klarik klarik komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádherná a dechberoucí knížka. A ta obálka!!!❤ Zamilovala jsem se do ní hned po přečtení první stránky. Je jazykově bohatá a květnatá, vtipná a často jsem se ztotožňovala s Animant, i co se týče jejího vztahu s matkou. A ten konec! Už jsem se začala smiřovat s tím, co nám autorka předkládala a pak přece jen dokázala uspokojit mou romantickou duši. Po dlouhé době jsem byla ze čtení opět neskutečně nadšená a četla i do noci. Rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposled.

22.06.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nádherná myšlenka, skvělý a strhující děj, úžasné zakončení a ještě úžasnější pocity, které ve mě příběh po dočtení vyvolal. To jsou mé postřehy z Prokletého roku. Za mě je to skvělá kniha, která rozhodně stojí za přečtení. (Také je to první kniha v mém životě, u které jsem si přečetla i celé poděkování.) Do všech postav jsem se vcítila a všechny jsem si oblíbila. Také svět, ve kterém se příběh odehrává, jeho tradice, postavení žen a mužů, pravidla, tresty a prokletý rok, mě naprosto uchvátil.

13.08.2020 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

(SPOILER) Knize dávám 3,5 hvězdiček. Nepatřím do cílové kategorie čtenářů, kterým je kniha určená a myslím si, že cíloví čtenáři by z knihy byli nadšení. Svět plný veleknihoven, grimoárů, zlotvorů, čarodějů a démonů je opravdu skvělý a originální. Nápady autorky se mi moc líbily. Mám však ke knize určité výhrady: 1, Hlavní hrdinka- Elisabeth mi vůbec nepřirostla k srdci a to se mi většinou nestává. Měla jsem při čtení pocit, že se v některých situacích necítila tak, jak měla, ale spíše to bude i tím, že její pocity autorka moc nerozvíjela. Ke konci příběhu se to zlepšilo. 2, Schopnosti Elisabeth- možná jsem tak trochu zkažená všemi fantasy knihami a filmy, ale čekala jsem, že za jejími schopnostmi bude něco víc. Trochu mě to zklamalo. 3, Předvídatelnost- knihu jsem opravdu nehltala a ačkoli mi většinou předvídatelnost knihy tolik nevadí, tady mě to otravovalo a mnohdy jsem si říkala, ať už to skončí. 4, Konec knihy- nevím, jak se to autorce povedlo, ale konec knihy ve mě nevyvolal skoro žádné pocity. Silasovu smrt jsem jakoby nevnímala a to musím říct, že jsem ho zbožňovala (jen o trošku méně než Nathaniela) a chtěla jsem cítit lítost a vztek, že musel umřít, ale z toho, jak to bylo napsané, jsem to necítila v takové míře, aby to ve mě vyvolalo nějakou větší odezvu. Knihu bych shrnula jako příjemnou pohádku.

05.12.2021 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Nad hodnocením této knihy jsem si hodně lámala hlavu. Za prvé musím říct, že na to, že mi to většinou u jinych knih nevadí, tady mě vytáčelo počeštění jména Jane. Já jsem si toho dokonce ani ze začátku nevšimla, automaticky jsem četla Jane. Trklo mě to do očí až když se její jméno objevilo v podobě: Janě. Ten háček mě úplně zarazil. Když už to přeložili takhle, měli aspoň změnit jméno i na obálce knihy. To jsem však do svého hodnocení nezahrnula.
Samotný příběh je skvělý a poutavý, ale očekávala jsem (po přečtení recenzí) od knihy více, co se týče humoru. Já jsem se nezasmála ani jednou. Jen jsem se 4x v druhé části knihy pousmála, a to mě zklamalo. Občas mi také vadily poznámky autorek, někdy byly nudné. Nicméně se kniha dobře četla a byla napínavá a skvěle okořeněná magií.

28.08.2020 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Já jsem se do Větrné hůrky zamilovala. Občas mi vadily postavy a jejih chování, to však nemění můj celkový dojem. Knihu jsem zhltla jedním dechem a ještě dlouho jsem nad příběhem přemítala.

16.06.2019 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Hlavní myšlenka knihy byla dobrá, ale jak už je tady řečeno zpracování knihy bylo až příšerné. Připomíná mi to zápis poznámek třeba k prezentaci, kde máte sepsaných pár bodů v odrážkách ( Otevře oči. Už svítá. A skončí ). Vážně tohle je dílo hodné čtyřletého dítěte.
Očekávala jsem od knížky nějaký větší dramatičtější spád a silně pochybuji o tom, že si přečtu další díly.

14.11.2015 2 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Tohle je tak krásná, milá, příjemná, přátelská a čtivá oddechová knížka, ve které naleznete nespočet dojmů, pocitů a skvělých myšlenek a citátů. Knížky s knižním prostředím miluji. Do takového knihkupectví, do kterého zavítala hlavní hrdinka bych se rozhodně chtěla jednou alespoň podívat. S Ameliinou povahou jsem se dokázala hodně ztotožnit a vlastně jsem si zamilovala úplně všechny postavy. Po dočtení jsem pocítila harmonii a klid a knížka se mi moc líbila.

08.11.2021 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásná, milá knížka. Snadno se čte a pohladí na duši.

06.07.2020 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Příběh zajímavý, zpracování z pohledu chlapce také, ovšem celkově mě knížka nezaujala a musela jsem se do čtení nutit. Nejzajímavější část knížky, která mě chytla bylo, když Jack utíkal z pokoje, jinak musím říct, že žádná sláva.

30.06.2017 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Skvělá knížka hodně jsem se nasmála a moc se mi líbila. Hned bych si ji přečetla znovu. A ten konec.... :D Určitě vám ji doporučuju.

19.07.2014 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Čtivá oddechovka, která mě tedy nijak zvlášť nenadchla.

14.12.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Do Šesti vran jsem se zamilovala, je to skvělá fantasy plná napínavých zvratů. Všechny postavy mi přirostly k srdci a hlavě jsou skvěle propracované. Každý z hrdinů má vlastní příběh, který se dozvídáte postupně během čtení celé knížky. Knihu jsem četla jedním dechem a můžu ji jedině doporučit.

23.12.2020 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Konečně dočteno.... musím říct, že mě Jay Kristoff hodně zklamal. Rozetmění je nejhorší díl z celé série. První polovina knihy se děsně táhne a četla jsem ji násilím. Poté se to trochu rozjelo a začalo mě to více bavit, avšak posledních 80 stran jsem četla tři dny, šíleně jsem se do čtení nutila a modlila se, ať už je konec. Moc mi scházely poznámky autora pod čarou, které se zde objevují jen sporadicky. Závěrečná bitva byla nijaká, Tric byl v celém Rozetmění tak nějak zbytečný a šťastný konec Mii a Ashlinn mě hodně zklamal a trochu i možná naštval. Nicnéně na celou sérii rozhodně nezanevřu, Miu jsem si oblíbila, styl psaní autora také, i samotného Jaye mám moc ráda.

25.10.2020 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

(SPOILER) No.... jsem teď rozpolcená na dvě poloviny. PRVNÍ POLOVINA knihy byla špatná, táhla se a přemýšlela jsem, jestli ji vůbec psala Mary. Šíleně mě vytáčel ten "zázračný prášek." Přišel mi zbytečný a nezapadal mi do doby příběhu. Vždyť už samotné vypouštěče střel byly dostatečné, ničivé a pro ně obrovské a nepředstavitelné. Bylo to na mě také moc předvídatelné.
A poté přišla DRUHÁ POLOVINA knihy....a jako by se Mary vzpamatovala. Byla to jedna bomba za druhou. Samá překvapení a napětí! Konec byl překrásný, a dokonce jsem u něj i plakala (a díky tomu si zasloužila o jednu hvězdičku více než jsem měla původně v plánu).

08.06.2020 3 z 5

Slůně Bimbo Slůně Bimbo Sally Grindley

Nádherná smutná knížka, kterou jsem si četla jako malá a i teď po ní někdy ráda sáhnu a nechám se uchvátit příběhem malého slůněte.

29.05.2016

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Nemůžu říct, že bych byla nadšená, ale líbilo se mi neustále srovnávat rozdíly mezi seriálem a knížkou. Nepřilnuna jsem k žádné postavě a děj mě moc nenadchl. Raději se vrátím k sledování serialu, ale možná si přečtu i další díly.

04.06.2015 3 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Tato série je úžasná. Do Lokiho jsem se zamilovala a ke konci mě už Finn docela štval. Řekla bych, že konec byl možná až moc "sladký," ALE JINAK SKVĚLÉ.

26.05.2015 5 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Nejdříve jsem viděla film a poté jsem si přečetla knížku. Trochu jsem se bála, že mě nebude kniha tak bavit, protože už jsem viděla film, ale knížka mě nadchla. Myslím, že víc k tomu říkat ani nemusím. :)

01.01.2015 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Tohle je podle mě spíše takové pohodové počteníčko. Nic moc, co by se nedalo předvídat. Moc se mi líbila. Zhltla jsem ji za chvilku. Určitě doporučuju.

10.08.2014 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Kniha byla nádherná. Moc se mi líbila. Doporučuji všem dívkám.

04.06.2014 5 z 5