Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Táto kniha bola podľa mňa úplne najlepšia. Boli tak prekvapivé momenty, skvelá akcia, úžasný priebeh deja. Pri tejto knihe som sa opätovne zaľúbila do kníh Keplera, pretože pri žiadnej inej knihe som sa nebála tak ako pri tejto a zároveň ma úplne pohltila.
Za MŇA ÁNO ✌

Šéf Šéf Vi Keeland

Táto kniha bola prvou čo som od Vi Keeland čítala a veľmi som sa na ňu tešila.
Hneď ako som začala, som sa od nej nevedela odtrhnúť. Nepustíte ju z ruky, kým nebudete na konci. Má všetko čo zbožňujem, romantiku, jednoduchú zápletku a čo je najhlavnejšie veľa humoru a vtipných scénok. Veľakrát som sa schuti zasmiala, pretože niektoré situácie boli komické, ale naozaj veľmi zábavné. Ani ako dej pokračoval nebol nudný, pekne sa posúval a vôbec jej nemám čo vytknúť. Hoci tématika šéfa a podriadenej je dosť rozšírená, táto kniha fakt stojí za to si ju prečítať! ❤

28.02.2021 5 z 5

Temná minulosť Temná minulosť Marion Pauw

Úžasná kniha, pri ktorej si oddýchnete. Ja osobne som ju nechcela dočítať, pretože sa mi veľmi páčila a patrí medzi moje obľúbené.
Určite ODPORÚČAM ❤

Temný úsvit Temný úsvit Rolf Börjlind

Vynikajúce čítanie tak, ako všetky knihy od týchto autorov, odporúčam všetkým milovníkom severských detektívok .... ❤ všetky 3 diely sú vynikajúce, ale najviac ma očaril Skočný príliv, ale možno len preto, že bol prvý ...;-)

Tisíc chlapčenských bozkov Tisíc chlapčenských bozkov Tillie Cole

Veľmi pekná knižka čítala som ju už niekoľkokrát , no zamilovala som sa do nej hneď na prvý "pohľad". Je to knižka, ktorá ma rozplakala. Určite odporúčam kúpiť všetkým, ktorí majú radi romantické príbehy. Je to veľmi krásny no zároveň aj smutný príbeh. ❤

Trinásta komnata Trinásta komnata Marta Fartelová

Martuška je moja ❤ autorka. Milujem jej príbehy a štýl písania. Každý ma chytí za ❤.
Knihu som prečítala za večer a celý deň som sa tešila kedy budem mať čas knihu dočítať. Je výborné ako autorka zakomponovala duševné choroby do príbehu.
Veľmi zaujímavé a príjemné čítanie.
Už sa teším na ďalšie autorkine knihy.
Za MŇA určite ÁNO ❤❤❤

Trpké precitnutie Trpké precitnutie Mirka Manáková

Nádherná knižka v ktorej sa stretnete s láskou, naivitou, sebaláskou aj násilím. Nebudem tu prezrádzať o čom sa v knižke píše, poviem len, že autorka to opísala veľmi pútavo s citom , ale pritom reálne .
Príbeh v tejto knižke je v dnešnej dobe bohužiaľ veľmi častý.
ODPORÚČAM ju a aj ďalšie knihy od tejto autorky. Píše najmä knihy z arabského prostredia, ktoré vie veľmi pútavým príbehom stváriť. Ja sama sa neviem nikdy od jej knihy odtrhnúť kým ju neprečítam. ❤

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Toto je kniha, ktorú si treba prečítať, lebo sa na základe anotácie a niekoľkých recenzií nedá ani len predpokladať, čo všetko vás v nej čaká. Je nabitá úžasnou atmosférou, napísaná úplne vynikajúco a možno jediným "odpudzovadlom" je trochu ťažká vzťahová téma. Niekedy potrebujete ku šťastiu sladkú romantiku, niekedy zas kvalitný príbeh plný drámy, tajomstiev a nečakaných odhalení. Toto je ten druhý prípad a ja sa priznám, že som sa od čítania nedokázala odtrhnúť.
Ani by som nepovedala, že kniha nie je pre každého, ale skôr nie je na každú náladu - človek proste musí byť v tom správnom rozpoložení, aby si ju užil. ja som si ju užila a naozaj odporúčam ❤

28.02.2021 4 z 5

Uličnica Uličnica Jana Benková

Mám zmiešané pocity. Rozhodne to nie je kniha, ktorú by som odporúčala kamarátkam. Začiatok ťažkopádny a veľmi chabo opísaný. Svetlana sa proti svojej vôli stáva striptérkou, 190 strán o tom ako tancuje pri tyči a ukazuje holý zadok som dala na preskačku. Dej až veľmi pripomínal niekoľko už vydaných kníh, ktoré sa tejto téme venujú. Avšak dôvody, prečo sa hlavná postava venuje tomuto umeniu, autorka vykreslila vierohodne. Rušili ma však neustále opakovačky a objasňovanie už niekoľkokrát objasnených vecí. Trápne dialógy a nereálne situácie. Záver katastrofa. Z rýchlika, bez hlbšej myšlienky.
Táto jej jednoducho nevyšla :-(

28.02.2021 1 z 5

Vo svete Ginny Moonovej Vo svete Ginny Moonovej Benjamin Ludwig

Kniha je o autistickom dievčatku. Spracovanie knihy sa mi páčilo, bola písaná formou denníku, čo umožňovalo lepšie nahladnuť a pochopiť zmýšľaniu Ginny. Pri čítaní som sa párkrát pristihla ako sa usmievam a niektoré momenty ma aj dojali.
Na konci knihy mi bolo ľúto, že sa musím s Ginny rozlúčiť, až tak veľmi som si toto milé dievča obľúbila.
Určite O D P O R Ú Č A M ❤

Vôňa anjelov Vôňa anjelov Martha Brookhart Halda

Krásna, tajomná...niet čo dodať...verím na anjelov a milujem čítať knihy o nich ❤

Vzkriesené nádeje Vzkriesené nádeje Dada S. Brezovská

Výborná knižka, zaujímavé spojenie osudov ľudí. Krásne a jednoduché spracovanie. Skoro aj slzička vypadla. Milujem keď ma vie kniha dojať a tejto sa to podarilo :) Odporúčam ❤

Za náprstok šťastia Za náprstok šťastia Eva Dedinská

Krásna kniha o autizme. Nechcené, nepochopené, neprijaté dieťa jeho otcom. Už som sa k nej viac krát vrátila. Pracovala som s deťmi s autizmom.

Zlatíčko Zlatíčko Jana Benková

Táto kniha bola najslabšia od Jany Benkovej. Júlia mi prišla niekedy taká naivná, až to bolo hrozné. Knihu som síce prečítala za pár hodín, ale že by ma nejak extra oslovila, tak to veru nie.
NEODPORÚČAM :-(

28.02.2021 1 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Za mňa najlepšia kniha z celej série o Zlatokopke. Príjemná oddychovka, ktorú prečítate na jeden dych. Dej má rýchly spád, takže sa pri nej určite nebudete nudiť.

Náhody neexistujú Náhody neexistujú Lucia Sasková

Mne sa kniha velmi páčila, aj keď už prešlo pár rokov, čo som čítala prvú časť, ľahko som si pru čítaní spomenula na dej prvej časti a vhupla do deja tejto. Zaujímavý príbeh, dobre napísaný a ak bude pokračovanie, rada si prečítam aj to. Odporúčam ❤

Zmiznuté dievčatá Zmiznuté dievčatá Angela Marsons

Aj keď ide o zložitý prípad , zložitý dej , táto kniha je naozaj veľmi dobre a jednoducho napísaná. Delenie kapitol vám necháva priestor porozmýšľať o tom, ako sa dej posunul a kto je vinníkom . Nepochybujte ale o tom, že to veru neuhadnete. Sledovať ale životy nielen obetí ale aj vyšetrovateľov obohacuje dej a z únosu robí niečo dramatickejšie a viac spriaznené k vám. Verím, že táto kniha poteší nielen milovníkov detektívok

Ruleta života Ruleta života Darina Hamarová

RULETA ŽIVOTA je jednou z troch kníh , ktoré napísala slovenská spisovateľka Darinka Hamarová . V tejto krásnej knižke sa stretnete so šťastím aj nešťastím, radosťou aj utrpením , smrťou aj láskou . Je to knižka v ktorej sa mnohý ľudia nájdu a je napísaná s veľkým precítením .Knižku odporúčam a viem , že rozochveje srdce každého čitateľa.Ďakujem pani spisovateľke za nádhernú knižku a dúfam , že čoskoro pribudne ďalšia.

Slzy muže Slzy muže Darina Hamarová

Úžasná kniha, od prvého okamihu, od prvého písmenka zaujme a drží čitateľa až do konca. Prečítala som už druhú knihu od Dariny Hamarovej a obe ma silno zaujali a vtrhli do deja príbehu.
Vrelo odporúčam. ❤

28.02.2021 3 z 5

Jedna noc hriechu Jedna noc hriechu Gaelen Foley

Kniha sa mi veľmi páčila a rýchlo sa čítala. Príjemná romantika, skutočne čarovné. Rada si prečítam aj ostatné časti o rodinných príslušníkoch...