kilometr kilometr komentáře u knih

Příliš krátké známosti Příliš krátké známosti Pavel Jansa

Životní příběh úspěšného chirurga a nenapravitelného děvkaře Arnošta Bernarda se mi zdál trochu zbytečně roztahaný,dost filozofující,ale dobře čtivý.60%.

15.11.2013 3 z 5

Muži žijí dvakrát Muži žijí dvakrát Pavel Jansa

Knihu jsem přečetl za jediný den.A i když má své mouchy,tak díky prostředí ve kterém se odehrává(Teplice n.Bečvou,Val. Mez. a okolí),se mi líbila velmi.90%.

15.11.2013 5 z 5

158 librová svatba 158 librová svatba John Irving

Povedená kniha,která se mi líbila.80%.

15.11.2013 4 z 5

Poslední slovo má ďábel Poslední slovo má ďábel Jan Bauer

První dva díly trilogie jsem tedy nečetl,ale asi jsem ani o nic nepřišel.Průměrný historický román,ve kterém nebylo komu fandit(chyběl mi tu Blasius).Ale pořád lepší,než koukat do stropu..-).65%.

07.11.2013 3 z 5

Chytrost nejsou žádné čáry Chytrost nejsou žádné čáry Michal Suchánek

Je to taková příjemná odpočinková kniha pro ty,kteří mají rádi humor S a G.Mě nejvíce pobavilo Derby a Co ženy(a muži)nikdy neřeknou.60%.

07.11.2013 3 z 5

Zlověstné proroctví Zlověstné proroctví Tim Severin

Kniha to není špatná,ale taková roztahaná.Málokdy má strhující děj,spíše nudí.Hlavní postava je taky taková nijaká,pokaždé se štěstím vyvázne a vydává se příběhem dál.Grettir by si zasloužil více místa v knize.Přes nádherný obal,na který jsem se nechal zlákat,mne kniha zklamala.45%.

04.11.2013 2 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Tak trochu zbytečná kniha,ale Kukuřičné děti,Pokoj 1408 a hlavně pak Vykoupení z věznice Shawshank se četly parádně.70%.

04.11.2013 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Opět výborná kniha,která nepatří k vrcholům.Ale zase mne S.K. dostal.85%.

04.11.2013 4 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Na pozadí láska dvou můžu k osudové ženě.Pak válka silnějšího se slabým.Dobře napsané postavy-moc se mi líbil italský plukovník.Krásně se to čte,je to patřičně rozmáchlé a přehnané,jen ty válečné sekvence W.Smith moc neumí.88,8%.

01.11.2013 4 z 5

Císařova poslední vůle Císařova poslední vůle Jan Bauer

Další dobrodružství Jakuba Protivy z Protivce a františkána Blasia,který opět "perlí".Dobře je vykreslen i král Václav IV.Zatím nejlepší díl série.100%.

01.11.2013 5 z 5

Krvavý cejch Krvavý cejch Jan Bauer

Další setkání s oblíbeným Blasiem a s Jakubem Protivou.Tentokrát jejich příběh moc nezaujme,ale čte se to dobře.40%.

19.10.2013 2 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Poměrně zdařilý rozjezd série a určitě povedená historická detektivka.A opět září Blasius,tentokrát je i dost akční.Velmi příjemná oddechovka.70%.

19.10.2013 4 z 5

Dárek pro mistra kata Dárek pro mistra kata Jan Bauer

Tak tenhle detektivní román se mi hrubě nelíbil.Jakub z Protivce mi byl protivný a bavil mě jen františkán Blasius.
K tomu chatrný děj a mátožnost postav.20%.

14.10.2013 1 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Výborná novela,kterou jsem přečetl za tři hodinky.100%.

11.10.2013 5 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Zatím nejlepší kniha tohoto autora.PARÁDA!!100%.

11.10.2013 5 z 5

Klášter kostlivců Klášter kostlivců Jan Bauer

Velmi čtivá kniha,moc se mi líbila.Autora si už po druhé přečtené knize dávám mezi oblíbené a těším se na další setkání.80%.

07.10.2013 4 z 5

Byla kdysi válka Byla kdysi válka John Steinbeck

Velmi povedené dílko,které i tolik let po válce,dokáže zaujmout.85%.

07.10.2013 4 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Jak sám píše autor v poznámce:"Rozhodl jsem se pro novou a zvláštní směs:
thriller s nadpřirozenými prvky a ztřeštěnou komedii".
To se mu povedlo naprosto dokonale a kniha je tak ulítlá,že je to za 100%.

02.10.2013 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Ze začátku výborné,v závěru už to dost vázlo.Ale likvidace telefoňáků se povedla.A konec se mi taky líbil.70%.

30.09.2013 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Velmi povedená kniha a jedno z nej... překvapení tohoto roku.90%.

18.09.2013 5 z 5