Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Přijela k nám pouť Přijela k nám pouť Věra Plívová-Šimková

Hodně pěkná a čtivá kniha mých dětských let. I film byl povedený. Klasické dětství, které jsme v 80 létech prožívaly jako děti a nechalo to v nás nezapomenutelné vzpomínky.

14.03.2021 5 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Co více říci k autorce, která dychtivému čtenáři poskytne vždy přesně to, co očekává. Parádní příběhy, které milovníky Agathy nenechají nikoho na pochybách.

14.03.2021 5 z 5

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Úžasná kniha od vynikající bylinkářky. Kniha je napsaná velice dobře, každý si najde to své a hlavně paní Treben výborně seznámí i začínající bylinkáře se vším, co k bylinkám patří. Od sběru, po léčivé účinky. Moje první seznámení s léčivou silou bylinek, které mně provází skoro 30 let. Vždy po knize sáhnu když potřebuji a nikdy mně nic z knihy nezklamalo.

23.02.2021 5 z 5

Androidova pomsta Androidova pomsta Jean-Pierre Garen (p)

Opravdu vynikající sci-fi čtení. Autora a jeho knihy jsem si před mnoha lety oblíbila a stali se moji součástí po mnoho večerů a osamělých chvilek. Ráda na jejich dobrodružství vzpomínám a jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.

07.02.2021 5 z 5

Zapomenuté případy Sherlocka Holmese Zapomenuté případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Zapomenuté a přesto nezapomenutelné případy velkého londýnského detektiva a jeho věrného přítele. Super čtení, které pohladí vždy, kdykoliv otevřeme knihu.

07.02.2021 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Super, úplně úžasné a vtipné dílo.

31.01.2021 5 z 5

Hitler a Stalin – paralelní životopisy Hitler a Stalin – paralelní životopisy Alan Bullock

Hodně zajímavě popsané životy dvou bláznů, kteří zničili víc životů než všechny války dohromady. Takové monstrum snad ani není možné, ale dějiny bohužel ukázaly opak. Hrůza. Je třeba si vzít poučení a vyvarovat se podobných činů, co tihle dva zmetci dokázali napáchat.

29.01.2021 5 z 5

Louis de Funès: Četník a milovník růží Louis de Funès: Četník a milovník růží Jean- Marc Loubier

Zajímavé čtení o jednom z předních francouzských herců. Ať je to jak chce, ve svých rolích byl jedinečný a zanechal po sobě spoustu výborných filmů, při kterých se člověk vždycky rád od srdce zasměje.

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Skvělá a pěkně napsaná vzpomínková kniha manželkou Elvise. Opravdu pohodové a dobře napsané. Hodně soukromých detailů ze života a manželství Presleyových. A hodně fotografií.

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Tenhle dědek se mi vždycky ve svých rolích líbil. I jeho různá vyprávění mně bavila a byl vtipný. Nostalgicky na něho vzpomínám jako na pana Viga z Arabely, kde jsem ho vlastně jako malá televizní divačka poprvé zaznamenala a to zřejmě díky těm jeho zvláštním vousům.

Oldřich Nový Oldřich Nový Ladislav Tunys

Jeden z největších elegánů prvorepublikových filmů. Velmi příjemný a charakterní herec, kterých bylo i tenkrát málo. I do pozdních hereckých let, kdy dostal sem tam malou roličku si noblesnost pořád udržel a kouzlo starých časů tam pořád bylo. Je to v člověku.

Z hercova zápisníku Z hercova zápisníku Karel Höger

Charakterní herec s nezapomenutelným hlasem, který k nám promlouval po mnoha generací v našich krásných Večerníčcích. Opravdu krásný hlas a elegantní herec.

Velká kniha o psech Velká kniha o psech David Taylor

Tuhle krásnou knihu měla moje sestřenice a já v ní velice ráda listovala. Pěkně zpracovaná kniha o plemenech psů, opravdu obsáhlá a pěkné obrázky pejsků.

1000 československých nej 1000 československých nej Ladislav Kochánek

Perfektní kniha, ve které jsem hodně jako malá ležela. Pro mně bylo vše zajímavé a hodně jsem se dočetla a dozvěděla. Na dobu, ve které vyšla, bych řekla že byla opravdu dobře a pečlivě zpracovaná.

Ladovy veselé učebnice - Ptáci Ladovy veselé učebnice - Ptáci Josef Lada

Velmi krásná nostalgická kniha a úžasné obrázky pana Lady. Co více si přát? Takovéto knihy prostě k dětství patří. Jsou krásné, srozumitelné a ty obrázky jsou lahoda pro oko.

28.01.2021 5 z 5

Počkej, zajíci! Na stavbě Počkej, zajíci! Na stavbě Aleksandr Jefimovič Kurljandskij

Jako malá jsem sbírala tato leporela, které nebyly vůbec k sehnání. Milovala jsem tenhle ruský animák a tyhle knížečky byly můj malý poklad.

Jak se Martínek ztratil Jak se Martínek ztratil Eduard Petiška

Knihy pana Petišky pro mně vždycky měly neobyčejné kouzlo. Mám je v knihovně dodnes a ráda jsem z nich synovi četla před spaním.

Moje abeceda Moje abeceda Josef Lada

Krásná kniha a něžný průvodce dětskou dušičkou. Klasika, která neodmyslitelně patří do zlatého knižního fondu.

26.01.2021 5 z 5

Víla Amálka Víla Amálka Václav Čtvrtek (p)

Nádherný večerníček pro děti ve všech dobách. Pěkné kresby a milé vyprávění.

26.01.2021 5 z 5

Křemílek a Vochomůrka Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek (p)

Nádherné a laskavé pohádky pro děti. Velice pěkné jsou i večerníčky. Nostalgie, která vždy potěší a pohladí.