Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Zaslúžené šťastie Zaslúžené šťastie Dada S. Brezovská

Zaslúžené šťastie je knižka , ktorú po troch rokoch ako pokračovanie knižky/ Vzkriesené nádeje / napísala skvelá slovenská spisovateľka Dada S. Brezovská. Splnila všetky moje túžby s osudmi dievčat, ale chcelo by to ešte pokračovanie. Rada by som vedela aj ďalšie osudy nielen Slávky
❤❤❤

27.02.2021 4 z 5

Obdivujem Petru, jej energiu, inteligenciu, i odvahu. Vymanila sa z ťažkého rodinného prostredia a popri tom, že zvládla obrovské životné prekážky a krízy, napísala o tom pútavú, úprimnú a hĺbavú spoveď.

27.02.2021 3 z 5

Dovolenka s Arabom Dovolenka s Arabom Ester Anaswah (p)

Napísané od večera do rána bez ladu a skladu...
Je to nudné, nezáživné, bez deja, bez hlbokých myšlienok, čudujem sa, ako môžu vychádzať takéto knihy, kde som nenašla vlastne pointu, ani dej, ani smerovanie,vlastne som nevedela, čo tá kniha chce povedať. prečítala som množstvo kníh s podobným " arabským zameraním",ale toto ma úplne odrovnalo. Ani jednu hviezdu by som tej knihe nedala, a to som sa na ňu veľmi tešila, a škoda vyhodených 8 € a ešte po zľave. Prosím, autorka, už nepíšte podobné knihy, stráca sa potom literárna úroveň. Stále je to o tom istom, stále tam hlavná hrdinka chodí, nájde na FB nejaké spolucestujúce a v Egypte je to o ničom, nič vzrušujúce, napísané, proste o ničom. Hrozný brak, brrrr, to sa vážne nedalo čítať, ešte tá predchádzajúca sa dala, ale toto pokračovanie, radšej keby nebolo.
NEODPORÚČAM :-(

27.02.2021 odpad!

Opálová poušť Opálová poušť Elizabeth Haran

Pekný romantický príbeh. Kniha sa čitala sama. Určite po nej siahnite. ❤

27.02.2021 5 z 5

Hriech ako motív Hriech ako motív Ester Anaswah (p)

Taká jemná detektivka. Mne sa páčila. ❤

27.02.2021 3 z 5

Za zatvorenými dverami Za zatvorenými dverami B. A. Paris (p)

Kniha zachytáva tak neuveriteľný príbeh zo života ženy, že je až desivé, že by mohol byť skutočný! Dej sa pekne rozbehne, neskôr sa mi chvíľami zdá, že prestane byť zaujímavý, ale možno je len nezlúčiteľný s mojou mierou uveriteľnosti. Nakoniec sa ale znovu rozbehne a rozuzlenie nastane ľahšie a rýchlejšie ako je očakávané vzhľadom na celý obsah knihy. Celkovo knihu hodnotím ako pútavú, i keď vzhľadom na jej obsah, som si musela urobiť pauzu v jej čítaní.

Klamárka Klamárka Ajelet Gundar-Gošen

Čo ma na knihe oslovilo najviac bol autorkin štýl, jej šikovne poskladané vety, prirovnania a hra so slovami. Okrem prežívania prvej lásky, dospievania, či pocitov osamelosti nechýbali ani úvahy a myšlienky o klamstvách a klamaní ako takom. O tom, čo k tomu ľudí vedie, aké to má následky a o tom, že to robíme všetci. Bez výnimky. Kniha sa ma dotkla, sadla mi presne do nálady a ešte teraz, keď od prečítania ubehol už nejaký ten čas, si na ňu spomeniem, takže za mňa jedno veľké ÁNO!

Volám sa Anna Volám sa Anna Lizzy Barber

Stránky sa obracali samé, pútavý, strhujúci príbeh. Bolo by zaujímavé prečítať si, čo bolo s Annou ďalej. Ako sa jej podarilo zapadnúť do rodiny, z ktorej ju pred pätnástimi rokmi uniesli, či sa podarilo zneškodniť otca Pavla atď. Napokon zostalo dosť veľa nevypovedaného...snáď bude pokračovanie ;-)

Ilúzia šťastia Ilúzia šťastia Katarína Gillerová

Práve som dočítala skvelú knižku Ilúzia šťastia, ktorú napísala slovenská spisovateľka Katarína Gillerová . Neviem , či Katka opísala príbehy podľa skutočnosti , alebo má takú skvelú fantáziu. Príbeh štyroch priateliek je ako zo skutočnosti a pri čítaní knižky zistíte, že nie je vždy všetko také ako to na prvý pohľad vyzerá . Knihu rozhodne odporúčam strávite pri jej čítaní skvelé chvíle.
O D P O R Ú Č A M ❤

Zlatníkova chovanica Zlatníkova chovanica Jana Pronská

Už obal knihy ma presvedčil že to bude pre mňa výnimočná kniha....prvá stránka, prvá kapitola a už ma kniha zhltla doslova do deja.....nevedela som sa od tejto knižky odtrhnúť...nádherný príbeh, vedela som si živo predstaviť aj postavy aj príbeh...vžila som sa do ich deja- naozaj pre mňa prvá kniha ktorá ma chytila za srdce :) vrelo odporúčam pre všetky romantické duše čo snívajú o svojom rozprávkovom svete
O D P O R Ú Č A M ❤

Janičiarova žena Janičiarova žena Jana Pronská

Čítaním tejto knihy som sa preniesla do Uhorska, v ktorom vyčíňali osmani, drancovali ho a plienili. Na pozadí týchto strašných udalostí sa odohráva jeden krásny príbeh dvoch mladých ľudí. Krutý osud a najmä krutí ľudia ich však rozdelia, zničia a pošliapu ich dôstojnosť. Do posledných strán som ostávala v napätí. Nájdu si k sebe opäť cestu? Stále ich spája to silné puto? Zvíťazí dobro nad zlom?

27.02.2021 5 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Práve som dočítala knihu. Záver so slzami v očiach. Zanechala vo mne hlboký dojem a obohatila ma o nové pedagogické skúsenosti. Teším sa daľšie dielo od autorky: Holka, kterou nechtěli.
Odporúčam prečítať všetkým pedagógom. ❤

Ako v rozprávke Ako v rozprávke Danielle Steel

Kráľovná modernej romance Danielle Steel sa vrátila k pôvodnému námetu o Popoluške a preniesla ju do modernej doby do vinárskeho prostredia.
Osnova príbehu sa drží klasického príbehu o Popoluške s niekoľkými obmenami. Aj tu sa otec hlavnej hrdinky po smrti svojej milovanej ženy Joy, dostane do pazúrov po moci a peniazoch bažiacej Maxine.
Sú tú však malé odtienky, ktoré príbeh ozvláštnia, ba i trochu prekvapia. Napríklad to, v kom Camille nájde spojencov v boji proti mamonárskej macoche Nechýba ani „princ“, či ples. Danielle Steel stavila na intrigy a súperenie dvoch protikladných žien v podobe macochy a „popoluškovskej“ Camille. Popolušku modernej doby však musela spraviť emancipovanejšou a teda i silnejšou a múdrejšou. Viac ako príbeh lásky, je to príbeh o príbeh o boji zla a dobra v modernom šate. Pekná rozprávka pre dospelých. Dokonca by som povedala, že si drží rovnaký rozprávačský odstup ako to zvykne mať i rozprávač v detských rozprávkach. Zaujímavý počin staviť na vopred známy príbeh, ale detaily ozvláštniť modernou dobou, emancipáciou a spletitosťou ľudských pováh a vzťahov.

Záhada zadnej izby Záhada zadnej izby Katarína Gillerová

Kristína je nešťastná a zmätená z udalostí, ktoré sa jej udiali za posledné roky a tak sa rozhodne si trošku oddýchnuť na vidieku, v dome v ktorom vyrastala jej mama. No namiesto oddychu tu objaví záhadnú zadnú izbu a začne pátrať čo sa v nej kedysi vlastne udialo. Postupne odhaluje tajomstvá, kniha vás drží v napätí. Veľmi zaujímavé čítanie. ❤

Krvavý erb Krvavý erb Jana Pronská

Prečítala som viaceré knihy od autorky. Dej je vždy svižný a pútavý čo je pozitívum, no na druhej strane postavy vo všetkých jej knihách sú v podstate rovnaké, akurát sa inak volajú. Práve táto Pronskej kniha však z môjho pohľadu ponúkla trochu zaujímavejších, osobitejších, netuctových hlavných hrdinov. Odporúčam ako ľahké čítanie do upršaného dňa.❤

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Od prvých stránok som pri čítaní cítila zvláštnu atmosféru, ktorá ma okamžite zaujala a tiahla sa celou knihou, vďaka čomu som ju nedokázala odložiť. Postupne sa ma zmocňovala taká zlosť, znechutenie a pocit nespravodlivosti, že som úplne prestala vnímať text z hľadiska nejakej štylistiky a toho, ako sú vyskladané jednotlivé vety. Tie emócie boli totiž natoľko silné, že som sa nad kvalitou textu ani nestíhala zamýšľať. Neviem, či sa mi niekedy stalo, že by som nenávidela postavu z knihy až v takej miere, ako sa to dialo tu, pri postave matky. Po prečítaní mi bolo až fyzicky zle a guča zaseknutá v hrdle, ktorú sa mi po určitom čase podarilo prehltnúť, sa presunula do brucha, kde ma ťažila ešte niekoľko ďalších hodín. Vrány bez váhania odporúčam, pretože máloktorá kniha mnou emocionálne zatriasla tak veľmi ako táto.❤

Vydatá proti svojej vôli Vydatá proti svojej vôli Lajla

Táto kniha je naozaj zaujímavá na čítanie,hlavne preto, že sa z nej dozviete veľa o kultúre iného národa.Možno sa budete snažiť pochopiť ich spôsob života,ale márne.Mňa ako modernú a emancipovanú európanku tento príbeh pobúril,dočítala som ju však do konca.Teraz čítam Upálená za živa,ktorá je akoby jej dvojčaťom a už ma jej pasáže tak neprekvapujú.Určite túto knihu odporúčam.❤

Netušila som, že ma ľúbi Netušila som, že ma ľúbi Hana Šrámková

Kniha bola napínavá, miestami som sa od nej nemohla odtrhnúť, pretože som chcela vedieť, čo sa stane. Ale musím povedať, že názov je veľmi nešťastný. Kto čaká romantiku, tak môže byť sklamaný. Kto má rád detektívky alebo podobný žáner, tak po tejto knihe možno kvôli názvu nesiahne, čo je veľká škoda....
O D P O R Ú Č A M ❤❤❤

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Spojenie týchto dvoch autoriek nemôže nič iné priniesť, ako skvelú a príjemnú oddychovku! Vi Keeland je veľmi silná v písaní a Penelope je silná v dialógoch. Kniha sa opäť čítala veľmi dobre, ja proste milujem ich štýl písania. Je to pútavé, zaujímavé, žiadne nudné pasáže! Prvá polovica knihy bola oddychová, klasické doťahovačky, ktoré boli zároveň vtipné a druhá polovica bola už trošku vážnejšia. Napriek tomu, kniha bola zaujímavá, autorky využili niektoré prvky, ktoré som ešte nečítala, napriek tomu, že bol príbeh opäť zasadený do kancelárskeho prostredia, bol nabitý a okorenený novými prvkami. Hlavná hrdinka sa mi extrémne páčila, jej charakter bol skvelý! Kniha mala šmrnc a určite ju odporúčam. Opäť tu môžeme vidieť dva pohľady, čo nie je ľahké - písať aj mužský pohľad, a za to veľké plus!❤❤❤

Verenica Verenica Jana Pronská

Nádherný príbeh, napätie a zápletky mu dodávajú šmrnc. Vždy po prečítaní ďalšej knižky od pani Pronskej si sadnem k mape, pohľadám spomínaný kraj a zároveň si prečítam niečo o šľachtických rodoch, o ktorých pani spisovateľka píše :) Dozviem sa niečo nové z histórie a zároveň sa odpútam od reality dneška a uniknem
prostredníctvom jej príbehov do romantických čias, kedy muži s odvahou a cťou dobývali srdcia svojich milovaných...❤❤❤