karelpeter karelpeter komentáře u knih

Parádní, praktická, užitečná kniha. Prostě jak jste od Carnegieho zvyklí :)

13.07.2024 5 z 5

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Poměrně polopaticky napsaná kniha, proč je dobré se na práci soustředit :) Rovněž se zamýšlí nad přínosem sociálních sítí a radí, jak se jich ideálně zbavit :D

19.05.2024 5 z 5

Ekonomické bubliny Ekonomické bubliny Dominik Stroukal

Exkurz do historie bublin. Slovo bublina je v knize použito tolikrát, že bublifuk je proti autorovi chabý břídil.

30.07.2023 3 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Krátký a úderný návod na osobní management. Doporučuji.

25.04.2023 5 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Knížku zhlnete, protože nebudete věřit, co se tu všechno dělo .. Pak si otevřete dnešní noviny a zjistíte, že pravdědpodobně ještě děje, jen jména jsou jiná ..

10.07.2022 4 z 5

Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit Robert B. Cialdini

Kniha je zajímavá, ale závěry jsou často dělány na základě jedné či dvou studií navíc provedených na malém vzorku účastníků. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jsou chybné.

19.06.2022 4 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Kniha je trochu slátaná. Začíná to jako punkova cestovní odysea a končí radama jak založit internetový obchod. Pár zajímavých tipů v knize je, ale nevěřím autorovi, že pracuje 4 hodiny týdně :)

24.03.2021 2 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

Jedná z nejlpeší knih o pravidlech úspěchu, kterou jsem četl.

05.02.2021 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Toto by mělo být povinnou četbou na střední škole. Nebudete chtít přestat číst. Nebudete věřit, že je to pravda.

01.02.2021 5 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Kniha vhodná zejména pro sportovce. Líbí se mi forma, kdy na konci kapitoli autor vždy shrne to nejdůležitější.

07.01.2021 3 z 5

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

Je jen málo lidí, které autor v knize neurazil, nebo se o to aspoň nepokusil. Jeho nejoblíbenější disciplínou je úražení laureátu nobelovy ceny. Zbytečně dlouhé.

09.12.2020 3 z 5

Lídři jedí poslední Lídři jedí poslední Simon Sinek

Za mě velmi málo přínosných informací.. V podstatě jedna nosná myšlenka motaná v několika příbězích.

09.10.2020 3 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Polsechnuto jako audio-kniha. Hodně krátké, moc mi nevyhovoval projev předčítačky.

30.08.2020 3 z 5

Pozitivní leader Pozitivní leader Jan Mühlfeit

Základní kuchařka manažera. Od přístupu k vedení lidí přes péče o svoje zdraví.

23.05.2020 4 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Náhled do behaviorální ekonomie a rozhodovacích procesů našeho myšlení.

03.04.2020 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Kniha je velmi podrobná, hippi začátky nezáživné, ale pak se to rozjede.

06.02.2020 4 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Souhrný návod, co dělat a co nedělat, pokud chce člověk dosáhnout bohatství. PS: pouze myšlení nestačí :D

12.01.2020 4 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Srozumitelnou formou podané základy investování.

25.12.2019 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Odychové čtení o strategiích a taktikách ve válčení v dobách dávno minulých.

23.12.2019 3 z 5

Osobní finance - řízení financí pro každého Osobní finance - řízení financí pro každého Petr Syrový

Čtivou formou shrnuté základy péče o osobní finance. Tato kniha by měla být povinou četbou základních škol.

31.03.2019 5 z 5