keiko33 keiko33 komentáře u knih

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Ak by ste sa ma opytali, co si myslim o tejto knihe, prve co by ma napadlo, by bolo obycajne "wau". To bol, tak dobre prepracovany pribeh a aj napriek mnozstvu stran, som ho doslova zhltla. O aspergerovom syndrome viem toho dost z vlastnej skusenosti, aj ked nie az v takto zavaznej forme, aku mal Jacob. Takze som sa upne vcitila do jeho matky. Jeho postavu autorka zvladla bravurne. Pri tejto knihe prejdete vsetkymi typmi emocii. Cez smiech, plac, empatiu, strach, zlost. Mojim konickom su programy a serialy o vrahoch a celkovo detektivky, takze pre mna aj tato cast s detektivnou zapletkou, bolo velke plus. Jedine, co by som knihe vytkla, ako sa v komentaroch spomina, je useknuty koniec. Chcelo by to nejaky epilog. Ku knihe som sa dostala vdaka vyzve a nelutujem, prave naopak. Je to moja prva kniha od autorky a urcite nie posledna.

15.05.2020 5 z 5

Placebo Ja Placebo Ja Baja Dolce

No ja vazne nechapem to skvele hodnotenie, za mna strasna nuda. Ani nie tak dej, lebo ten nebol az taky zly, vlastne aj preto som dala sancu drujej casti, hoci som niektore casti doslova preskakovala, ale do tretej sa urcite nepustim. Najviac mi vlastne vadi styl pisania, slovenske vyrazy ktore mi k danemu prostrediu nejdu. Slovo fíha, my uz trhalo usi. A slovo pizzanosič? Preboha, co je to za slovo. Obycajny posliček by stacilo. Za mna velke sklamanie. Celkom zaujimavy dej, ale strasne nudne podany. Uz davnejsie som si dala predsavzatie, ze nebudem citat knihy slovenskych autoriek, z americkeho, alebo ineho zahranicneho prostredia. No znova som sa dala oklamat dobrym hodnotenim.

10.05.2020 2 z 5

Placebo On Placebo On Baja Dolce

Kedze ma seria dobre hodnotenie, cakala som nieco wau. Toto bolo take klise. On bohaty, krasny, neodolatelny poloboh a ona obycajna sekretarka s tazkou minulostou. Kedze mam podobnych serii precitanych uz dost, tak som mala pocit, akoby autorka pozliepala niekolko z nich. Este aj hlavny hrdina sa vola Christopher, takmer ako Christian Grey. Ema bola zneuzita nevlastnym bratmi, to bola aj Eva z Crossfire. A takto by som mohla poracovat dalej. Mozno keby takyto typ serie citam prvykrat, tak by ma ohurila viac, no aj tak mi strasne vadil autorkyn styl. Vela slovenskych vyrazov, ktore mi do prostredia nezapadali, sex som preskakovala, vobec mi to nepripadalo vzrusujuce. Z knihy bolo citit, ze ju pisala slovenska autorka, hoci prostredie a mená boli zahraničné, co neznasam.

10.05.2020 2 z 5

Naděje v oblacích Naděje v oblacích Meredith Appleyard

Take pohodove citanie o zivote dvoch ludi, ktori sa uz stretli v minulosti a teraz po 15 rokoch ich osud opet spojil. Obaja maju za sebou nedoriesenu minulost, no maju problem sa s nou zverit tomu druhemu. Krasny, jednoduchy pribeh zo zivota letkyne a zachranara z horucej Australie.

08.05.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Ak hladate knihu, ktora vas rozosmeje, pohladi na dusi, priatelsvo a romantiku, bez neustalych sexualnych scen, tak tu ju mate. Mam rada autorkin styl. Najprv priatelstvo, postupna zamilovanost a vyvrcholenie az na konci. Gaby bola teda cislo. Kamoska do dazda i slnecna, taka pohodacka. A Sasenka bol zlaticko. Hned od zaciatku vedel co chcel, bol trpezlivy a pomaly si isiel za svojim cielom. A aj ked na konci nebolo ziadne prekvapenie, ziadne wau, ziadna drama, vobec my to nevadilo. Este teraz ma boli brucho od smiechu. Eli a Mason boli cisla. Mam sice dvoch bratov, ale tymto dvom v blaznovstvach nesiahaju ani po clenky.

07.05.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Za mna velke sklamanie. To s tym bananom bolo trapne. Pokial by to bolo spomenute 2-3 krat, tak ok. Ale skoro v kazdej komunikacii? Vacsinou dvojzmyslov bolo skor trapnych, ako vtipnych. Obalka a nazov zaujimave, no mne by sa hodil skor nazov Stazistka. Prva polovica bola dejovo fajn, no odkedy bola Natasha odhalena, to islo dole vodou. Cakala som, ze sa bude Bruse hnevat dlhsie a nakonci nejake wau. No nic take. Ten koniec bol nuda a celkovy dej totalny chaos. Takze za mna tato kniha nie.

05.05.2020 2 z 5

My My Elle Kennedy

Znovu precitane na jeden nadych. Prve dve tretiny su kludne, o spoluziti Jamieho a Ryana. Ako sa vysporiadavaju s nastrahami zivota dvoch muzov. Co mi chybalo v prvej casti a vacsinu tejto knihy, bol to autorkin humor, z ktoreho az placete. No posledna tretina to vynahradila. Blake bol cislo, hotovy blazon. A to som si myslela, ze Hollisa zo serie Briar uz nic nepredbehne. Ta zlomena postel a tie jeho hlasky. Blake, teto knihu dokorenil. Na konci mi chybal Epilog zo svadby. Inak super.

04.05.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Nieje to moja prvá kniha s gay tématikou, ale takéto knihy veľmi nevyhľadávam. No Elle Kennedy je strela na istotu a ani tentoraz nesklamala. Trochu mi chýbali jej viac vtipnejšie scény, tento príbeh pojala citlivejšie. Aj keď tato téma už nieje také tabu, ako kedysi, je to citlivá téma. Hlavne v čase puberty. To čo si živote zažil Rayan, nebola prechádzka ružovým sadom, no to ho nezlomilo. Prave naopak, stal sa silnejším a išiel za svojim cieľom. A páčilo sa mi, že Jamie ho ani na chvíľu neodsudzoval a nebol zhnusený. Pritom ako Ryana prijala Jamieho rodina, mi aj slzička vyšla. Teším sa na pokračovanie. A čo sa týka reálnosti posteľových scén, keď idete do tejto tematiky, musíte rátať s dvoma nadržanými chlapmi ;)

03.05.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Znovu skvely pribeh. Po tom ako sa Hunter spraval ako vol kvoli Summer, som ho velmi nemusela, no tu som si Mnicha oblubila. Az mi ho bolo luto, ako chcel dodrzat celibat a vsetci si ho doberali. Ked si myslite, ze uz autorka nic komickejsie a absurdnejsie nevymysli, pride Pablo. Z tejto casti by som si vedela predstavit romanticku vysokoskolsku komediu. Ps: To skoro vsetky autorky musia pouzivat vetu "Chutnaš tak zatracene skvele, tohle bych mohl delat hodiny."? Uz len chybalo " Chutis ako med, ci nektar." Asi by som dostala zachvat smiechu, keby mi toto povedal chlap v postely.

02.05.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tento diel bol lepsi. Neskutocne som sa nasmiala, az som plakala. Dotahovacky medzi Hollisom a Rupi, ci bublinkovy zadok. To sa bez zachvatu smiechu nedalo. Vtipne situacie, idu autorke na vybornu a aj kvoli tomu ide trochu do uzadia samotny pribeh. Nebol zly, Brenna bola cislo. Mam rada silne zeny. A na konci mi chybala vacsia zapletka, proste nieco wau. No aj tak bola kniha super. Bavila ma a to je to, co od takehoto typu knih ocakavam. Oddychovka, pri ktorej vypnem a ktora ma rozosmeje.

01.05.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Ano. Tato kniha bola klise. Hokejista a bohata kraska. Ale co na tom zalezi, strasne som sa bavila. Uz davno som sa tak nenasmiala. Autorka ma proste talent, na vtipne situacie a dialogy. Summer, aj ked bola strelena, mi bola sympaticka. Mam syna s poruchou ucenia, takze jej problemy s ucenim viem pochopit. A Fitz? To bol taky tichy medvedik, bolo to mile, ako bol so svojich citov k Summer v rozpakoch. Takze znova super jednohubka od autorky. A pacilo sa mi, ze trocha prepojila tuto seriu so seriou Off-Campus

29.04.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Najlepsi diel serie. Autorka si tentokrat vybrala zujimavu dvojicu. Ticheho, hambliveho, totalne mimona a mrchu bez citov, "dievca na jednu noc. Teda tak to vizeralo na prvy pohlad. V skutocnosti to boli dve dobre duse, ktore zazili v minulosti tazke casy. No prejavovali to uplne opacne. Issac sa stranil ludi, bol tichy a hamblivy, naopak Sawyer bola stredobodom pozornosti. Aj ked som Sawyer po prvej casti nemusela, tu som si ju oblubila. Ako sa hovori v Malom princovi "Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné. "

25.04.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Znovu pekny pribeh, tentoraz pribeh dvoch zlomenych dusi. Postup rovnaky, ako v prvom diele. Najprv priatelstvo, potom sa to medzi nimi rozbehne, rozchod a stastny koniec. Autorkin styl sa mi paci. Neustale vas nuti citat dalej, az kym nieste na konci.

22.04.2020 5 z 5

Čipkárka Čipkárka Laura Frantz

Krasny pribeh lasky umiestneny do americkeho boja o nezavislost. Kde zalubenci stoja naoko na opacnych brehoch boja, no vskutocnosti bojuju za to iste. Za lasku a nezavislost ameriky. Styl romantiky, ako od Austinovej. Opisy citov a neznosti, len do tej miery, ake boli vhodne aj v tych casoch. Co bolo prijemne osviezenie. A ktomu krasna obalka, takze za mna 5*

18.04.2020 5 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Ako uz bolo spominane, najlepsi diel serie. Autorka sa tak krasne vyhrala s opisom prostredia, ze mate chut sa zbalit a navstivit hotel Bryant. A k tomu sexy hotelier s vyzorom Clarka Kenta. Kniha ma bavila od zaciatku do konca. Clara bola taka neriadena strela a Archie naopak kludny, rozvazny, uhladeny a strojeny. Ako sa hovori, protiklady sa pritahuju a pokial to neskonci katastrofou, skonci to laskou. Jedine co musim tejto knihe vytknut je obalka. Ta je hrozna. Prve dve knihy si vystacili so sexy chlapmi, ta zenska na obalke to zbytocne spati.

31.03.2020 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Autorkine knihy mam rada, ale toto nebola najlepsia, aj ked som ju zhltla za par hodin. Prve dve tretiny knihy boli fakt super. Pribeh bol originalny, aj ked knihe chybalo viac vzrusenia. Pripadalo mi to, akokeby autorka sadla do rozbehnuteho vlaku, pridavala rychlost, no zrazu zabudla riadit a pridala koniec, ktory tu uz bol. Ten koniec bol tak nudny, strasne klise. Chvilami som mala chut Readerom zatriast, nech si ide pohladat "gule". Tie sladke recicky som az preskakovala. Na konci mi bolo luto, ze autorka zahodila potencial, ktory kniha na zaciatku mala, hoci autorka vie citatela prilepit ku knihe. Skoda toho konca.

11.03.2020 4 z 5

Pravda krve Pravda krve J. R. Ward (p)

BCD zboznujem, Wardkin rukopis je proste top. Ked uz si myslite, ze vas nemoze nicim prekvapit, tak pride s niecim novym, s cim vas opat dostane. Tentoraz to bola detektivna zapletka a Butch mohol vyuzit niekdajsie znalosti policajta. No a popritom tu mame novy parik. Ako vzdy, precitane na jeden nadych, uz teraz mam abstak.

08.03.2020 5 z 5

Moc času Moc času Deborah Harkness

Knihu je potrebne citat az po prvych troch serie Cas carodejnic, inak nebude davat vela veci zmysel. Pribeh sa prelina z pritomnosti do minulosti, kde sa dozvedame o Markusovom zivote pred a po premeneni na upira a zaroven aj o premene Phoebe. Autorka znovu zasla do historie, tentoraz do prelomu 18 a 19 storocia. Oproti prvym trom kniham, tejto chybala stava. Ziadne napatie, len opis Marcusovho zivota. A dost mi vadil slovensky preklad, nebolo to ono. Cesky preklad prvych troch casti bol ovela lepsi. Celkovo knihu hodnotim na 4*, lebo nebola zla, len to chcelo viac napatia.

05.03.2020 4 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Tak konečne tento vsehodzus ako tak daval zmysel. Vela toho sa vyjasnilo, no aj pokazilo, hlavne medzi Madison a Bishopom. Aj ked sa hrdlicky konecne dali dokopy, dej ostal otvoreny. Autorka ma stale stvala s tymi vstahovymi zapletkami, no konecne sa mi to zacalo pacit tak, ze sa tesim na pokracovanie.

18.02.2020 5 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Pokracovanie som zacala citat viac ako rok po prvych troch castiach, takze trochu trvalo, nez som si spomenula o co tu ide. Pribeh Tillie a Nata je ucite zaujimavejsi, ako Madison a Bishopa, no aj tu ten ich vstah bol blaznivy a nestaly. Mam rada vernost a tie ich pomsty a podpichovanie, aby ten druhy ziarlil sa mi nepacili. A ked uz to konecne zacalo klapat, autorka znovu vsetko obratila. A ten koniec? No uvidime co bude dalej, poriadne zamiesala karty. Cita sa to rychle, ale ked sa nad touto seriou zamyslite, je to totalna blbost a to mam fantasy rada, ale je to chytlava blbost, od ktorej sa odtrhnete az na konci knihy. Ale musim pochvalit obalky knih, su krasne.

17.02.2020 4 z 5