Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Knihu jsem před léty odložila a nyní se k ní opět vrátila. A stal se zázrak, přečteno jedním dechem. Asi ten časový odstup jsem potřebovala k setřídění myšlenek.

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Opravdu pěkné- jak kniha, tak film. Mrazivé a hororové.

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Francouzská krásná klasika.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Za mně klasika z pera pana Doyla. Jak knižní, tak filmová zpracování jsou vynikající a mají milovníkům tohoto žánru hodně co nabídnout. Já jsem s dílem tohoto druhu velice spokojená a vždy se k filmu i knize ráda vracím. Je hodně filmových adaptací a každý si vybere, jaká verze a z jakého roku je dle jeho chuti a momentální nálady. Já mám radši ty starší verze. Jsou lepší.

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Krásná kniha mého dětství. Se sestrou jsme knihu milovaly. Úžasná nostalgie.

13.01.2021 5 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Moje milovaná kniha. Tuhle z celé trilogie jsem četla nejvíce. Úžasná záležitost pro čtenáře na prvním stupni.

Alšovy pohádky (15 pohádek) Alšovy pohádky (15 pohádek) Karel Jaromír Erben

Zbožňuji všechny klasické české pohádky. Za mě to nejlepší, co dítě může při prvním čtení potkat.

České pohádky České pohádky Jan Drda

Zase trochu jinak psané pohádky, ale pořád pěkné a pro děti krásné čtení.

Trampoty brouka Pytlíka Trampoty brouka Pytlíka Ondřej Sekora

Vtipná kniha pro děti. Brouk Pytlík práce všeho druhu, všechno ví, všude byl. Nezapomenutelné.

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

V 90 letech ne úplně známý nebo provařený druh těchto knih nebo filmů. Přečteno jedním dechem a můžu knihu opravdu doporučit i když je hodně za zenitem. Ale toto téma si myslím je pořád v kurzu a točí se pořád na podobné témata filmy a horory a sci-fi. Film je také úplně bezkonkurenční. Za mně taková malá příjemná jednohubka a knižní mňamka. A hlavně hodně nostalgie, která hřeje.

Hrůzný stařec Hrůzný stařec * antologie

Tenhle druh povídek a knih si je hodně podobný. Ale povídky jsou dobré, sice některé se opakují a znám je z jiných povídkových knih, ale ničemu to nevadí. Prima čtení na dlouhé zimní večery či na večery pod lampou v létě.

11.01.2021 5 z 5

Jak jinak než plný počet hvězdiček za moji milovanou Agathu. Její detektivky jsou geniální a nemají konkurenci. Zajímavě napsané a přečtené jedním dechem. I filmová verze není špatná. Ale kniha je kniha.

30.12.2020 5 z 5

Děvčátka, na slovíčko Děvčátka, na slovíčko Jiřina Strmeňová

Tahle kniha byla za mého dětství hodně propagovaná a také nebyla k dostání. Nakonec jsem jí snad jako 12-13 letá holka dostala k vánocům. Strašně jsem se na ní těšila, protože holky ze třídy o ní básnily a já málem omdlela, když jsem knihu opravdu dostala. začetla jsem se do ní s vervou mojí vlastní a asi v té době se mi dostalo to, co jsem od knihy očekávala. Je to hluboká nostalgie a s touto knihou bychom u dnešních slečen asi opravdu nepochodili. Ale v roce 1987 jsme se nemohly dočkat, až knihu otevřeme a začteme se a dozvíme se konečně všechna ta tajemství našeho těla a co nás jako budoucí ženu nemine. Ještě bych knihu vyštrachala u rodičů v knihovničce.

28.12.2020 5 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Super kniha od paní Christie. Co na knihu říci? Pořád se opakuji, že její knihy jsou geniální, výborně a barvitě popsané, a ty nečekané konce a báječná rozuzlení a dedukce na konci. Pro mně lahůdka, jako vždycky.

06.12.2020 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Oblíbená kniha mé oblíbené autorky. Zajímavý příběh z dívčí školy. Opět vynikající styl vyprávění a konečné rozuzlení, které je jako u všech jejích děl šokující a nečekané.

06.12.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Snad jedna z mých prvních knih pana Kinga. Trvalo mi nějakou dobu zvyknout si na jeho styl vyprávění, ale vydržela jsem a získala lásku na celý život: totiž knihy pana Kinga. Pro mně velký zážitek, jak z jeho knih tak z filmů.

Dětem Dětem Josef Lada

Lada- už jen to jméno ve mně vyvolává příjemné mrazení v zádech. Jeho nádherné kresby nás prováděly celé naše dětství a jsou nádherné až do dnešních dní. Pan Lada je jeden z nejlepších malířů a spisovatelů pro děti vůbec. Měl vynikající cit pro vše, ty jeho kresby, zimní, vánoční, vodníci to prostě nemá a jen tak nebude mít konkurenci. Dobrý umělec, stejně jako dobré zboží se chválí samo a netřeba dělat reklamy. Za mně český poklad.

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Trochu podobné špalíčku pohádek. Opět na mě klasika a nádhera v jednom.

05.12.2020 5 z 5

Nadčasové povídky, při kterých má čtenář příjemné mrazení v zádech i po 100 letech. Super všechny jeho díla. Jak psané, tak zfilmované.

02.12.2020 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povinná četba na střední škole. Dobré čtení, Čapek nezklamal.

02.12.2020 5 z 5