, ale bohužel takový těžký život měly ženy, hlavně hrdinky prních generací, které neměly takové postavení ve společnosti jako muži. Ženy se zde sice zdají být silnější, ale většinou musely nést těžké břemeno, snášet násilnosti, nevěry..
Občas jsem se v postavách ztrácela a musela jsem si srovnat kdo ke komu patří.

19.03.2021 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Nestává se tak často, že bych sáhla po knize z války. Ale tuto knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu strhující příběh o to víc, že předlohou jsou skutečné události, že Nancy není vymyšlenou postavou . Pro mne napínavé a velmi poutavé čtení

19.03.2021 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Neuvěřitelné, nedovedu si představit, že bych dokázala chtít po jednom dítěti, aby se obětovalo pro sourozence aby věnovalo orgán... Vůbec si nedovedu představit řešit tak strašnou situaci. Smutné!!

03.02.2021 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

(SPOILER) Bylo několik knih u kterých jsem si pobrečela, ale toto byla opravdu síla. Hodně čtu před spaním , ale tady jsem několikrát sáhla večer radši po něčem lehčím. Bohužel je to fakt hnusná nemoc a neuvěřitelné odhodlání matky. Tak silně na mne zapůsobil moment, kdy podala dceři smrtící dávku a v ten moment by to nejradši vzala zpět, ale už to nešlo. Smutek, slzy bezmoc..

24.01.2021 5 z 5

Slzy muže Slzy muže Darina Hamarová

Zprvu jsem se domnívala, že jde o příběhy přátel - novináře, právníka a šéfredaktorky. Vztahy, úspěchy, láska...ale od chvíle kdy se objevil příběh Michala jsem se nemohla od knihy odpoutat. Jediné co bych vytkla byl místy krkolomný překlad, pravopisné chyby a překlepy. Ale už se těším na Slzy anděla..

07.01.2021 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Zpočátku jsem se, jako u každé knihy J.Picoultové nemohla hned chytit. (Snad jen Vlk samotář mne upoutal ihned). Ale pak mne příběh naprosto strhnul.Velká láska končí smrtí mladé dívky a přítel je obviněn z její smrti. A tak jsem po knize sáhla v každou volnou chviličku jen abych už znala rozuzlení. Moc pěkné čtení.

03.01.2021 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Skvělé počteníčko, druhou polovinu jsem dala za sobotu mezi úklidem a vařením. Nedalo se jinak. opravdu za mne super.

13.12.2020 5 z 5

Tanec na vzdáleném místě Tanec na vzdáleném místě Isla Dewar

Moc se mi líbila, dobře se četla. Při čtení jsem se snadno dokázala přenést do příběhu, představit si ponurou vesnici, studenou školu i dům, zakřiknuté děti.

04.12.2020 5 z 5