kolacky kolacky komentáře u knih

Smrt z minulosti Smrt z minulosti Stanislav Češka

No... je fakt, že se při čtení kouknu na mapu Brna a najdu si lokace, o kterých je řeč. Aspoň tím je to zajímavé.

13.06.2021 3 z 5

Smrt expremiérky Smrt expremiérky Stanislav Češka

Haha. Benno Berghammer z Bad Tölz. To jako fakt???

12.06.2021 3 z 5

Smrt poctivého lichváře Smrt poctivého lichváře Stanislav Češka

Dalo se to číst, i když vrah byl asi od půlky jasný.

06.06.2021 3 z 5

Arcibiskupova smrt Arcibiskupova smrt Stanislav Češka

No, zase politika, ale ne prvoplánová. Fandila jsem Čáryfukovi a Gorazdově kronice.

06.06.2021 4 z 5

Krutá smrt Krutá smrt Stanislav Češka

Nu... opět tradičně po Češkovsku ukecané.
A zase, pořád a zase a furt o politice. Hm.

06.06.2021 3 z 5

Hořká smrt Hořká smrt Stanislav Češka

Protože tuhle sérii čtu na přeskáčku, jak jsou knížky v knihovně volné, tak jsem se tady dočetla původ setkání a společenství Standy Berky a Klementa Chládka. Mimochodem, zajímavá postava.

06.06.2021 4 z 5

Mnohomluvná smrt Mnohomluvná smrt Stanislav Češka

Skutečně mnohomluvná. Tak ukecanou knížku jsem dlouho v ruce neměla.

04.06.2021 3 z 5

Dolů mezi mrtvé Dolů mezi mrtvé Simon R. Green

Duncan MacNeill se objeví i ve Vlku v ovčím stádu. Po letech...

02.06.2021 4 z 5

Za Modrým měsícem Za Modrým měsícem Simon R. Green

Asi od poloviny jsem věděla, jak, proč a kdo vraždil - v tomhle pořadí. A nakonec mi došla i identita toho dotyčného. Skvělý příběh. Jestřába a Isobel mám hodně ráda.

02.06.2021 5 z 5

Krev a čest Krev a čest Simon R. Green

Líbilo. Moc dobře vymyšlené.

02.06.2021 4 z 5

Opráski sčeskí historje f koztce Opráski sčeskí historje f koztce Jaz

Semzijsťila, že thuhle sjúpr kiňhu nmeám odhonocenou, ciwe! Taksmem siji hnoem peřčetla zno vua ě čmidál lepčí... Kozdka rulez!

30.05.2021 5 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Tady jsem si kdysi zamilovala Petra Kostku/Ptáčka z Ledců... sice v té TV hře, ale i při čtení si vybavuju postavy ze hry. S dětmi jsme se vypravili na Zlenice, do Týnce, na Český Šternberk i na (Zbořený) Kostelec. I to Konopiště, byť přestavěné, jsme navštívili. Všechno veliká paráda... Jenom Mrači a Červenému Hrádku tu návštěvu ještě dlužíme.

30.05.2021

Východ Modrého měsíce Východ Modrého měsíce Simon R. Green

Tak tohle byl zážitek! Jedna z nejlepších fantasy, k jaké jsem se v poslední době dostala. Určitě si najdu nějaké další příběhy o Rybářce a Jestřábovi.

29.05.2021 5 z 5

Vlk v ovčím stádu Vlk v ovčím stádu Simon R. Green

Dobrý příběh. Alistair, ten se mi líbil.

28.05.2021 4 z 5

S.K.Ř.E.T. S.K.Ř.E.T. Nick Nielsen

Místy na odstřel (místopis, dějiny...), místy dost vtipné. A klobouk dolů před překladatelem - pane Čapku, veliký obdiv!

27.05.2021 3 z 5

Každému jeho hřivnu Každému jeho hřivnu Martin Nesměrák

Král byl Václav I. Jednooký, a Přemysl jeho mladší bratr, moravský markrabě. Synové Přemysla Otakara I. Hrad byl založen podle všeho + - 1231, aspoň podle Wikipedie.
A tentokrát se vyznamenal Benno, Odův bratr.

26.05.2021 4 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Ochránce je tady hlavně Jack. A mimochodem je mistr světa ve slovních přestřelkách s padouchy. Na Jacka prostě nemají.

25.05.2021 5 z 5

Dům na konci cesty Dům na konci cesty Veronika Černucká

Ale jak na to Tara přišla? Na to, že ta stará událost je jinak a že v tom mají prsty?
Jinak zase dobrý nápad, co se příběhu týče.

24.05.2021 4 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Většina zápletek má základ v minulosti. Chce to trpělivost a INTUICI!!!

23.05.2021 4 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Tak tady jsem tápala celou dobu čtení...

23.05.2021 4 z 5