Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Vzpomínky z dětství Vzpomínky z dětství Josef Lada

Pana Ladu miluji od dětství a jeho tvorby si velice vážím. Dal dětem jen to nejlepší a spousta generací na jeho knihách a kresbách vyrostla.

29.01.2021 5 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Srdcovka a nostalgie v jednom. Všechny knihy o Ferdovi jsou krásné a zahřejí u srdíčka.

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Všechna Krtkova dobrodružství jsou prima a jako děti jsme je milovaly. Nádherné kresby tomu dodávají neopakovatelné kouzlo dětství.

26.01.2021 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Úžasný počin a jedna z mých dalších srdcovek. Film jsem viděla a dlouho jsem na něj nemohla zapomenout. Bylo to samozřejmě i výběrem herců, kteří z filmu udělali nesmrtelnou klasiku. Je v něm i spousta lidských osudů, citů, lásky, romantiky a naproti tomu bezohlednost, syrovost a pohrdání lidským životem.

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Krásný hororový příběh, který byl i dobře zfilmován.

26.01.2021 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Loupežníkovi jsem nějak nepřišla na chuť a to ani v knižní ba ani filmové podobě.

26.01.2021 1 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Tohle dílko miluju. Vtipně napsané. Taková příjemná jednohubka. I film je povedený. Nakonec je největší chudák to strašidlo.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Zvláštní čtení, kde čtenář pozná dějinné souvislosti.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak tohle se mi hodně líbilo a film je jeden z mých oblíbených. Nemám co vytknout, líbilo se mi úplně všechno, od začátku až po super konec.

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Jak jsem psala u Drákuly, tak tenhle žánr miluji již od školních let, kdy jsme se spolužačkou místo těsnopisu věnovaly záhrobním bytostem. Ráda na to vzpomínám a tato "láska" mi vydržela až do dospělosti. Za mně super čtení. Hlavně v noci, když jsou 2 hodiny po půlnoci a člověk vstřebává zážitky z knihy a čumí do stropu a nemůže usnout . Ale stojí to za to...........

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Mám úplně stejnou recenzi a pocity z knihy jako "iveta3689". Přesně vystiženo.

26.01.2021 2 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Agatha Christie a její záhady. Geniální detektivka, která má vše, co od paní Christie očekáváme.

12.01.2021 5 z 5

O Rumcajsovi a loupežnickém synku Cipískovi O Rumcajsovi a loupežnickém synku Cipískovi Václav Čtvrtek (p)

Krásná vzpomínková kniha mého dětství. Nezapomenutelné příběhy Cipíska a jeho rodičů v rodném Řáholci. Také nesmí chybět ostatní postavičky, které jsou opravdu vtipné a dávají celému vyprávění ten správný punc.

11.01.2021 5 z 5

O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách Ivan Olbracht (p)

Já knihu hodnotím velice kladně. Ráda jsem jí četla a hodně mi tenkrát jako malé holce dala. Do čtenářského deníku jsem vypsala co jsem mohla a byla náležitě odměněna. Já bajky vždycky měla ráda, ať české nebo ruské.

11.01.2021 5 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Krásná vzpomínka na první nebo druhou třídu, kde jsme z knihy předčítali. Milá vzpomínka. Vše podané srozumitelnou formou pro začínající čtenáře.

Paleček Paleček František Hrubín

Další klenot mého dětství a překrásné kresby paní Zmatlíkové. Na něco tak pěkného se jen tak v dospělosti nezapomíná. Zlaté dětství.

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Hodně zajímavá kniha od prvopočátků až po dnešní dobu. Lidé jsou opravdu sami sobě vlkem. Určitě tresty do sebe v určitých dobách něco měly, samozřejmě a i mají, prostě trest by měl vždy odpovídat vině. Ale někdy jde vše do krajnosti a lidé sebe sami posílají do záhuby. Někdy zbytečně.

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Výborné, zajímavé a samozřejmě mistrné odhalení vraha.

Opona Opona Agatha Christie

Smutné loučení s velkým Herculem. Trochu jinak pojaté, ale pořád stejně dobré, Až na ten konec, ach jo.

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Klasická Agatha Christie a její mistrné odhalení vraha.