kilometr kilometr komentáře u knih

Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Miloň Čepelka

Docela temné čtení,ale většina povídek se mi líbila.70%.

14.02.2014 3 z 5

Barmské dědictví Barmské dědictví Geoffrey Archer

Sotva průměrný thriller,jehož největší slabinou je,že hlavní hrdina nemá moc velké charisma.50%.

07.02.2014 3 z 5

Zmrzlinová válka Zmrzlinová válka William Boyd

Příjemné překvapení.Krásně napsané postavy a velmi lidsky podaný příběh na pozadí válečného dění v Africe za I.světové války.100%.

31.01.2014 5 z 5

Král zvedá meč Král zvedá meč Jan Bauer

Celá série se nese ve stínu lepšího čtení od stejného autora.Ještě že má budoucí král Karel IV. k ruce dominikána Pavla....40%.

24.01.2014 2 z 5

Tajnosti Renaty L. Tajnosti Renaty L. Pavel Jansa

Prapodivná(ale čtivá) kniha,která zaujme,ale neví,kdy skončit.Konec byl,no.....divný.60%.

24.01.2014 3 z 5

...a vyberte si ...a vyberte si Jan Pelc

Výborná povídková kniha,moc se mi líbila!!Některé povídky jsou skvělé.....100%.

24.01.2014 5 z 5

S pepřem a solí S pepřem a solí Stanislav Kovanda

Knihu,kterou koupil můj děda,jsem si našel na půdě.A i přesto,že už "oslavila "sedmdesátku,má pořád co nabídnout.70%.

14.01.2014 4 z 5

Krvavá kreatura Krvavá kreatura Darren Shan (p)

Už třetí díl série dost klopýtal,čtyřka byla výborná,ale pátá Demonata je už jen bloudění,nuda a hlavně zbytečně nastavovanou kašičkou.A dost mi vadí,že si autor neváží svého čtenáře a nutí ho opět prožívat ze začátku to,co Grubbs Grady prožil a co čtenář zná!!
10%.

09.01.2014 1 z 5

Bec Bec Darren Shan (p)

Po nepovedené třetí Demonatě,velmi příjemné čtení a návrat ke "kořenům".80%.

09.01.2014 4 z 5

Démon a zloděj Démon a zloděj Darren Shan (p)

Příběh Pecky Flecka se mi líbil o trochu více,než první díl.Uvidíme,kam se to posune.Jen to vyměklo Lord Lítost,musí už konečně přitvrdit.Chci se začít bát!!85%.

18.12.2013 4 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Co se musí knize(a autorovi)nechat,je to,že to je velmi čtivé.Ale že by mne to posadilo na zadek,to ani náhodou.
Lord Lítost je břídil.Doufám,že se polepší.80%.

18.12.2013 4 z 5

Číše jedu pro krále Číše jedu pro krále Jan Bauer

Povedená kniha s oblíbenou dvojicí,ve které poprvé Jakub Protiva vyčnívá nad Blasiem.
Ale nejvíce mne pobavila hláška strážce Purkarta!Ta sedí.70%.

13.12.2013 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Mistrovské dílo.100%.

13.12.2013 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Tohle je opravdu lahůdka.Krásný příběh a výborně napsané postavy.Nelze jinak než doporučit.100%.

09.12.2013 5 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Těžko zařaditelné dílko.Opravdu vtipné momenty se tu střídají s nechutnými.Nejvíc se mi líbila postava Stulíka.Četlo se to bezvadně a jako lechce brutální příběh to pobavilo nadmíru.80%.

02.12.2013 4 z 5

Měsíční směna Měsíční směna Cassie Alexander

Neuvěřitelný paskvil!!Nejhorší kniha letošního roku dočtena.Sestra Edie si to rozdává s upíry,vlkodlaki,měňavci a Stíny.S čestnou vyjímkou sexu mezi Edie a vlkodlakem Lucasem,to bylo zoufale nečitelné.0%.

29.11.2013 odpad!

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Krásná kniha,která přibližuje pár lidí se svými problémy a bolestmi na cestě,necestě.100%.

27.11.2013 5 z 5

Průšvih MUDr. Nemravy Průšvih MUDr. Nemravy Pavel Jansa

Povedený a čtivý příběh.Škoda jen,že není komu fandit.Titulní postavě určitě ne.70%.

27.11.2013 4 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Povedená kniha na téma nejkrásnější- Vánoce.80%.

20.11.2013 4 z 5

Arcibiskupův noční host Arcibiskupův noční host Jan Bauer

Na můj vkus je dominkán Pavel až moc "nepřemožitelný".Mor,přesila-nikdo ho nezastaví.Podlehne mu i budoucí manželka Karla IV.,Anna Falcká.Právě za to,jak opijou Karla IV. flakonem s krví,dávám hvězdičku navíc.35%.

20.11.2013 2 z 5