Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nemám slov...odpadla jsem. :D
Přečteno za pár hodin a teď mám na další hodiny o čem přemýšlet. Doporučuju všem! Úplně jiná Colleen než jak ji znám a opět naprosto perfektní.

09.06.2020 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

(SPOILER) Jsem zklamaná a lehce zmatená. Přišlo mi o takové nedotažené, já nevím...ploché a jednoduše ''málo'' na takové vážné téma. Čekala jsem mnohem víc.
Nedokázala jsem se plně vžít do hlavní hrdinky, ano samozřejmě mi bylo Mel líto, ale nějaké výraznější emoce nebo pocity...nic.
Možný spoiler --- Vadilo mi, že se prakticky dvě třetiny nic nedělo, opakoval se stále stejný scénář, občas nějaká úplně zbytečná situace či informace, naopak některé části, které byly nedotažené a klidně bych je víc rozvinula. Ke konci už byl nějaký náznak ''něčeho'' a najednou byl konec. ???
A Melindiny rodiče? Katastrofa. Kniha za přečtení rozhodně stojí, už kvůli tomu tématu. Ale abych byla upřímná, myslím, že si za pár dní na knihu už ani nevzpomenu.
Po dočtení jsem zjistila, že byl natočen film, na který se rozhodně podívám. 2,5 hvězdy.

08.06.2020 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další pecka od autora! To není možný, kam na ty nápady chodí? :D Tentokrát jsem ovšem vraha odhadla správně, ale stejně jsem na konci byla v šoku, protože takový důvod by mě v životě nenapadl. Všechno do sebe zapadalo. Nemám co vytknout.

07.06.2020 5 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Pecka! Lepší než předchozí díl. :)

07.06.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Knihu jsem začala číst včera kolem 7 večer a před půlnocí dočetla. Dvakrát jsem chtěla odložit, že půjdu spát...ale to nešlo. Musela jsem vědět, kdo je vrah!
Bylo to opět hodně krvavé, brutální, kruté, někdy až nechutné a napínavé až do konce, zkrátka klasický Ch. Carter. Slabším povahám určitě nedoporučuju. :D

04.06.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

No páni jsem nadšená. Parádní psychothriller se vším všudy. Jen se mi zdá, že začátek anotace moc neodpovídá skutečnosti. Divoký románek? No nevím...:D
Zpět ke knize samotné. Příběh se točil hlavně okolo tří postav. Cleo, Mark a Evie. Žádná z postav mi k srdci nepřirostla. Mark a Cleo byli divní, jejich sourozenecká láska byla až nezdravá, hlavně tedy u Cleo. U Evie jsem nechápala, proč nevezme nohy na ramena a neuteče, v takové divné rodince bych vážně žít nechtěla (po dočtení samozřejmě dávalo všechno dokonalý smysl). :D
Celkové vyšetřování, výslechy a soudní proces mě bavily. Postupně vycházely najevo jisté skutečnosti, některé jsem čekala, některé absolutně ne. Samotný závěr mě úplně šokoval. Fakt mazec. Že by to bylo překombinované? Hmm nemyslím si. :) Určitě doporučuju přečíst!

01.06.2020 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Po předchozích dílech jsem trochu zklamaná. Začátek zdlouhavější, ale když jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit, chtěla jsem vědět, jak to skončí. Bohužel částí, kdy se nic moc nedělo, tam bylo víc.
Tomas dostal více prostoru, za což jsem ráda. Konečně aspoň trochu ukázal, co v něm je a hlavně bylo vidět, že Ciu opravdu miluje.
Při jedné smutné scéně mi i slza ukápla. Samotný závěr byl docela překvapivý, svým způsobem otevřený, takže si ještě nějaké věci můžu domyslet sama. 3,5*

25.05.2020 3 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Přečteno na jeden zátah, četla jsem skoro do půlnoci, nemohla jsem přestat.
Bylo to opět napínavé, plné intrik a odhalování tajemství. Už jsem ani nevěděla komu věřit. Akce bylo méně, ale to se dalo čekat. I v tomto díle autorka vyvraždila dost postav, obzvlášť jedna smrt mě docela zasáhla, nečekala jsem to a chvilku ani nechtěla uvěřit.
Romantická linka, i když jen nepatrná, pokračovala, ovšem upřímně bych ji klidně i vymazala. Tomas je fajn kluk, ale nevidím u něj žádný vývoj a začíná mě spíš štvát. Ciu bych raději viděla s někým jiným nebo vůbec s nikým. Hodnocení ale snižovat nebudu. Těším se na závěr!

25.05.2020 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Skvělý! Četlo se to dobře a rychle.
Bylo to zajímavé, napínavé a kruté. Autorka se s vražděním postav vůbec nedržela zpátky. :D
Cia i Tomas (takový druhý Peeta) mi sedli. Byla tam ještě jedna postava, kterou jsem si dost oblíbila, samozřejmě se z něj ale později vyklubal blbec. :D Mírná romantická linka okej a teď jsem vážně zvědavá na pokračování.
*Podobnost s HG tu určitě je.*

24.05.2020 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

4,8 *
Přečteno na jeden zátah. Čekala jsem ještě něco jiného, mohlo to být o trochu delší, ale nejsem vůbec zklamaná, ba naopak. Líbilo se mi to moc, s Hardinem jsem plně prožívala jeho muka ohledně Tessy, jeho panikaření, trochu paranoiu a výčitky. :D Jeho pohled a myšlenky mě bavily a i dost překvapily. Z pohledu Tessy to vypadalo všechno úplně jinak a to je na tom to krásné...
Dozvěděla jsem se i něco málo o vedlejších postavách, třeba o Molly, Steph (vážně pěkná mrcha), později o Landonovi, Zedovi či Christianovi.
Zkrátka a dobře celou sérii naprosto miluju a vím s jistotou, že se k HESSE ještě někdy v budoucnu vrátím.

23.05.2020 5 z 5

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

No... co na to říct. :D
Bylo to zajímavé a trochu ujetéé. Některé části byly fajn, bavily mě, bylo to vtipné a docela žhavé. Hlavní hrdinka (tedy sama autorka) mi ale nesedla. Nebyla vyloženě nesympatická, ale ani nijak zvlášť sympatická. Vadilo mi, že se často opakovala. Třeba to, že ex číslo dva je zábavný, ale blbý, že chce aby si její manžel (neboli hajzl, parchant, sráč - její slova, ne moje) nechal vytetovat její jméno a další věci, zmiňovala x-krát!! Dvakrát jsem se při čtení sekla a odmítala číst dál. Ovšem další díly si ujít nejspíš nenechám už kvůli chystanému seriálu. :D 2,5 *

20.05.2020 2 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Myslím, že o dokumentu V síti slyšel už každý. Téma zneužívání dětí na internetu, kyberšikana a vydírání. Určitě doporučuju vidět, je to fakt mazec.
Knihu jsem původně v plánu číst ani neměla, ale narazila jsem na ní v knihovně, tak jsem si řekla, proč ne. Doplním si informace.
Byla hodně poučná, plná zajímavých rozhovorů dokonce s jedním z ,,predárorů". Některé části mě ale moc nebavily a přišly mi zbytečné. Přečtení knihy ovšem rozhodně nelituju.

17.05.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

To je prostě naprostá dokonalost! :D Tenhle druh humoru mi přesně sedí, smála jsem se skoro po celou dobu čtení. ,,Kadící" části mě bavily. :D Milá pozvolná romantická linka, nejúžasnější postavy (až na jednoho blbce jsem si oblíbila úplně všechny!), vtipné situace a hlášky, super přezdívky. Doporučuju všemi deseti!!!

16.05.2020 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Titanic mě odjakživa zajímá. Příběh o třech ženách, které cestovaly na Titanicu a přežily, jejich osudy a životy po tom, mě bavil. Ani se mi nechtělo knihu odložit.
Jen škoda, že tam nebylo víc částí přímo z plavby. Za to strhávám půl hvězdy, takže 4,5*.

10.05.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Mně se to líbilo. :) Krásný, romantický, vtipný, odpočinkový příběh s velmi sympatickými postavami, kterým fandíte.

08.05.2020 4 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Kniha je to opravdu zvláštní, alespoň pro mě, protože tenhle žánr nečtu. Knihu jsem si přečetla hlavně z důvodu, že byl podle ní natočen film, na který se chci podívat.
Zajímavý styl psaní, dlouhá souvětí, hodně popisů a odboček v čase.

04.05.2020 3 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Jakožto velká fanynka seriálu jsem si tohoto průvodce nemohla nechat ujít.
Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací a některé mě docela překvapily. A samozřejmě nechybělo plno krásných fotek.
Určitě doporučuju přečíst. :)

03.05.2020 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Fakt nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala...dnes jsem ji vzala do ruky bez přemýšlení a ejhle za pár hodinek přečteno. Moc pěkný odpočinkový, romantický a dojemný příběh. I slzy jsem na konci neudržela...
Okamžitě beru další díl!

27.04.2020 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Ani Vaughn a Sidney nezklamali. Autorka píše opravdu čtivě, žádné zbytečné natahování a popisy, příběh mě chytil od úplného začátku. Tím, že oba hlavní hrdinové byli tvrdohlaví, chvilku trvalo než se začali sbližovat. Pak to ale stálo za to. :) Těším se na další! 4,5 *

26.04.2020 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

No skvělé, jak taky jinak! :D Ale Vicous se mi líbil o trošičku víc..
Každopádně se těším na další díl, už aby byl!

24.04.2020 5 z 5