Katuska88 Katuska88 komentáře u knih

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Čtu to také jen ze zvědavosti, abych zjistila, jak to ve finále celé dopadne.
Chvílemi jsem protáčela oči v sloup nad tou naivitou, jakou formou je ta kniha psaná, opravdu mi některé pasáže připadaly jako hloupé pubertální hlášky bez hlavy a paty a kolikrát to zavánělo až dětinskostí.
Tentokrát mi toho připadalo až moc.
Nevybavuji si, že bych měla takovéto výrazné pocity u minulých knih, možná si to pouze nevybavuji, ale u tohoto dílu si nemohu pomoci a za to určitě ubírám hvězdičku.
Váhám mezi 4 a 3, ale nakonec se přikloním k těm čtyřem za čtivost a poměrně poutavý děj.
Musím souhlasit s ostatními názory, že by to mohlo tímto skončit.
Nedokážu si představit, o jakých hloupostech budou další díly.

25.11.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

K tomu není co dodat. Dopadlo to přesně tak, jak se dalo čekat. Není to žádná velká hitparáda ani nic moc filosofického v tom nehledejte. Nenáročná četba na dlouhé zimní večery.

17.11.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Musím přiznat, že třetí díl mne bavil asi ze všech nejméně. Skoro jsem se přemlouvala ke čtení. Nevím proč, ale pro mne to bylo takové možná moc revolucionářské a nebylo tam pro mne nic, co by mne vyloženě zahřálo na srdci. Musím ale uznat, že teprve v tomto díle jsem pociťovala drobné záchvěvy antiutopie (dystopie), za kterou se trilogie vydává. Ze závěru mám rozporuplné myšlenky, ale trošku jsem si poplakala, to musím uznat...

13.11.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Zhruba v první třetině jsem ztratila nit a myslela jsem si, že to dokonce ani nedočtu.
Ale ve druhé půlce mne děj opět chytnul a nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla.
Dovrším to a třetí díl si rovněž přečtu.
Sice už asi tuším jak to tak asi dopadne, ale chci vědět, zda se mi to potvrdí.

03.11.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Já mánii sice nepropadla a určitě má kniha svá slabší místa, ale nebudu kritizovat.
To, co jsem od knihy čekala, se dostavilo. Víceméně kniha splnila mé očkávání a nedivím se té spoustě lidí, co jsou z příběhu unešeny. Čte se dobře a čte se sama.
Nenazvala bych to dystopií, na to pro mne zase tolik "společenských jevů" v knize nebylo, ale nazvu to příjemnou romantickou fikcí, a tu já mám ráda...
Přečtu si i zbytek už jen ze zvědavosti.

30.09.2014 4 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Kniha mne okamžitě vtáhla do děje.
Získala jsem doporučení od svého angličtináře a příběh se mi moc zalíbil. I když musím přiznat, že jak kniha, tak i seriál nějak utekly mé pozornosti.
(Takže jsem byla naprosto nepoznamenaná Kuntou.)
Román je poměrně obsáhlý, ale styl psaní a příběh nenechvávají prostor pro zkoumání toho, kolik že zbývá stránek, či zda už jsem aspoň v polovině.
Takže obsáhlost vůbec nevadí.
Příběh mne zaujal svou sílou a jsem zastáncem toho, že by se měl dát do povinné nebo minimálně doporučené četby období 19. století.
Sice pro mne jako puntičkáře byl někdy hrozný ten občasný nesoulad mezi daty a lety, ale nějak jsem to s přivřením obou očí zvládla, i když mne to místy vadilo opravdu hodně.
I přesto prostě musím dát pět hvězdiček a doporučit.

22.09.2014 5 z 5

Případy komisaře Joony Linny 1–3 (box) Případy komisaře Joony Linny 1–3 (box) Lars Kepler

Nevlastním trilogii, četla jsem každou zvlášť, ale pokud mohu, také přidám svůj názor.
Každá z knih mne jiným způsobem zaujala.
Děj je napínavý a konce nejsou lehce předvídatelné. Což je super.
Pokud někomu plánujete tuto sadu jako dárek nebo plánujete do vlastní knihovny, určitě neprohloupíte. Každý z těch tří příběhů je osobitý a určitě ne nudný.

15.08.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Já jsem se do Keplera zamilovala. Líbí se mi návaznost děje z předchozích příběhů. Zajímá mne osud Joony Linny a prostě se mi tato dvojice výborně čte.
Líbí se mi, že děj většinou není průhledně předvídatelný.

15.08.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha mne vtáhla do děje poměrně kvapem.
Mělo to spád, líbilo se mi propojení postav i vyústění kompletního celku.
Napínavý thriller.
Trošku se musím u všech severských detektivek zamýšlet, zda to přece jen není trochu přehnané, alespoň co se týče nátury jejich "dnešních" dětí. To mne udivuje v každé z nich a "poměrně mne to děsí".
Joona Linna opět super.

04.08.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Joona Linna je mým dalším novým oblíbencem. (I když nejsem na blonďáky :-) )
Příběh mne naprosto okamžitě vtáhl do děje.
Moc se mi líbí, kolik postav je do celistvého děje zataženo, ivedlejší postavy jako patologové a další analytici dělají děj ještě více realistickým a vytvářejí kompletní obraz.
Detaily a fakta o hudbě dělají knihu opravdu zajímavou a aspoň trochu "poučnou", že si aspoň člověk nepřipadá, že by četl nějaký brak.
Já jsem byla spokojená. Mohu doporučit.

22.07.2014 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

První kniha od JD, ke které jsem se dostala.
Zápletka je zajímavá, postavy jsou úžasně propracované. Líbilo se mi množství postav do děje zataženého.
Kathryn Dancovou jsem si opravdu oblíbila.
Musím dát 4 hvězdy za natažený konec a rovněž za to, jak se některé věci musely brát s nadsázkou. Ale jinak jsem byla nadšená.

06.07.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

První knihu od autorky jsem bohužel ještě neměla možnost přečíst, nechtěla jsem si ji kupovat.
Ale tato kniha mne dostala, takže se chystám i na její prvotinu.
Krásně psané, příběh má duši, akorát mne mrzí to jejich míjení.
Taky jsem se nejdříve ztrácela v příběhu, kdy je současnost, případně jaká minulost apod. Ale dá se vcelku dobře pochopit, takže se přidávám do dlouhé řady fanyněk, která doporučuje :)

22.06.2014 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Kniha se mi moc líbila.
Určitě příjemná oddychová četba, která je velmi jednoduše psaná. Rychle vás vtáhne do děje.
Neměnila bych.
Sice tam bylo pár věcí "trošku přitažených za vlasy", ale zase jsem si říkala, že ano, nějaká pravděpodobnost by tam byla.

15.06.2014 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Tak tahle knížka měla jednoduše ten správný "drive".
Už se těším na poslední dílek, jak to všechno pěkně dopadne...
Ale jo, palec nahoru!

06.06.2014 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Po třetím díle, musím říct, že se začátek aspoň na můj vkus "táhnul jak smrad".
Nejdřív jsem si říkala, jestli vůbec má cenu číst dál a začla jsem se bát zklamání, že tento začátek "další trilogie" v řadě bude těžce klopýtat za první trojkou.
Ale nakonec musím říct, že mne autorka přece jen dokázala navnadit a překvapila mne nabitým dějem. Přece jen budu pokračovat v četbě, abych věděla, jak to dopadne, ale za ten začátek musím dát 4 hvězdy.

27.05.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tak tenhle díl mne prozatím zaujmul nejvíce.
Opravdu jsem byla nešťastná, když jsem jej musela z jakýchkoliv důvodů odložit.
Četl se sám, i proto, že děj byl strhující.
Sice byl místy děj trochu předvídatelný, ale přesto svým způsobem překvapující.
Za mne bych se také spokojila s tím, aby to takhle skončilo, ale i přesto jsem zvědavá, co na nás má autorka přichystáno v záloze.
Jen doufám, že už to odteď nebude upadat.

14.05.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha mne chytla hned po prvních stránkách a četla se sama. Mohu jen doporučit! Tak a jdu na díl druhý...
Musím přiznat, že jsem na knihu narazila také až poté, co jsem zjistila, že existuje filmové zpracování a na základě toho jsem se dopátrala ke knize.
Ale zásadně, pokud je možno, pokud existuje filmové a knižní zpracování, nedívám se na film, dokud nemám přečteno... Pokud bych se dřív podívala na film, jak jinak, bych byla jistě zklamaná... Takže teď už si ho můžu s klidným svědomím pustit a doufám, že mne nezklame... Protože kniha určitě nezklamala.

EDIT: film je dobrej, ale jako vždy jsem fanouškem knihy. Spousta věcí ve filmu děláno "na efekt" a děj je trošku někde jinde. Ale mimochodem... Nerozumím té české posedlosti překládat kde co. Krasomil Pohroma? To opravdu nemohl zůstat Magnusem Banem?

03.05.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Když jsem přistupovala k této knize, neustále jsem si říkala, vzhledem ke všemu, co jsem o Infernu doposud slyšela, včetně ostatních příspěvků, že nemůžu posuzovat podle ostatních brownovek, ale budu k té knížce přistupovat jako k samostatné knize. To jsem dodržela. A když nebudu srovnávat se Šifrou nebo s Anděly a démony, musím dát 5 hvězd. Brown je prostě Brown a nečekejte vybočení z jeho stylu.
Místy mi kniha připadala trochu překombinovaná. Nějakým způsobem mi připomíná Anatomii lží, i když téma je jiné.
Number one pro mne prostě zůstanou Andělé a démoni.

20.04.2014 5 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Emma Wildes

Poslední dobou se nějak potýkám od jenoho žánru ke druhému. Co se této knihy týče, tak mi ji půjčila kamarádka, ani nevím proč. Je to červená knihovna, to každopádně. To zrovna není můj šálek kafe, ale... pokud mám posuzovat dle ostatních červených knihoven, se kterými jsem se setkala, zas takový brak to není. Je velmi čtivá, romantická a prostě taková nenáročná a lehce předvídatelná, ale přesto pro mne celkem příjemná změna... Takže jo, čtyři hvězdičky, myslím, že zaslouženě.

25.03.2014 4 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Příběh je zajímavý a určitě svým způsobem originální, ale nějak jsem místy ztrácela chuť číst, takže mi to moc neodsejpalo. Nevím, jestli je to tím, že jsem nebyla dostatečně zaujatá dějem nebo mi vadilo něco jiného, ale každopádně za to ztrácení nítě dávám 4 hvězdy. Co musím opravdu vyzdvihnout je obálka.

16.03.2014 4 z 5