kolacky kolacky komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Mně se Babička líbila už jako školačce. Nejen proto, že jsem přečetla všechno, co mi přišlo pod ruku, ale je to příjemné, idylické čtení plné zajímavých příběhů z idylické vesnice. A ze zámku, že... Od té dávné školní doby jsem tuhle knížku přečetla mnohokrát a pokaždé s libostí.

08.10.2023 5 z 5

Průvodce světem vlkodlaků aneb jak vlkodlaka poznat a vyhnout se mu Průvodce světem vlkodlaků aneb jak vlkodlaka poznat a vyhnout se mu Robert Curran

Výpravné dílko, moc pěkně udělané, ilustrace, desky, úprava... Autor si ze čtenáře tak trochu utahuje, ale taky podává historické údaje o procesech s vlkodlaky a čarodějnicemi, které jsou bohužel faktické.

04.10.2023 5 z 5

Štěstí za peníze Štěstí za peníze Sophia James

Příjemné čtení. Takové jako z Cynsterovské ságy.

04.10.2023 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Pěkně zamotaný příběh. Vlastně tři. A v každém je hodně smutku. Jen jsem ráda, že hlavní hrdinové, tj. Erika a spol., jsou spolu a spokojení.

03.10.2023 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Když se sejde úchyl s psychopatem, je na hrozný příběh zaděláno.

02.10.2023 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Psychopatický vrah... a psychopatický vrah. Neměli to tentokrát Patrik a spol. jednoduché. Potěšila mě Paula. Nakonec i Mellberg, i když si pořád rád připočítává cizí zásluhy.

01.10.2023 4 z 5

Spojeni dechem Spojeni dechem Sophia James

Docela příjemné čtení pro chvíle odpočinku. Napětí, zamilovanost, padouši, kamarádství... Nejspíš zkusím sehnat i další příběhy z téhle série.

01.10.2023 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Ellen James

To je taková ptákovina... Přííšerně zasmušilý hérdina s truchlivou minulostí, kráásná hérdinka, okolí zasmušilé a truchlivé, nikdo si se sebou neví rady... do toho mayské vykopávky a padouch, který se skrýývá... Ke všemu je to neobratně napsané. Ani do vlaku to není. Škoda času.

30.09.2023 2 z 5

Pes na zabití Pes na zabití Laurien Berenson

Pěkné čtení. Příjemné a napínavé.

Pes hlídá vraha Pes hlídá vraha Laurien Berenson

Škoda že se nevydaly všechny díly.

Smrt chovatele psů Smrt chovatele psů Laurien Berenson

Souhlasím. Tohle se čte samo a nechápu, proč přestali s vydáváním.

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

(SPOILER) Tak to byl hodně smutný příběh. Z hlediska Christiana a Alice. Erika a policajti opět výborní.
Jenom ten hlavní pacholek vyvázl "jen" s vězením, bohužel.

25.09.2023 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Hrozné číst o těch hajz.ch, kteří si troufají na své manželky a děti. A ještě horší je, když zůstanou nepotrestaní.
Jinak jsem strašně moc držela palce Anně. Jedna rána osudu za ranou... Ještě že má Eriku a Dana.

25.09.2023 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Podvod tak ohavný, že se nedá ani věřit. Možná je lepší, že se Elsy nedožila vysvětlení. Erice a jejímu bratrovi přeju hodně štěstí.

23.09.2023 4 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Dva sympatičtí vyšetřovatelé, každý se svým trápením, a spousta lidiček z anglické vesnice. Jedna vražda a několik podezřelých. Moc pěkné čtení. Těším se na další příběhy!

22.09.2023 5 z 5

Připraven na lásku Připraven na lásku Debbie Macomber

Příjemné počtení na odpoledne...

Tvůj čas se krátí Tvůj čas se krátí Kay Hooper

Pokaždé mě taknějak překvapí, že je to "o duchách", tahle série. Pokaždé na to zapomenu...

Případ vznešeného prstenu Případ vznešeného prstenu Jiří Marold

"Zamlada" se mi to hodně líbilo - tedy v době, kdy to vyšlo.

Start do neznáma Start do neznáma Jiří Marold

Dost mě pobavila kategorizace - ti hodní byli urostlí, stateční a milí, ti pacholci byli hnusní do povahy i do vzhledu... Njn. Propaganda. Ale jinak se to nečetlo špatně.

Prázdniny s babou Jagou Prázdniny s babou Jagou Eduard Nikolajevič Uspenskij

Kupodivu dost dobré počtení i pro důchodkyni! Babušku Jagušku!

15.09.2023 5 z 5