Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Hriešny Hollywood Hriešny Hollywood Alessandra Torre

Pohodové čítanie pre milovníčky romantiky. Krásni a hrdí hlavní hrdinovia, atraktívny námet, detektívna zápletka, vplyv minulosti a samozrejme šťastný koniec. ✌

Incest Incest Jaroslava Gajarská

Kniha odkrýva, čo sa deje za zavretými dverami domácností, ktoré navonok vyzerajú úplne bežne. Svet bohužiaľ dospel do fázy, kde je lepšie nevidieť a nepočuť, čo sa deje vo vašej blízkosti, napr. aj vedľajšom byte, čo je veľmi smutné.
Pri čítaní takýchto knih vždy bolí ❤
ODPORÚČAM ✌❤

Keď láska bolí, aj chlapi plačú Keď láska bolí, aj chlapi plačú Ľubomír Piro

Zaujímavé dielko od doteraz neznámeho autora, prinášajúce určité novátorstvo. (mám pocit, že o autorovi ešte budeme počuť) Získal moje obrovské plus za odvahu strčiť prst do "osieho hniezda".a vznikol z toho nakoniec zaujímavý príbeh.
ODPORÚČAM ❤

Keď som ťa stratila Keď som ťa stratila Kelly Rimmer

Knihu by som odporučila párom, ktorí majú problém medzi sebou komunikovať a často sa hádajú, ukáže vám to, ako niekedy stačí málo a naozaj sa VŽDY DÁ ZAČAŤ OD ZNOVA. Presvedčivý román z dvoch uhlov pohľadov - mužského a ženského. Pre mňa bola kniha až terapeutická (v pozitívnom zmysle). Myslím, že i mužom veľa napovie.
Jednoznačne ODPORÚČAM ✌❤

Kľukatá cesta za šťastím Kľukatá cesta za šťastím Heather Harpham

Príbeh ktorý chytí za ❤nejednu matku ktorá prežíva ťažké chvíle v živote. Dej vás prinúti porozmýšľať nad svojím životom a prehodnotiť čo je v živote dôležité. U mňa je to zdravie na prvom mieste.????
O D P O R Ú Č A M ✌❤

Končí sa to nami Končí sa to nami Colleen Hoover

Z môjho pohľadu ide o najsilnejší príbeh od Colleen. Do postavy Ryle-a sa na začiatku ihneď zamilujete tak bezhlavo ako samotná Lilly. A Len vďaka tomu, vás potom dokáže prehnať všetkým tým, čo prežíva a nad čím premýšľa Lilly rovnako intenzívne a osobne. Colleen mne samej nastavila zrkadlo, a musela som sa spýtať, čo by som robila. Či som silná alebo nie, nevedela som si stále odpovedať. Váhala som a aj keď som vedela, že je jedno správne, nechcela som, aby bolo. Aaach táto kniha vo mne zostane navždy. Aa skutočnosť, že bola inšpirovaná reálnymi udalosťami ma na konci totálne dostala!! Výborné a ešte raz výborné. Colleen to proste vie!

Krátky čas na lásku Krátky čas na lásku Dominika Würll

Krásna obálka a ešte krajší dej,pri ktorom som úplne prehodnotila niektoré moje hodnoty v živote. Fakt,keď nejde o život, tak nejde o nič. Kniha sa ľahko číta, ako všetky od tejto autorky, ďalšia chytajúca za ❤do zbierky :-)

Hrdina Hrdina Samantha Young

Prijemná romantická oddychovka, ktorú prečítate za jeden večer. Autorka nesklamala ani tentokrát.

Srdcom a mečom Srdcom a mečom Jana Pronská

Janka Pronská snáď ani nedokáže napísať zlú knihu. Opäť zaujímavý dej s napínavou zápletkou, poriadna dávka romantiky a rokmi vycibrený štýl autorky.
ODPORÚČAM ❤

Kto skrotí Kláru Kto skrotí Kláru Ivana Ondriová

Skvelé čítanie od prvej po poslednú stranu. Perfektné prostredie majera, nepresladený dej,úžasná Klára. Prežívala som s ňou každú stranu a držala jej prsty, hoci si spočiatku zaslúžila pár výchovných... Záver smutný a dojímavý. Za mňa naozaj krásny príbeh o hľadaní lásky a upevnení rodinných vzťahov, najmä s rozhádaným otcom, ktorý sa oplatí prečítať.
Mne sa veľmi páčila, za mňa určite ÁNO ❤

Lady v modrom Lady v modrom Valerie Bowman

Musím súhlasiť.Tato knižka je plná humoru,lásky a hlavné postavy sa navzájom predbiehajú v podpichovani.Aj keď vie človek od začiatku aký bude asi dej a iskrenie medzi postavami knižka vás určite nesklame.Pre mňa je knižka super relax a dokonca si ju viem predstaviť bez erotiky.V niektorých mi to dokonca trošku kazí celkový dojem knižky.Romantika nemusí byť hneď zvalcovaná sexom.V dnešnej dobe si nevieme predstaviť dvorenie muža ako gentlemana a myslím,že nám ženám to trošku chýba...

03.03.2021 5 z 5

Láska po taliansky - Čo ma o živote a jedle naučila moja svokra v Neapole Láska po taliansky - Čo ma o živote a jedle naučila moja svokra v Neapole Katherine Wilson

Ak ste ešte neboli v Taliansku, po prečítaní tejto knihy budete mať obrovskú chuť ju aspoň na chvíľu navštíviť. Kniha je ako stvorená pre milovníkov talianskej kultúry, nátury, jedla, jazyka a špecifík. Príjemným štýlom písania popisuje autorka jedinečnosti Talianov, ich správania, výchovy či kultúry. Text je ozvláštnený talianskymi ekvivalentmi niektorých slov a v závere je uvedených aj pár receptov, ktoré sa oplatí vyskúšať.
Dajte si však pozor, po prečítaní budete mať neskutočnú chuť odletieť do Talianska a spoznať tamojšiu kultúru na vlastnej koži
ODPORÚČAM ✌❤

03.03.2021 3 z 5

Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou Max Kašparů (p)

Vynikajúce čítanie. Oplatila sa kúpiť a pán Kašparu opäť nesklamal. Prečítala som skoro všetko od neho. Vie človeka nakopnúť, keď je v zložitej situácii...
O P D P O R Ú Č A M ✌❤

Lov na nevestu Lov na nevestu Michaela Galambošová

Neskutočne ma zaujímalo, ako sa Jozefovi podarí zmanipulovať ostrieľanú biznismenku. To, čo jej "vymyslel," by som naozaj nečakala. Knihu hodnotím ako odychovku, odporúčam ju tým, ktorí si potrebujú trošku zdvihnuť tlak. Autorka skvele vykreslila postavy. Sú uveriteľné a to sa počíta.

Prekliaty tanzanit Prekliaty tanzanit Monika Wurm

Monika patrí k TOP autorkám na Slovensku. Je známa aj v zahraničí. ❤
Pokračovanie knihy Nesmieš ma milovať, ma nesklamalo. Kniha bola úžasná tak, ako jej prvá časť. Nevedela som ju pustiť z rúk. A vlastne sa rozlúčiť s príbehom a s ich hrdinami, a možno preto som mala pocit, že by som ten koniec, kde sa postupne všetko vysvetlilo bola ešte viac rozpísala.......aby som ju mohla dlhšie čítať. Ďakujem autorke za skvelý zážitok.❤

03.03.2021 5 z 5

Posledný džentlmen Posledný džentlmen Michaela Zamari (p)

Musím uznať, že toto je prvá kniha od Mišky, do ktorej som sa pustila. Dva večeri a kniha bola dočítaná. Naozaj sa čudujem, prečo som o nej nevedela skôr. Má krásny čistý štýl, čo sa ľahko číta. Čítalo sa to samo, má skvelú slovnú zásobu, vie pracovať s gradaciou deja. Než som sa dostala do polovice, trochu som sa nudila asi jednu, dve strany, no znovu to nabralo pútavosť a nemohla som ju pustiť z rúk.

03.03.2021 4 z 5

Neznámych nemiluj Neznámych nemiluj Lucia Sasková

Knizka mala hneď zo začiatku veľmi rýchly dejový spád.. v podstate sa to čítalo samo. Nenudila ma, vždy ma niečo nové prekvapilo. Ale najviac ma prekvapil ten záver... Ach !
Odporúčam ❤

03.03.2021 4 z 5

Koniec arabskej lásky Koniec arabskej lásky Ester Anaswah (p)

Autorka je odvážna, veľakrát prekvapí svojou otvorenosťou v rozprávaní i konaní. Len samotná autorka vie, čo všetko je reálne, čo je túžba či predstava. Kniha sa dá prirovnať k denníku, preto netreba na ňu pozerať ako na román, nehľadať napätie, alebo zavratný dej v tejto knihe ide o niečo iné ...
Kto má rád túto tématiku O D P O R Ú Č A M ❤

Láska si nevyberá Láska si nevyberá Katarína Gillerová

Pri čítaní knihy som sa na chvíľu vrátila do stredoškolských čias, keďže autorka príbeh napísala tak, že rozprávačkou príbehu je Dominika - 18 ročné dievča, ktorá opisuje svoje školské príbehy, svoje príhody s najlepšou kamarátkou, no aj pár šokujúcich udalostí..

Noci s cudzincom Noci s cudzincom Mirka Manáková

Mirka, si jedna z mojich najobľúbenejších slovenských autoriek a ani jedna kniha od teba ma nesklamala. Rovnako je to aj s Nocami s cudzincom. Musím priznať, že som bola prekvapená, koľko posteľových scénok si tam dala, ale o to viac to dáva knihe ten správny šmrnc. Ešte sa chystám prečítať aj Slzy africkej lásky, ktorá je jediná, ktorú som ešte od teba neprečítala, ale verím, že ma takisto nesklame, ako to bolo teraz. Píšeš úžasne, pútavo a zaujímavo. V každej jednej tvojej knihe sa mi páči štýl tvojho písania.
Ď a k u j e m ❤