keiko33 Online keiko33 komentáře u knih

Slavnostní otevření Slavnostní otevření Ava Miles

Na tento par som sa tesila a nesklamal. Bol lepsi ako predchadzajuci. Ano Peggy bola chvilami az neznesitelne protivna, ale vzhladom na to cim si presla a na jej povolanie sa jej necudujem. No a Mac bol zlaticko s pevnymi zasadami a velkym srdcom.

12.09.2021 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

To je moja tretia kniha od autorky a musim povedat, ze lutujem ze som s jej tvorbou nezacala uz davno. Mam rada romantiku aj trillery a este viac, ked sa to prepoji. Autorka vie pribeh dokonale vykreslit, vymysliet take zapletky, ze sa nedokazete od knih odtrhnut. Pribeh Dawsona, zacal uplne inak, ako so som si predstavovala, ze skonci. Cakala som klasiku, reportera, ktory sa zenie za pribehom a medzi tym sa zamiluje. Nakoniec to bol pribeh o 40 rocnom nahanani vraha a vedlajsich nasledkoch jeho cinov. A ze ich bolo pozehnane.

14.07.2021 5 z 5

Podlé úmysly Podlé úmysly Sandra Brown

Uff. To teda bola pecka. Domyslene do kazdeho detailu. Ked si uz myslite ze je koniec, ze je vsetko jasne, autorka otoci o 360°. Bol to dokonaly triller s romantickou zapletkou. Ked ho zacnete citat, nemozete prestat, kym nieste na konci.

11.07.2021 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Hodnotim celu seriu. Prva kniha super. Keiryna tvrdohlavost a vzdorovitost, Lachlan, ktory ju chcel skrotit a do toho vasnivy sex, ktory bol opisany putavo. No postupne ako sa ich vstah zacal vyvijat, pribeh zacal upadat. Respektive jeho opis. Zacalo to byt take obycajne klise, aj ked celkom citatelne, co sa uz ku konci pokazilo. Niektore pasaze boli nepremyslene, take nerealne. Vadi mi, ked autorka pise pohlad zo strany muza recou, ktoru by bezne muz nepouzil. Ked taky tvrdy muz ako Lachlan, pouziva presladene recicky, ci vela reci pri sexe. Si neviem predstavit, pri sexe este tolko debatovat a vsetko obkecavat. Pride mi to nerealne. A tolko reci okolo pripravy na analny sex som este necitala. Takze ako celok celkom fajn trilogia, no nic extra.

08.07.2021 4 z 5

Hříšník Hříšník J. R. Ward (p)

Kazda nova kniha zo serie ma potesi, kedze to znamena navrat do tohto uzasneho sveta, ktory sa kazdou dalsou knihou rozrasta o novych clenov. Vzdy ma otravovali pasaze s panmi X ci F, preto som rada, ze uz koncia. V knihe sa autorka viac zamerala na vztah Butcha a Vishousa a ich poslanie a pribeh Syna a Jo, zostal trocha v pozadi, no to mi ani nevadilo. Butch a Vishous su proste dvojka a ked sa k nim prida este Lassiter, tak sa paradne zabavite. Autorka si na konci pekne otvorila novu kapitolu pribehov. Kniha sice nieje najlepsia zo serie, no ja hodnotim BCD, vzdy ako celok, ktory ma stale bavi. Takze za mna znova 5*

05.07.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Ako vzdy super. Bavila som sa. Conor bol teda cislo. Mily, laskavy, vtipny. Tie jeho zachranne akcie Taylor nemali chybu. Taylor, mala nizke sebavedomie a preto sa tak chovala. Chapem ju. Ak vas neustale niekto podkopava a vysmieva sa vam, na sebavedomi vam to neprida. Sikana je svinstvo a ti co sikanuju, si ani neuvedomuju, ake to moze mat nasledky. No nie vzdy maju po ruke takych "Conorov" a dobrych priatelov.

15.06.2021 5 z 5

Francouzská hostina Francouzská hostina Ava Miles

Taka mila oddychovka z maleho mestecka. On po skole odisiel, ona zostala. Po rokoch sa vratil, aby ju ziskal.

14.06.2021 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Zle to nebolo. Ako celkovo bol pribeh zaujimavy, hoci niektore veci nerealne. Skutocny Nathan bol vlasne zlaty chlap, len natrafil na zlu babu. Citalo sa to rychle, len ten koniec bol taky urychleny, odflaknuty. Chcelo to viac rozpisat. Ale ako oddychovka ujde, hoci som cakala od knihy viac napatia, nejaku zapletku, nielen samy sex.

13.06.2021 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Na zaciatku som sa do pribehu zazrala. Bol originalny. Tie blesky medzi Domom a Ally ma bavili. Vsetko islo super, az kym sa spolu nevyspali. Tie dlhe opisy sexu, kde mi chybalo vzrusenie. Bolo to nudne. Z Dominika sa stalo oddane stena. Napraval vsetky Allyne problemy. A to ze Ally, nic nedoslo, bolo az prilis naivne. Autorka to zbytocne natahovala. Uplne stacilo 300stran a nie takmer 500. Poslednych 100 stran som sa nutila docitat. Bolo strasne presladene, ziadna originalita a epilog bol uz priliz. Akoby autorke v polovici dosla fantazia a zvysok knihy pisala kazdu blbost co ju napadla.

12.06.2021 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Co k tomu dodat. Len wau. Ked si myslim, ze autorka ma uz nicim neprekvapi, tak pride toto. Jej knihy su top, ale toto bola top top. Jej hlavnych hrdinou zboznujem, ale Ivan je srdcovka. Tu chemiu medzi Jasmin a Ivanom som citila na vlaztnej kozi. Boli dokonaly par. Roky sa "nenavideli" a potom raz pride bum. Vdaka ich neustemu podpichovaniu vas kniha chyti hned od zaciatku a nepusti, kym ju nedocitate. Pribeh mi pripomenul Ladove ostrie, par sa tiez na zaciatku nenavidel. Autorka tu poriadne zahrala na city. Stalo ma to par slz. Zaviedie vas do zakulisia krasokorculovania, kde za jednym tancom stoja roky tvrdej driny a obety. Jasemin bola neskutocne silna, aj ked neustale padala, nic ju nezastavilo. Ani otcove spravanie, problemy s ucenim, ziadne velke uspechy, ani posmesne komentare okolia, ju nezrazili na kolena, prave naopak. A Ivan to cele roky pozoroval a ked prisla prilezitost, uz ju nepustil. A podrzal ju, aj ked ona uz nevladala stat. Ano, autorka, ako vzdy zostala pri svojom postupe. Najprv rozvijanie citov, az nakoniec sa postavy daju dokopy. Ale to mi vobec nevadi, prave naopak. Pekne opisuje ako sa vyvija ich vstah, preco su taki aki su.

10.06.2021 5 z 5

Knihomoľský život Niny Hillovej Knihomoľský život Niny Hillovej Abbi Waxman

Kniha ma velmi bavila. Nieje to ziadne vrcholove dielo, ani ziadna blbost. Nina je proste ina. Ma rada samotu, poriadok, vsetko dokladne zorganizovane. Nema ziadnu rodinu, okrem matky, ktoru skoro ani nepozna, pestunku a kocura. No a jedneho dna zisti, ze ma aj otca, ktory prave zomrel a zanechal jej obrovsku, blaznivu rodinu a do toho sa jej zaplietol este aj celkom fajn chlap. Z doterajsieho nudneho zivota ma zrazu chaos a chudak Nina nevie co s tym. Najradsej by od toho vsetkeho utiekla a zaliezla s knihou v ruke. No zivot nieje az taky jednoduchy, aky by Nina chcela.

08.06.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Kniha ma velmi milo prekvapila. Cakala som klasicku romantika. Ale pribeh mal v sebe ovela viac. Rodinna nenavist, ktora pretrvala niekolko generacii, ktora nakoniec ani nemusela byt. Cely cas som trpla, s cim podlym zase pride Reuben. Pacilo sa mi Lovisino odhodlanie preskocit kazdu Reubenovu prekazku. Alex bol take zlaticko, presny opak svojho brata. Mam rada pribehy z malych miest, kde sa kazdy s kazdym pozna. Kedze autorka je svedka, tak aj jej styl je odlisny, co dodava knihe originalnost.

04.06.2021 5 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Tuto seriu mam velmi rada. Vzdy si pri kazdej novej knihe oddychnem a zasmejem sa. Ako vzdy je Becky blazniva, roztrzita, dobra, laskava, vynimocna, proste osobnost. Druhu taku nenajdete. Jej pribehy su trochu scifi. Proste malo uveritelne, alebo ma Becky proste magnet na problemy. Aj ked sa snazi vsetkym pomoct, vypali to uplne inak ako cakala. Niekedy z nej mam pocit, ze je vo veku pubertiacky. Tak blaznivo sa predsa dospela vydata zena a matka spravat nemoze. Ale kazdy sme ini a aj taki blazni medzi nami ziju a aj vdaka nim je zivot veselsi. Z tychto jej blaznovstiev vypliva aj vela ponauceni. Napriklad tie darovane slova sa mi velmi pacili. Prve som si myslela, ze to bude blbost, ale ono to nakoniec bolo dojimave. V dnesnej dobe mamonarstva, je taky jednoduchy citovy dar viac, ako predrazene dary. A na to v case Vianoc zabudame, ze nieje dolezite kolko a ake drahe dary si dame, ale aby sme sa v zdravi stretli. A obzvlast v tychto tazkych casoch.

24.05.2021 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Mam precitane vsetky autorove prelozene knihy . Je to majster slova. Seria Joseph O'Loughlin je jedna z najlepsich v zanri. Pohlad psychologa dodava trilleru uplne iny rozmer, ako keby to bol pohlad detektiva. Som rada, ze aj vo svojej novej serii pokracuje psychologiou. Prekvapilo ma, ze ma tato kniha bavila zatial najviac. Nejde ani tak o dej, ktory autor zvladol na jednotku, ale stylom pisania. Kniha vas chyti uz od prvej strany a pusti az na konci. Robotham sa kazdou dalsou knihou zlepsuje. Nova dokonala postava Cyrusa s traumatickou minulostou, ktoru doplna Evie, ktora si tiez presla peklom. Skvely zaciatok serie, od autora ktory to hadam pokazit ani nevie.

19.04.2021 5 z 5

Zámek hříchů Zámek hříchů Tiffany Reisz

No urcite to nebolo to, co som cakala. Cakala som, ze to bude kopu sexu, bez pointy, proste nuda. Kniha ma milo prekvapila. Malo to zaujimavy pribeh, napatie, romantiku aj kvapku erotiky a hlavne sa to dobre citalo. Nebolo to sice vrcholne dielo, ale ako jednohubka na jedno popoludnie ujde.

05.04.2021 4 z 5

Gróf Montecristo I. (trojzväzkové vydanie) Gróf Montecristo I. (trojzväzkové vydanie) Alexandre Dumas, st.

Pribeh Montechrista som dlho odkladala, co bola chyba. Aj po tolkych rokoch ma co ponuknut citatelovi.

17.02.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Predchadzajuci komentar presne vystihuje tuto knihu. Pohladenie na dusi. Presne toto vam dopraje tato kniha a vlastne vsetky knihy od Mii. Ona dokaze vymysliet vzdy dokonaly pribeh a tento bol obzvlast originalny. Spojenie znetvoreneho byvaleho pravnika, ktory pyka za svoju ctiziadost, samotarska a dobrosrdecna baletka a zahada pribehu zakazanej lasky z cias obcianskej vojny, vytvara dokonaly romanticky pribeh.

08.01.2021 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Taka mila oddychovka a klasika od Kinsella. Je to vtipne, hlavna hrdinka je ako vzdy, trochu blazniva. Nieje to autorkin top, ale urcite z tych lepsich.

27.12.2020 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Uz dlhsie som necitali nic od autorky. Mam rada jej tvorbu a znova nesklamala. Chvilu trvalo, kym sa to rozbehlo, no potom to bola jazda. Ako vzdy to bolo vtipne, hlavna hrdinka bola trocha "prastena", a jej zivot ako na hojdacke. Pobyt Demeter v campe nemal chybu, strasne som sa bavila. Vlastne postava Demeter bola v tomto pribehu fakt top. Dokonca trochu zatienila Katie, ale vobec mi to neprekazalo. Tak trochu mi pribeh pripomenul Diabol nosi pradu. Az na to, ze Demeter bola zabavnejsia a ludskejsia, ako Miranda. Autorka tu pekne vystihla, ze pod pozlatkom sa nemusi skryvat, vzdy to co na prvy pohlad vidime a ze nie vzdy co zavidime tym druhym, je vlastne na zavidenie. Nakoniec by sme prisli na to, ze oproti tej osobe sa mame vlastne lepsie. Co z toho, ked ma niekto peniaze, ako napriklad Alex, ked ma rodinu nanic, ci Demeter a jej rodinna situacia. Tento pribeh nebol len vtipny a super napisany, ale mal aj kopu hlbsich myslienok. Niekomu styl autorky sadne, niekomu nie. No za mna tato kniha top od autorky. O kusok preskocila seriu shopaholic. Ak sa chcete pobavit, odreagovat a oddychnut si pri nenarocnej knihe, urcite odporucam precitat.

23.12.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Uzasny pribeh. Najprv sa to pomaly rozbiehalo, no pribeh Minky ma dostal. Bol tak zivo a putavo opisany. A aj napriek zverstvam, ktore prezila, dokazala zit plnohodnotne. Sage pola postavena do tazkej moralnej situacie. Nakoniec sa rozhodla inak, ako som cakala a ten zvrat na konci. Autorka to proste vie. Zatial druha kniha od nej a znovu nesklamala.

21.12.2020 5 z 5