Kate18 Kate18 komentáře u knih

Brloh Brloh Katja Kettu

Celkem noir kniha s dost temným příběhem o životě a smrti a představách, které jeden zvláštní jedinec může mít.

22.11.2022 5 z 5

Nekonečno Nekonečno Dan Abnett

Flash se ocitne v jakési časové smyčce, kdy na něj útočí neznámý muž se slovy, že za všechno můžou oni! Liga je mrtvá a Flash ve smyčce musí zjistit, co se přesně stalo, aby tomu mohli zabránit.

07.08.2022 4 z 5

Radiant 1 Radiant 1 Tony Valente

Zajímavý rozjezd série, střapatá a rohatej budou dobrá dvojka, i když mi občas lezou na nervy už v prvním dílu. Hledají a snaží se zničit Nemesis, které se objevují všude možně. Ale důležité je, nevěřte žluté kočce…

24.06.2022 4 z 5

Královská hra 3 Královská hra 3 Nobuaki Kanazawa

Hra se rozjíždí na plné obrátky. Kniha je od začátku do konce akční. Objevují se nové úkoly, ale i další tresty. Kolik obětí ještě hra přinese? A nezapomeňte, že se ze hry nedá odejít.

22.04.2022 5 z 5

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

V zemi se začínají probouzet pradávně síly. Jejich probuzení způsobuje zemětřesení a Liga musí světu pomoci. Objeví se zde zvláštní stroje, které mají jediný účel.

17.04.2022 4 z 5

Vyzyvatelé Vyzyvatelé Masaši Kišimoto

Naruta a jeho team čekají zkoušky, ale zdá se, že budou náročnější než kdy dříve. Výsledek závisí na celém teamu a tak si musí dobře rozmyslet své odpovědi.

17.04.2022 4 z 5

Krev Krev Brian Azzarello

Diana se zaplete do ochrany mladé slečny, která je těhotná s nevhodným mužem nebo lépe řečeno se špatným bohem. Svedl ji sám Zeus a jeho žena Héra teď touží po pomstě. Diana se díky tomu setká s několika dalšími bohy a zvláštními osobnostmi.

23.02.2021 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 4 Zaslíbená Země Nezemě 4 Kaiu Širai

Každý díl je snad lepší a lepší, člověk může očekávat cokoliv a stejně je vždycky překvapený, jak se situace vyvine. Blíží se čas dalšího odvodu a na řadě je tentokrát Norman, nechce se vzdát jen tak a tak se podle plánu vydá na průzkum. Nic ale nejde tak, jak doufali a proto musí vymyslet nový plán a zkusit ho realizovat. Jak ale dostat ze sirotčince všechny?

13.12.2020 5 z 5

Batman / Želvy nindža 2 Batman / Želvy nindža 2 James Tynion IV

Donnie se cítí proti svým bráchům slabý a bezmocný. Rozhodne se kontaktovat Batmana, ale portál ho přenese do Gothamu. Místo něj vtáhne do New Yorku Banea, který se ho okamžitě pokouší zmocnit. Naštěstí se Donniemu povede vrátit se i s Batmanem a Robinem a jdou se postavit Baneovi, který chce zotročit obyvatele města pomocí nového Venomu.

05.12.2020 4 z 5

Okko: Cyklus země Okko: Cyklus země Hub (p)

Okko, Noburo, Nošin a Tikku se vydávají do sedmi klášterů, aby našli tajemné mnichy, kteří mají ve znaku havrana. Žádný takový řád by však neměl existovat. Najmou si průvodce po horách a vydají se na cestu. V horách se začnou dít zvláštní věci a dozví se i pár podivných legend.

30.11.2020 3 z 5

Nadaní Nadaní Joss Whedon

X-Mani si chtějí vylepšit pověst, tak natáhnou nové uniformy a vydají se zachraňovat nevinné lidi. Ti jsou uvězněni zvláštní bandou, které velí podivný Ord. Nikdo ho nezná, ale brzy ho poznají všichni zúčastnění. V laboratoři byl vyvinut nový lék z mutantského genomu, který má vyléčit mutantství. Ale je to nemoc? Potřebuje léčit? A co když de látka dostane do rukou nepravým lidem.

26.10.2020 4 z 5

V rajonu šílenství V rajonu šílenství Greg Rucka

Detektivové Crispus Allen a jeho parťačka Renee Montoyová dostanou do přestřelky, při které byl zraněný jeden zločinec. Ten se chce pomstít Crispusovi a zažaluje ho za ublížení, když byl spoutaný. Ale jako na potvoru zmizí důkazy, které by prokázaly detektivovu nevinu, zdá se, že je na oddělení krysa.

Válka gangů pokračuje a kvůli jednomu nedorozumění se policie rozhodne odmontovat Batsignál. Samozřejmě zrovna v tu nejnevhodnější chvíli.

Při dalším případu se zdá, že jde o nepovedenou loupež, při které došlo i k vraždě. Mezi podezřelými je Catwoman, ale detektiv Josie Mac si myslí, že to někdo nastrčil tak, aby podezření padlo právě na Catwoman.

A nakonec policisté z jiného rajonu chtějí pomoct chlapci, kterého šikanoval jeho spolužák. Naneštěstí se dostanou do sklepa, kde nastražil past Koumák z Keystoneu. Nastražil tam neznámé chemikálie, které zasáhnou jednoho z policistů. Renee a Crispus musí najít podezřelého a přemluvit ho, aby jejich kolegu zachránil.

27.09.2020 5 z 5

Hail Hydra Hail Hydra Nick Spencer

Captain America je zpátky, s ním ale i Red Scull, jeho největší nepřítel. Red Scull má plány na znovuvzkříšení Hydry, ale Steve Rogers má své vlastní plány. V S.H.I.E.L.D.u se dějí věci, dojde na kauzu Pleasant Hill. Objeví se nečekaný spojenec a věci se zkomplikují. Vypadá to na další občanskou válku.

23.09.2020 4 z 5

S ďáblem nejsou žerty a další příběhy S ďáblem nejsou žerty a další příběhy Mike Mignola

Posedlý

Krátký příběh, kdy jde Abe k rutinnímu případu. U rybníka, kde se utopil malý chlapec se zjevuje duch. Abe je rad, že se aspoň dostane do terénu, protože všechno je lepší než sedět a nic nedělat.

Pohřbený slib

Abe se svým novým parťákem Salem se vydají hledat Melchiorreův burgonet někam na Norské moře. Najdou potopenou ruskou ponorku a Abe se ji vydá prozkoumat. Najde tam spoustu mrtvých. Jeden však není jako ostatní, byl zavřený sám v jedné části ponorky. Evidentně měl nějaký úkol, který musel být důležitý.

S ďáblem nejsou žerty

Abe má rád knihy Van Laera a Sam mu přivede hosta, Vana Laera osobně! Tedy, alespoň jeho vnuka, který chce od Abea pomoci s hledáním dědečka, který zmizel před padesáti lety. Abe se případu ujme a jedou spolu do domu strýce Van Laera. A překvapení je čeká hned za dveřmi.

10.09.2020 4 z 5

Hvězdný prach: romance v říši kouzel Hvězdný prach: romance v říši kouzel Neil Gaiman

Krásné, romantické a napínavé. Moc hezký příběh, který se odehrává ve vesnici Zeď a Elfii. Tristran se vydá najít padlou hvězdu, kterou viděl letět se svou vyvolenou a chce ji tím dokázat svou lásku a oddanost. Dostane se přes stráže, které stojí v mezeře u zdi a mají bránit lidem ve vstupu na druhou stranu zdi. Tam začíná jeho dlouhé a napínavé putování.

08.09.2020 4 z 5

Profíci v akci Profíci v akci Skottie Young

Rocket a Groot jsou pohřešovaní tak dlouho, že už si všichni myslí, že jsou mrtví. To by ale nebyli oni dva.. Jdou z dobrodružství do dobrodružství. Groot se probudí na neznámé planetě a začne hledat Rocketa. To ho zavede až na tajemnou planetu, kde vládne lord RakZoon, který je tak trochu šílený a nechá Groota zavřít do vězení. Potom si Groot a Rocket užívají zaslouženou dovolenou, když je někdo napadne a unese na svou planetu, kde se opět Groot i Rocket dostanou do potíží, ale ty Grootovi jsou na první pohled mnohem lepší než Rocketovi. Pak se spolu oba vydají do svého oblíbeného baru, kde spolu hrají kulečník a šipky. Začnou se vsázet, kdo z nich je lepší, což je nakonec zavede na vzdálenou planetu, která je pod útokem Kiffů.

22.08.2020 5 z 5

Azyl Azyl Marjorie Liu

Je to nádherný svět s nádherně vykreslenými postavami, hlavně akrkaniky v čele s lištičkou a prostředím, které vždy vytváří správnou atmosféru k příběhu, který je pěkně napínavý.

Cesta Maiky Půlvlčice pokračuje. Doprovází ji lištička Kippa a kocour Ren. Společně se vydají hledat azyl do neutrálního města Pontus. Maika začne odkrývat tajemství své minulosti a odhalí samé zvláštní věci. Schyluje se k válce mezi lidmi a arkaniky a Maika zjistí, že musí s monstrem Zinnem spolupracovat, aby vůbec přežili. Jenže město Pontus není tak moc neutrální a má svá vlastní tajemství.

29.07.2020 5 z 5

Krev Krev Marjorie Liu

Maika Půlvlčice dál utíká před válkou a několika mocnostmi. Jedna ji chce ovládnout a druhá zničit. Maika nehodlá dopustit ani jedno a tak se vydá pátrat po informacích. Dostane se do pirátského města Thyrie odkud se vydá na tajuplný Ostrov kostí. Tam se snaží zjistit, co na ostrově objevila její i matka.

27.07.2020 5 z 5

Báje & odlesky I Báje & odlesky I Neil Gaiman

Báje a odlesky je první částí sbírky povídek, která v originále vyšla jako jedna kniha. První kniha obsahuje povídky: Strach z pádu, Poslední císař Ameriky, Thermidor, Lov, Augustus a Měkká místa. V každém příběhu se setkáme s pánem snů, i když někdy jen okrajově. Většinou vše spíš sleduje z povzdálí. V hlavní roli jsou příběhy neobyčejných lidí, jako třeba Poslední císař Ameriky, který má Marka Twaina jako svého přítele a básníka. Augustus je o jednom dni Gaia Octavia, kdy se rozhodne vydat do města v přestrojení. Měkká místa vypráví o vzdálených místech, kde se prolíná čas a prostor ve spirálách a protínají se na nich různé světy.

Celkově je kniha velmi dobrá a jsem zvědavá na příběhy druhé části.

26.07.2020 4 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Naruto mě bavil. Jsem zvědavá na další díly.

Naruto se chce stát Ninjou a musí spolu se spolužáky složit zkoušky. Jeden z mistrů mu poradí, jak by mohl zazářit. Jeho rada není tak skvělá a nezištná, jak by se od mistra mohlo očekávat. Narutova minulost skrývá strašné tajemství. Tajemství spojené se čtvrtým Hokage.

13.06.2020 4 z 5