Knihokraj Knihokraj komentáře u knih

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Celkem čtivý, nenáročný příběh. Četlo se to hezky, i když mi to místy přišlo zdlouhavé. R. Mead jsem milovala ještě jako náctiletá, musím tedy říct, že její fantasy série se mi líbily víc. I tak mě Třpytný dvůr celkem bavil, postavy byly sympatické a určitě si někdy v budoucnu přečtu i ostatní díly. :)

14.09.2021 3 z 5

Stínové eso Stínové eso Amanda Foody

Anotace mě navnadila, ale příběh zklamal na celé čáře - a to natolik, že jsem knihu odložila a nedočetla. Hvězdička jen za originální nápad.

19.06.2021 1 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Tak jo. Na tohle jsem se fakt strašně moc těšila. Slibná anotace, pro mě i moc krásná obálka.

Ale.

Nakonec jsem si přišla, jako bych četla jen dlouhou a docela pěknou slohovku. Hezky se to četlo, děj plynul jako voda, občas jsem se uchechtla... A tady bych zdůraznila to "občas". Mně to celé tak nějak přišlo... bez citů. Prostě jsem jen četla, bez nějakých valných emocí... Nedokázala jsem souznít s hlavní hrdinkou, nějak moc se napříč celým příběhem skákalo od něčeho k ničemu...

A jak už tu zaznělo, romantická linka byla neuvěřitelná. Suchá, chladná, bez emocí, vsazena jakoby násilím. Za mě by tam ani nemusela být. A epilog... já ani naštvaná nebyla, jak tu někdo zmínil. Spíš mě to nijak nepřekvapilo. :D

Ale abych jen nehanila, protože i navzdory "neemočnosti", nebo jak bych to napsala, to není špatné. Světla nad močálem mají pár skvělých myšlenek, je to taková studnice nápadů, která by si rozhodně zasloužila víc stránek. Celý ten temný svět, i jeho obyvatelé, se mi líbil, dával mi smysl a kupodivu jsem si ho i bez popisů dokázala představit. Za to palec nahoru, ne každému se to povede. :)

16.05.2021 3 z 5

Nestvůrné dámy na cestách Nestvůrné dámy na cestách Theodora Goss

Zatímco Případ alchymistovy dcery mě celkem uchvátil, z pokračování jsem už tak nadšená nebyla... Bylo to příšerně roztahané (četla jsem to měsíc a půl, kdy cca 2 týdny jsem ani neměla chuť se k tomu vracet...), místy dost nudné, některé z postav zas ploché - zejména muži. Takového Holmese rozdýchávám doteď, Hydea jakbysmet.

Pokud z prvního dílu feminismus jen dýchal, tady už křičel snad z každé stránky, až mi to místy začalo i vadit... Oproti celkové a často až zbytečné rozevlátosti" byl konec příliš rychlý - celou dobu se holky za něčím táhnou takovou dálku a ono "fik fik", konec.

Nicméně si to přece jen ponechalo svůj kousek originality a jsem zvědavá, zda třetí díl bude lepší a nadchne mě stejně jako jednička.

03.05.2021 3 z 5

Andělský mág Andělský mág Garth Nix

Nixovo Staré království patří mezi mé nej série, co se mi kdy dostaly pod ruce. Proto jsem se na Andělského mága dost těšila. Nicméně mě to příliš nebavilo. Příběh byl unylý, nudný, táhlý, konec oproti tomu dost urychlený, až jsem ho snad ani nepochopila.

Přesto se mi líbila variace na Tři mušketýry, prolínání jednotlivých linek, psaní z pohledu záporné postavy, uchopení andělské magie či lásky jakožto posedlosti. Být ta možnost, dala bych tak 2,5/5.

24.03.2021 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

O něco slabší než 1, ale pořád čtivé... A ten konec!

14.11.2020 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Vílí příběhy nemusím, ale tenhle se mi líbil. Pěkně vyprávěno, skvělý vývoj charakterů postav.

14.11.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tohle mě bavilo. :) Lou i Reid, dva odlišní lidé z odlišných společenských vrstev, kteří tu nehynoucí lásku k sobě musí teprve najít... Miluji to! A je mi fuk, že tentokrát svět není tak dokonale vykreslený, je mi jedno, že magie a čarodějnice odstupují na pozadí... (I když hvězdičku za to strhávám ;)) Jejich oddanou a nebezpečnou lastku prostě zbožňuji.

11.06.2020 4 z 5