Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Bože tohle bylo strašný. První půlka ještě dávala smysl, druhá, ve snaze připravit se na psaní pokračování, byla úplně mimo, včetně toho, že hlavní hrdinka se chová jako děvka, její činy nedávají smysl, a ten konec??? Jako fakt? Když už člověk přetrpí ty vlny vášně, co sežehnou i planetu, a vzájemný žár, kterým hořela jejich těla, zaslouží si alespoň konec.

14.10.2019 1 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Komplikovaný příběh jedné holky a cca 5 let jejího života..překvapivě z toho člověk nemá pocit povrchnosti, i když se v knize stane spousta věcí a obsahuje minimálně tři časové roviny...trochu mě otravovalo to sebemrskačství hlavní hrdinky, ale jinak to bylo působivé a příjemné čtení.

09.10.2019 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Příjemná, maximálně nenáročná kniha, spíše pro mladší náctileté..je to takový nevinný příběh, příjemná vánoční atmosféra a krásná vizuální stránka.

09.10.2019 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Konec trilogie, pro mě asi zbytečně natahovaný a spíše pletichaření než nějaká akce, romantiky minimum...celkově se mi asi líbil nejméně.

20.09.2019 3 z 5

Po hrozně dlouhé době kniha od české autorky..Zpočátku mě nebavila, cca prvních 14 dní zápisků bylo plných klišé, aby se to co nejvíc všem líbilo - pitomé nesamostatné děti, obtloustlá matka s nesnesitelnou šéfkou a líným manželem...ale okolo vánoc a rodinných sešlostí se to rozjelo a běh tomu potom dodal náboj, alespoň pro mě...ocení hlavně matky menších dětí, stále začínající běžkyně apod...nakopávající knížka.

20.09.2019 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Měla to být pro mě ideální kniha kombinující lásku k filmu i čtení..no nebyla :D Kromě naprosto přehnaného závěru, resp. hlavní překážky vztahu, mě otravovaly i ty odkazy na film, protože mi to přišlo umělé, aby byla knížka zajímavá, ne že by to bylo pro příběh nějak stěžejní..o poddajnosti hlavního hrdiny nemluvě...na palici...ale celkově to pomalé sbližování a motiv trojčat byl fajn. Průměr.

20.09.2019 3 z 5

On On Elle Kennedy

Už jsem v překlad ani nedoufala..výsledek byl skvělý, i když o dost víc sexuální, než jsem čekala a méně na téma "bože, možná jsem na kluky". Těším se na My.

14.09.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Krásné. Nadmíru smutné, ale kniha ke které se určitě vrátím.

23.08.2019 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Opravdu rozsáhlý (přes x let) příběh, kde se láska a nenávist tak míchá, že někdy nevíte, jestli fandíte tomu nebo tomu a ač je mi jasné, že se na světě dějí horší věci, tak některé části příběhu (matka) byly fakt těžké skousnout. Celkově dobré, ale ne úžasné, alespoň pro mě.

23.08.2019 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Těžší čtení, které v některých napínavých momentech jde překvapivě snadno..klasika.

23.08.2019 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Je to hodně napínavé, v jeden moment se nabízí řada možných pachatelů, takže jsem fakt nevěděla...ale já prostě nemůžu číst knížku, kde se někdo motá okolo malých holčiček, byť to není ústřední linka příběhu...

23.08.2019 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Můj pocit z knížky hrozně ovlivňuje fakt, že mám malé dítě a cíleně nečtu nic, kde by děti byly oběti čehokoliv...sama úplně nechápu, proč se tahle kniha ocitla na mém seznamu četby..každopádně je to chvílemi těžké čtení v tom smyslu, že nechcete, aby se popisované věci vůbec stávaly a lidi je museli nějak prožít a přežít. V popisu emocí a zvládání temnoty se autorka opravdu vyznamenala a z knihy je všechno krásně cítit... Konec je od určité části odhadnutelný, přitažený za vlasy, ale o to tady nejde. Celkově emoční jízda, kterou nedoporučuji pro čerstvé nebo citlivé maminky.

21.07.2019 3 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Divná kniha a podivný příběh. Polovinu knížky jsem si myslela, že prapodivné dialogy, turbulence v příběhu, i jeho trysková rychlost jsou způsobeny nějakými nedostatky v překladu apod. No ten twist úplně v závěru to vysvětluje, ale nijak můj podivný dojem z knížky neodstranil.

19.07.2019 2 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

V rámci série u mě určitě nepřekoná příběh Cally a Roxie, ale bylo to fajn čtení a uzavření příběhu. Jillian měla na můj vkus příliš ukecané myšlenky, byly tam nějaké zbytečné linky, viz Paul, ale celkově velmi čtivé, spokojenost.

19.07.2019 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Kniha, která má neskutečnou atmosféru a po jejímž dočtení se cítíte, jak při kocovině. Zážitek.

19.07.2019 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Bylo to fajn čtení, ale trochu méně uvěřitelné, než abych to žrala bez jakýchkoli výhrad. Trochu moc drama, mám radši klidnější příběhy typu Kasie West.

04.07.2019 3 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Nemyslela bych si, že nějaká další kniha ze série ohrozí Návrh na první pozici mého osobního žebříčku, no Deanovi a Allie se s tím piedestalem povedlo parádně zatřást.

04.07.2019 5 z 5

Žil jsem jako kniha Žil jsem jako kniha Janet Tashjian

Překvapivě jsem se bavila..měla svoje kouzlo a i rozuzlení tajemství mi přišlo na dětskou knihu odpovídající.

01.07.2019 3 z 5

Láska bez pravidel Láska bez pravidel M. J. Summers (p)

Jednohubka, která baví během čtení, ale v hlavě nezůstane.

01.07.2019 3 z 5

Šest kontinentů - Příběhy z cest Šest kontinentů - Příběhy z cest Jiří Kolbaba

Něco tak povrchního, plytkého a namyšleného už jsem dlouho nečetla. Příběhy o ničem, pokud teda netoužíte jen po informaci, kde Kolbaba všude byl. Arogantní chování na cestách, ala fotím americké indiány i přes zákaz a uteču a když se mě policista na to ptá tak lžu...prostě nádhera. Pod pojmem příběhy z cest jsem si asi představovala něco hlubšího než "byl jsem tam a tam, přešel jsem datovou hranici, měl jsem dvoje vánoce, juch"..tohle není cestovatel a ta kniha je o ničem.

10.06.2019 1 z 5