Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Kronika Pickwickova klubu Kronika Pickwickova klubu Charles Dickens

Dickens je taková klasika, ale ne pro všechny. Čtenář musí jeho knihám a stylu psaní přijít na chuť a pak je to pravé.

17.01.2022 5 z 5

3x Agatha 3x Agatha Agatha Christie

Detektivní příběhy s vynikající zápletkou a geniálním zakončením a odhalením vraha jsou pro paní Agathu typické. Její knihy a výborní vyšetřovatelé Poirot a Marplová jsou úspěšní čmuchalové, kteří vždycky si dovedou poradit a popíchnout policii sem tam nějakým tím důkazem, který je pro ostatní neviditelný, ale oni se svými dedukčními schopnostmi si všímají i těch nejmenších detailů, pro policii většinou nedůležité, ale právě tyto maličkosti dávají celému případu a konečnému rozuzlení ten správný švih.

10.01.2022 5 z 5

Doktor chodí tiše Doktor chodí tiše Michael Palmer

Romány pana Palmera jsou vynikající a pro milovníky tohoto žánru jsou tím pravým. Tento autor mně nikdy nezklamal a vždy jsem si jeho knihy s velkou chutí přečetla a občas se k ním s nostalgií vracím. Za mně paráda.

Naše paní Božena Němcová Naše paní Božena Němcová František Halas

Také u této básnické sbírky jsem byla opravdu mile překvapena. Vždycky jsem se Halasovi z nějakého mně neznámého důvodu vyhýbala, možná blok ze školních let. Nyní se mi do rukou dostala tato sbírka a ponořila jsem se do čtení a jelikož je opravdu maličká knížečka, tak jsem ji měla přečtenou skoro hned. Moc pěkně napsané a místy hodně smutné. Ale pro milovníky tohoto žánru opravdu úžasná záležitost.

Český sen Český sen Josef Kainar

Touto útlou básnickou sbírkou jsem byla velice mile překvapena. Příjemně se básně četly a opravdu milovníky poezie osloví. Za mně krásné pohlazení.

Nejhezčí pohádky Boženy Němcové Nejhezčí pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Již ten název hovoří za vše. Za mně opravdu nádherné čtení, milá vzpomínka na dětská léta a laskavé pohlazení národních pohádek.

Kdo je hloupější Kdo je hloupější Božena Němcová

Pohádka, která je poplatná klidně i v dnešní době. Pořád budou hloupí a chytří, kteří budou s těmi prvními cloumat podle libosti a oni jim ještě budou děkovat. Hloupost je věčná. Ale zase je rozdíl mezi hloupostí, chytrostí a lidskou "vyčůraností". I když to je taky co svět světem stojí, že.

Chytrá horákyně Chytrá horákyně Božena Němcová

Nádhera. Klasika všech klasik, které zná snad každý od dětství. Krásné a poučné pohádkové příběhy, ze kterých si člověk, kromě pohádkového zážitku vezme k srdci i sem tam nějaké to moudro. Národní poklad, který vytvořila vynikající paní Božena.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda Tři zlaté vlasy děda Vševěda Karel Jaromír Erben

Klasická pohádka, která má svoje nezastupitelné místo a krásné kresby. Kdo by neznal Plaváčka, zlého krále a hlavně dobrý konec, kde láska zvítězí nad intrikami a kde zlá kouzla a čáry nemají proti síle lásky a dobru žádnou šanci.

Půjdeme si pro pohádku Půjdeme si pro pohádku Eduard Petiška

Na to se nedá zapomenout. Zlatá klasika a úžasná kniha, na níž mám jen ty nejlepší vzpomínky.

Pohádky (19 jiných pohádek) Pohádky (19 jiných pohádek) Božena Němcová

Perfektní a nádherné. Zlatý poklad naší tvorby.

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Miláček krteček a jeho přátelé. Kdo by tuto krásnou českou klasiku neměl rád?

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Krásné čtení a nádherné kresby paní Zmatlíkové. Bez těchto kreseb, by ty knihy prostě nebyly ono. Vše se vším souvisí a spousta dětí si na mnohé knihy vzpomene jistě díky nádherným kresbám.

Kniha říkadel Kniha říkadel Josef Lada

Nostalgie, která neztratila svoje kouzlo a půvab ani po mnoho let. Stále má co nabídnout všem věkovým kategoriím, samozřejmě nejvíce dětem. A Ladovy obrázky - požitek.

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Velmi pěkně zpracované povídky pracovníkem pohřebního ústavu. Ač některé vtipné, tak mají pachuť lidské hamižnosti, drzosti a nevšímavosti ze strany pozůstalých. Věřím, že se opravdu tak děje a lidé dokáží být opravdu sami sobě vlkem a co se týká pozůstalosti, tak opravdové hyeny. Ale jinak jsem se pobavila, hezky napsané a oddychové čtení. Pěkně vykreslené a popsané zákulisí francouzského pohřebnictví, členů sehraného týmu a kolektivní práce, vše na sebe hladce navazuje. Jsou to profesionálové, kteří si zasloužili můj obdiv. Doporučuji jako příjemné čtení všem, kdo se o tuto tématiku byť jen lehce zajímá.

06.09.2021 5 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Takové oddychové čtení na deštivý víkend.

15.08.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Za mně ne. Na základě recenzí většinou pozitivních jsem se dala do čtení, ale po prvních asi 20 stranách jsem věděla, že tato kniha opravdu není můj šálek.

25.07.2021 1 z 5

Tajemství ohnivých koulí Tajemství ohnivých koulí Miloslav Švandrlík

Hodně vtipné čtení plné nezapomenutelných hlášek a ty postavy opravdu stojí za to. Všichni ideově a budovatelsky naladěni. Já se zasmála opravdu od srdce.

01.05.2021 5 z 5

Šlo mi o krk, pánové Šlo mi o krk, pánové Miloslav Švandrlík

Krásná kniha, která mně opravdu chytla za srdce a okamžitě vtáhla do děje. Humorně popsané útrapy malého irského chlapce, který se musel často prát o život a vlastní existenci. Spousta lidí ho zradila, i ty, kterým pomohl v nouzi nejvyšší. Ale to Kona zocelilo a rány osudu lépe a s grácií odrážel. Dobrý konec vše napravil. Opravdu pěkné čtení, které je i zároveň k zamyšlení.

01.05.2021 5 z 5

Angličtina (nejen) pro samouky + klíč Angličtina (nejen) pro samouky + klíč Ludmila Kollmannová

Za mně dobrá, ale každý si sám musí zvolit učebnici, která vyhovuje jemu. Co vyhovuje jednomu, nesedí ostatním. Ale za zkoušku se nic nedá a od LEDY učebnice špatné nejsou.

14.03.2021 5 z 5