kapllu kapllu komentáře u knih

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Až na popisné pasáže je to úžasná knížka. Tak jsem je přeskakovala a o nic nepřišla :)

15.04.2011 5 z 5

Tři šálky čaje Tři šálky čaje Greg Mortenson

Knížka, která vás donutí přemýšlet. Dalo mi to trochu jiný pohled na muslimy všeobecně. Normální lidé, co chtějí normální věci a normálně žít.

15.04.2011 5 z 5

Úžasssná dovolená aneb Cizí neštěstí potěší! Úžasssná dovolená aneb Cizí neštěstí potěší! Katarína Gillerová

Jediné, co se mi na tomhle kousku líbilo, byly pohádky důchodkyně Bartoňové. Jinak mě ty hádky lezly i ušima.

15.04.2011 1 z 5

Tajemství strýce Josefa Tajemství strýce Josefa František Herites

Myslím, že autor hezky popsal charaktery jednotlivých postav se bšemi jejich přednostmi i zápory. Nejsympatičtější mi asi připadala babička a Josef, který se i přes svou lásku ke Švédsku rozhodl zůstat.

15.04.2011 3 z 5

Foukni do pampelišky Foukni do pampelišky Helena Dvořáková

Ničím mě neurazila, ničím mě nenadchla. I když některé pasáže v sobě skrývají hlubokou myšlenku... Několik citátů z této knížečky by se určitě ve světě neztratilo. :)

21.03.2011 3 z 5

Jak na věc Jak na věc Nick Hornby

Na téhle knize se mi líbí, že není jako vystřižená podle šablony, ale dokáže překvapit dějem i chováním jednotlivých postav. A i když podruhé už jí asi číst nebudu, tak ztráta času to rozhodně není.

21.03.2011 4 z 5

Hlava nehlava Hlava nehlava Augusten Burroughs

Čteno v originále. Running with Scissors je krátce a jednoduše neuvěřitelné. Ale v určitém bodě se má nevíra zlomila a už jsem jen poulila oči. Asi nejzábavnější (ale i k hlubokému zamyšlení) biografie vůbec.

Kouzelné soboty Kouzelné soboty Miloš Kratochvíl

Četba nejen na soboty. Dospělí umějí být občas tak sobečtí! A právě proto jsou tu děti a také děda z Ouvozu.

Přelétavé známosti Přelétavé známosti Emlyn Rees

Ztráta času. Knižní vydání telenovely..

21.03.2011 odpad!

Úsměvy života Úsměvy života Fringilla (p)

Začínám mít čím dál víc ráda takové "obyčejné" čtení. I když se vlastně nic převratného v té knížce nestane, autorka vypravuje neskutečně milým způsobem.

Kůň, který si mě vybral Kůň, který si mě vybral Susan Richards

Koně miluji celým srdcem, stejně jako autorka. Ale její styl se mi moc nezdá, hlavně kvůli tomu modernímu nechutnému odhalování podrobností a chyb vlastního života. Mě to přišlo jako facebook statusy poskládané do vět. Hvězdička za hezké chování ke koníkům (až na ten cukr...)

18.03.2011 1 z 5

Kamarádi Kamarádi Božena Benešová

Ač krátké, tak dokonale vystihuje touhu některých lidí po uznání okolí. Chudák Došek, ten kdyby věděl, že o takové není radno stát!

17.03.2011 3 z 5

Interview se strašidly Interview se strašidly Marcela Kohoutová

Přečteno tak za pět minut, nic moc nového pod sluncem jsem se nedozvěděla a moc vtipné to také není.

17.03.2011 1 z 5

Cesta z pouti Cesta z pouti * antologie

Krásná to romantika, škoda jen že nedokončená.

17.03.2011 4 z 5