Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem se bála, že se bude blbě číst. Nějak jsem si nedokázala přestavit vyprávění formou dopisů...

Já naprosto žeru tento příběh o svádění, vášni, lásce, vypočítavosti, intrikách a pomstě! Zamilovala jsem se do filmů a teď i do knihy (ta je samozřejmě ještě lepší). ❤
Markýza de Merteuil je geniální manipulativní mrcha, která se neštítí snad ničeho. Svým způsobem mě ale fascinuje a je má oblíbená záporná postava. Ona je prostě dobrá❗, to se jí musí nechat! :D To samé i vikomt de Valmont.
V knize je jejich charakter tak pěkně vykreslený, že ani nevím, který z nich je zkaženější.
Vážně mě bavilo jejich dopisování. Jak se oslovovali, škádlili a hecovali. Působilo to celé tak elegantně, vznešeně, ale to je tou starší dobou.
V příběhu vystupují další důležité postavy - mladičká Cecilie, rytíř Danceny a Paní de Tourvel. S těmi si právě nepěkně "hrají" naši hlavní hrdinové.
Jenže na každou ***** se vaří voda (:D) a vikomta i madame nečeká dobrý osud. Když jsem byla mladší, konec se mi moc nelíbil...čím jsem starší, tím víc ho oceňuju.

05.01.2021 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Neměla jsem nijak velká očekávání, námět mě sice okamžitě zaujal, ale kvůli relativně nižšímu hodnocení jsem knihu dlouho odkládala. A opět jsem na sebe naštvaná, protože to bylo fakt hodně dobré. Trošku taková temná pohádka, řekla bych. :)
Četlo se to dobře, bylo to zajímavé, svým způsobem napínavé, smutné a samozřejmě i romantické. ❤
Byly tam ale části, kdy se nic moc nedělo a působilo to zdlouhavě.
Ke konci se toho stalo zase strašně moc naráz, až jsem v tom trošku měla zmatek. :D
Každopádně jsem zvědavá na další díl, do kterého se pustím co nejdříve.

03.01.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Na tuhle knížku jsem byla strašně zvědavá. Jednu dobu bylo kolem ní velké haloo, někomu se líbila, někomu se nelíbila vůbec. Chtěla jsem si názor udělat sama. A víte co? Mně se to líbilo. :) Rozhodně si nemyslím, že si zaslouží hodnocení odpad (a že jsem těch odpadů viděla). Kniha splnila to, co jsem čekala a co jsem i chtěla. Bylo to milé, vtipné (hodně vtipné), romantické, i když plné klišé (já mám ale klišé ráda). Bavily mě narážky na filmy, hlášky z filmů a části psané v messengeru. Určitě mám pár výhrad - největší k hlavní hrdince Mei. Ta mě teda někdy pěkně štvala svým chováním. Jako kdyby se všechno točilo jen kolem ní. :/ A upřímně jsem nechápala, kolik může sníst čokolády. :D
Oblíbila jsem si Liama, Avu i Travise.
Trochu je škoda, že.. pozor spoiler...že to s Travisem skončilo tak rychle... :/ I když bylo jasné, jakým směrem se bude romantická linka vyvíjet, mohlo to být o trochu zajímavější.

Pouta z pavučin Pouta z pavučin Markéta Harasimová

Mám ráda, když se v detektivní knize objeví romantická/erotická linka. Knihy od autorky Markéty Harasimové přesně tyto kritéria splňují.
Tady toho sexu bylo ale až moc. Nebo teda mi spíš vadilo, že byl u lidí, kteří mě moc nezajímali (opravdu jsem nepotřebovala číst o sexu detektivka s jeho manželkou - naprosto zbytečné). Raději bych brala více scén mezi Julií a Teem.
Detektivní linka byla určitě zajímavá, kromě vraždy se řešil i doping. Ještě aby ne, když to spolu souviselo...ale bylo to prostě zajímavé.
V průběhu jsem měla dva tipy, kdo by mohl být pachatelem a spletla jsem se. Asi už vycházím ze cviku. Až před koncem jsem začala tušit, kdo to je. Jednu věc jsem o dotyčném věděla prakticky od začátku - ta se mi také potvrdila...ale nečekala jsem, že bude vrah. Takže jo, překvapilo mě to.

Vesnická holka Vesnická holka Kateřina Holubová

U této knihy se nebudu nějak dlouho rozepisovat. Zkrátka a dobře za mě takový průměr. Neurazí ani nenadchne. Na odpočinek ale určitě stačí. Hlavní hrdinka, coby 18ti letá holka, se na svůj věk chová strašně dětinsky. Aspoň to teda na mě tak působilo. A ta naivita? Ech.

29.12.2020 3 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

K této knize jsem byla hodně skeptická. Opravdu hodně. Všude jsem viděla samá negativní hodnocení a čekala jsem to nejhorší. Občas jdu proti proudu. Když se kniha obecně líbí, mně se nelíbí a naopak. Tato kniha je ten druhý případ.
Vážně se mi to líbilo a jsem příjemně překvapená. Jasně, nebylo to nic extra, nesedla jsem si z toho na zadek, ale čekala jsem to daleko, daleko horší. Vlastně mi vadila jen jediná věc.. nebo teda dvě věci - naivita a slepota hlavní hrdinky. Kdo je ,,tajný" Santa, je prakticky jasné od prvních stran (kupodivu mě to tolik nevadilo). Ale to, že jí trvalo na to přijít třičtvrtě knihy, už mi teda hodně vadilo. :D To bylo i na mě moc a působilo to nevěrohodně, nuceně.
Celé to bylo ale takové milé. ❤
A ty úkoly a dárečky co jí ten dotyčný "Santa" dával, byly fakt pěkné.

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Vánoce v Paříži mi doma ležely už nějakou dobu a letos jsem se k nim konečně dostala. Přiznám se, že jsem trošku zaujatá - protože prostě Paříž ❤ - ale mně se to vážně líbilo. Bylo to moc pěkné. Taková milá oddechovka.
Vánoční atmosféra, pařížské památky, zajímavá jídla, sympatické postavy, příjemná romantika i trocha dobrodružství.
Některé části byly ale docela zdlouhavé, kdyby kniha měla třeba o 50 stran míň, ani by mi to nevadilo.
Konec mě hodně dojal. Jsem fakt cíťa. :D

River Wild River Wild Samantha Towle

River Wild - adept na možná tu nej nej knihu v tomto roce! Fakt si sypu popel na hlavu, že jsem ji odkládala tak dlouho.
Jedná se především o milostný román, ovšem řeší se velmi závažná témata. Znásilnění, domácí násilí, zneužívání. Autorka sice varuje předem...ale stejně to moc nepomůže. Začátek byl teda hodně drsný. Jak River tak Annie/Carrie si prožili své a oba si zasloužili štěstí a lásku. Mooc se mi líbilo jejich sbližování, nečekejte ale žádnou velkou erotiku, vše se neslo v ,,nevinném" duchu. :D Bylo to fakt až roztomilé. River byl největší zlatíčko, přesně o takových chlapech ráda čtu. ❤
Většinu času jsem se culila jak blázen, ale byl tam i moment, který mě dohnal k slzám. Na konci velký šok (skoro infarktový) vystřídal úlevu a i dlouho po dočtení jsem o tom všem ještě přemýšlela. Vím určitě, že si knihu ještě někdy přečtu. DOPORUČUJU!
5⭐/5⭐

29.12.2020 5 z 5

Dokud vás smrt nerozdělí Dokud vás smrt nerozdělí Ed McBain

Ale joo, nebylo to vůbec špatné, vlastně to bylo překvapivě hodně dobré! Taková kraťoučká detektivka na jedno odpoledne. Zaujalo mě téma: únos nevěsty o svatební noci...navíc nevěsty detektiva. Četlo se to dobře a bavilo mě to. Navíc mi některé části přišly docela vtipné. Hlavně teda myšlení toho nejmenovaného magora...to byl fakt blázen!! :D Fakt jsem se v průběhu uchechtávala, co plácal za blbosti (mě by asi hned zabil :D ).
Dávám 4⭐/5⭐.

Ochránce Ochránce Robert Crais

Knihu jsem si chtěla dlouho přečíst čistě kvůli tématu. Mě prostě baví téma bodyguard/ochránce a klientka. Tady ale šlo čistě o detektivku, žádná romantika ani nic podobného (škoda :D). I tak to bylo ale skvělé, přečteno na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout. Nechybělo napětí, akce, vraždy, nečekané zvraty, ale i kočkování mezi Larkin a Joem (aspoň něco :D). To, že to je jedenáctý díl série, jsem zjistila až po dočtení.
Do dalších dílů se momentálně jít nechystám, ale třeba časem ano. :)
4,5⭐/5⭐

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Potřebovala jsem něco pohodového a přesně tento účel kniha splnila. Velmi příjemná oddechovka. :)
Romantická linka pěkná, Alex byl velký sympaťák. ❤
Trošku mi ale vadilo, že skoro celou dobu z příběhu vyplývalo, že špatní jsou POUZE muži. Neříkám, někteří byli opravdu svině (tento výraz jsem použila oprávněně), ale prostě ne všichni. Mel mi v tomhle přišla strašně naivní. Jako kdyby ženy nic takového nikdy neudělaly.
A ten konec mi přišel takový urychlený.
Každopádně ale ve výsledku převládá spokojenost, přečteno jsem měla za pár hodinek. Na 4⭐ to asi není, takže dávám 3,5⭐.

16.12.2020 3 z 5

Kdo zastaví déšť Kdo zastaví déšť Helena Žáková

Ze všeho nejdřív bych chtěla moc poděkovat autorce za zaslání knížky k recenzi. Velice si toho vážím. ❤

Není to žádná romantická sladká jednohubka. Příběh se odehrává v nelehké době - přelom 60. a 70. let (jsou tam ale i části o x let později...nic dalšího nechci prozrazovat :D ).

Hlavní hrdinka Ema to v životě nemá lehké. Byla nucena opustit svou maminku i mladšího brášku a uprchnout z Československa. Nyní žije s prarodiči, otce nemá. Dostane se do společnosti bohatých lidí, kteří ji nechtějí přijmout mezi sebe a neskrývají opovržení. Jak její vrstevníci, tak dospělí. Není šťastná, dokud nepotká britského vojáka Jamese, který slouží na Kypru. Jejich vztah je od začátku dosti komplikovaný (teď nedokážu najít to správné slovo), no zkrátka žádná procházka růžovou zahradou. To ani zdaleka. Dlouho, předlouho si k sobě hledají cestu.Těžko se mi píše, abych nic neprozradila! Ale řekněme, že tam nebyl pouze James... Ha a teď mi zaskočilo to slovo: toxický! :D
Jelikož Ema žije v Anglii a s prarodiči jezdí na Kypr pouze na léto, přes rok si s Jamesem vyměňují alespoň dopisy. Mimochodem se mi právě moc líbily části, které byly psané pouze formou dopisů. :)

V příběhu samozřejmě nejde jen o romantiku, ale také o politickou situaci ve světě - zvlášť na zmiňovaném Kypru. O něm jsem něco málo věděla, protože jsem tam byla na dovolené.

Určitě stojí za zmínku i antická mytologie, která se v příběhu objevuje a dodává takové zvláštní kouzlo. ❤
Jak nemám ráda popisy, tak tady bylo prostředí tak krásně popsané, že jsem měla pocit, jako bych tam byla. Anglie, Francie, Kypr. Četlo se to fakt strašně dobře, těžko jsem se odtrhávala.

O hudbě ani nemluvím, odmalička miluju ,,Beatlesáky", takže jsem si ke čtení pouštěla jejich písničky. :D

Jediné, co se mi nelíbilo, bylo občasné chování Emy. Jo, někdy mě dost štvala a nechápala jsem ji. Zároveň se mi ale její vzpurná a bouřlivá povaha líbila. Ani James nebyl svatý, nene...
Upřímně jsem konec musela chvilku prodýchávat...co ještě vyšlo najevo a co se ještě stalo... no mazec!

Každopádně knížku doporučuju všemi deseti! :)

15.12.2020 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Tak jo. Teď půjdu asi proti proudu, ale mně se kniha moc nelíbila. Čekala jsem něco jiného. Byl to určitě zajímavý nápad, ale ve výsledku mi přišlo těch 12 schůzek vlastně úplně nepodstatných. Těšila jsem se, že se ,,nápadníci " budou předhánět, jedno rande bude hezčí než druhé a ehm no ne. :D Jasně, některé schůzky byly fajn, párkrát jsem se i zasmála, ale čekala jsem prostě víc.
Začátek mě nebavil, pak se něco zlomilo a bylo to o něco lepší. Kousek za polovinou jsem vážně přemýšlela, že knihu přestanu číst, protože se doposud nestalo nic moc zajímavého a děsilo mě, kolik stran mám ještě před sebou. Zvlášť když jsem tušila, s kým asi hlavní hrdinka skončí. Bohužel mi ten dotyčný většinu času moc neseděl, choval se docela pokrytecky a někdy jako blbec (bylo jasné proč, ale Kate si to nezasloužila). Zvlášť při jedné scéně jsem nevěřila vlastním očím, co všechno Kate řekl!
Nejlepších bylo rozhodně posledních cca 60 stran. Konečně tam bylo nějaké vzrůšo! A ten konec byl mooc pěkný, to zase jo. :)
Samozřejmě zimní, vánoční atmosféra byla super. I když na mě tam bylo někdy až moc popisů. A ta obálka je krásná. :)
Takže závěrečné hodnocení nakonec
3⭐/5⭐.

11.12.2020 3 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Je něco, co nikdy nepochopím...a to je téma v této knize. Zneužívání dítěte. Tento pravdivý příběh je o samotné autorce. Už od prvních stran bylo všechno špatně. Matka, která se o dceru absolutně nezajímala, nezáleželo ji na jejím vzdělání, starala se jen o své bingo a peníze.
Nechávat svou jedenáctiletou dceru samotnou se starým chlapem, i když vidí, že jí to není příjemné a že s ním jít nikam nechce?! Jako chápete to? Mně to teda hlava nebere... A ještě ho nazývat rodinným přítelem..haha.
O zneužívání musela aspoň něco tušit a co udělala? Nic, přehlížela to.
Největší bombu tomu ale zasadil Sářin otec. To ani nebudu komentovat, je to prostě hnus a fakt to nedokážu pochopit. On a Bill si mohli podat ruce, odejít někam do háje a milovat se navzájem.
Nejhorší na tom bylo, že ani jeden si zřejmě neuvědomoval, co dělá. Viděli jen sebe, své potěšení a absolutně se nepozastavili nad tím, jak se cítí ona. Ve výsledku ještě obviňovali ji a divili se, když řekla dost! Ne, nechápu.
To je prostě neodpustitelné a obdivuju (zároveň ale nechápu) autorku, že odpustit dokázala.
Jednu hvězdičku strhávám za konec, který byl takový urychlený...

02.12.2020 4 z 5

Do roka a do dne Do roka a do dne Mária Blšáková

Za mě ne e, nuda. A Alan na mě působil, s prominutím, jako psychopat. :D

25.11.2020 2 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Další výborný kousek od těchto dvou autorek. Drzý bastard mě vtáhl do děje od prvních stran, bylo to sakra vtipné. Omdlévající koza - ještě k tomu slepá, IQ bublajícího bahna...:D :D To je humor přesně pro mě.
Oba hlavní hrdiny jsem si okamžitě oblíbila, jejich špičkování a slovní přestřelky neměly chybu. Chemie, jiskření a sexuální napětí mezi nimi bylo uuuf skoro až hmatatelné. Byla jsem zvědavá na důvod, proč se vlastně Chance držel zpátky a přiznám se, že jsem pak byla docela šokovaná. Tohle jsem opravdu nečekala.
Kniha byla rozdělena na dvě části. První z pohledu Aubrey a druhá zase z pohledu Chance - to mi skvěle vyhovovalo. :)
Ve druhé části mě Aubrey trochu štvala. Nejdřív jsem ji samozřejmě chápala, ale pak mě její chování vůči Chanceovi (který je prostě úplně dokonalej, zvrhlík jeden :D ❤) mrzelo. Trošku už to na mě působilo zdlouhavě. Ale to je jen malinké mínus, i tak dávám plný počet.

15.11.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

No skvělýý, tyhle knížky prostě pohladí po duši. ❤
Miluju knihy s anonymním dopisováním - v jakékoli formě.
Při čtení jsem několikrát vyprskla smíchy, třeba když tam byla zmínka o domácím mazlíčkovi Luky - ehm praseti. Já nevím, ale mě to přišlo fakt strašně vtipný, když jsem si představila prase na vodítku... :D :D
O humor a vtipné scény tedy není nouze a co si budem, o smutné části taky ne.
Dopisování mezi Lukou a Griffinem mě fakt bavilo, líbilo se mi, že byli otevřeni prakticky všem tématům a nestyděli se.
Jiskření a chemie rozhodně nešla přehlédnout, opravdu jsem jim všechno věřila. Byla jsem zvědavá na okamžik, kdy se poprvé uvidí...a no :))))) .
Jasně, je to přitažené za vlasy, klišé, ale funguje to. ❤

11.11.2020 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Krásný romantický příběh. Odpočinkový, ale dosti komplikovaný až do samého závěru. Příběh rozdělen na dvě části - minulost a přítomnost a bylo vyprávěno z pohledu obou postav. Četlo se to výborně. Raven i Gavina jsem si oblíbila a držela jim palce. ❤
Byly tam části, kdy jsem měla slzy na krajíčku a naopak části, kdy jsem měla chuť řvát. Třeba když se tam objevila Paige. Myslím, že ten šok jsem prožívala úplně stejně jako Raven. :D
A ještě musím říct, že mě mile překvapil Weldon - bratr Gavina. Ten opravdu perlil, i když kolikrát (no skoro pořád) nevhodně, mě prostě bavil. :D
Ano, už jsem pár knih s podobným tématem četla, ale tyto příběhy mám ráda, i když jsou v podstatě na jedno brdo. :)

09.11.2020 5 z 5

V bouři V bouři Sabrina Jeffries

Moje nervy!! :D No bylo to samozřejmě úplně úžasný, příběh mě nenechal ani na chvilku vydechnout. Četlo se to skoro samo. Jen ten tvrdohlavý zmetek - Rhys - mi ale fakt brnkal na nervy. Nejednou jsem měla chuť s ním zatřást, ať otevře oči. Bylo mi ho líto, prožil si svoje, ALE to nic nemění na tom, že se dlouho choval jako slepý osel. I přesto jsem mu ale propadla úplně stejně jako hlavní hrdinka. Julianě jsem strašně fandila, byla opravdu skvělá, pro mě úplně ideální ženská hrdinka. ❤
Zakázaná láska, zrada, lži, intriky, touha a mnohem víc... Přiznám se, že na konci mi ukápla i slza dojetím. To bylo tak strašně krásné a romantické.

05.11.2020 5 z 5

V prvé řadě chci napsat, že jsem ráda, že se tyto knihy píšou, protože by se na to nemělo zapomínat...
A teď k hodnocení této konkrétní knihy. Bohužel se nečetla dobře - nesedla mi psaná forma. Je to i můj osobní problém, protože nečtu literaturu faktu, což vlastně tato kniha je.
Dozvěděla jsem se nějaké nové informace a musím se přiznat, že se mi dělalo docela špatně. Takové šílené pokusy na nevinných ženách. Nechápu to, fakt ne, ani to vlastně pochopit nechci. V Osvětimi jsem byla, takže jsem si všechny ty odporné hrůzy dokázala živě představit. Určitě je něco jiného, když o tom ,,jen" čtete a když jste na tom místě byly.
V knize je i pár fotek a kreseb, za což dávám palec nahoru.

30.10.2020 4 z 5