Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Veselé obrázky Josefa Lady Veselé obrázky Josefa Lady Pavel Šrut

Pro děti kniha jak dělaná. Úžasná po všech stránkách a ty kresby pana Lady, prostě kniha jak má být.

11.01.2021 5 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Také zajímavé čtení, ale spíše týkající se ostatních postižených žen a dětí a jejich následný boj s islámem.

10.01.2021 5 z 5

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Knihou jsem nadšená. Pěkně napsané, čtivé a opravdu děj odsýpá. Na můj vkus se tam kmitá dost postav a trochu mi trvalo, než jsem si je utřídila, ale ničemu to nebrání a zážitek mám výborný. Opravdu mohu doporučit. Sympatická hlavní postava patoložka, sem tam nějaký ten přisluhovač, samozřejmě vrah a škodič. Prostě vše, co do dobré detektivky patří. Super rozuzlení. A i trochu překvapení.

05.01.2021 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Úplně výborné čtení a perfektní odhalení vrahů. Suprové čtení, od kterého se jen tak člověk neodtrhne. Já doporučuji, protože s tak výbornou detektivkou se člověk jen tak nesetká. Opravdu za sebe jsem touto spisovatelkou neustále okouzlena, přestože její díla znám skoro nazpaměť.

30.12.2020 5 z 5

Pokus o kus pravdy Pokus o kus pravdy Josef Vinklář

Výborný herec všech rolí. A krásný podmanivý hlas. Sice v soukromí podle nejbližších zase tak spolehlivý nebyl, ale to není náš problém. Kdo je také čistý jak lilium, že .... Hlavní je, že jako herec byl opravdu vynikající a zahrál s přehledem a profesionalitou všechny role, které mu byly svěřeny.

29.12.2020 5 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Jediná čtená kniha od této spisovatelky. Vyprávění se mi líbilo, zajímavě propletené příběhy třech kamarádek od dob studií až po rodinný život. Ale občas jsem se v příběhu ztrácela, přetrhávala se mi nit. Abych pravdu řekla, stačilo přečíst jednou. Nějak nemám touhu se ke knize znovu vrátit. Nenadchla, neurazila. Znám lepší.

06.12.2020 3 z 5

Dívčí válka Dívčí válka František Ringo Čech

Velice vtipná parodie na Jiráskovu Dívčí válku. Opravdu oddychové a vtipné čtení. Tohle dílko se opravdu vydařilo. I když jsem se ve svém okolí již setkala s odporem, já se bavím, kdykoliv dostanu příležitost.

05.12.2020 5 z 5

České pohádky Karla Jaromíra Erbena (19 pohádek) České pohádky Karla Jaromíra Erbena (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

Překrásné pohádky, které babička četla mojí mamce, moje mamka mně a sestře a já svému synovi. Pro malé děti pohádky mají své kouzlo a je jedno, zda je rok 1960 nebo 2000. Dětská fantazie a touha po dobrodružství hlavních hrdinů nepřekoná žádnou časovou osu.

Bajky Bajky Ivan Andrejevič Krylov

Bajky jsou pěkné čtení. A od ruských autorů nemají chybu.

05.12.2020 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Starý dobrý Poe a jeho nesmrtelné a vynikající povídky, které neztrácí nic z toho nejlepšího ani po 100 letech od svého vzniku. Pořád fascinuje jak čtenáře, tak osoby od filmu a vznikají stále lepší a lepší díla. Já jsem velký fanda pana Poea. Za mně pecka a skvost.

Velká kočičí pohádka Velká kočičí pohádka Karel Čapek

Pohádky Čapka jsou trochu jiné a přesto stejně báječné, jako jiné pohádky. Za mě top.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jsem asi jedna z mála, která z této knihy nebyla nikdy odvařená. Navíc se mi špatně četla. Nebo jsem špatně pochopila myšlení autora, nevím. Samozřejmě pro mnoho lidí naprosto neskutečná a mimořádná kniha, každý podle svého. Jsou dva tábory- buď miluješ nebo nenávidíš.

02.12.2020 2 z 5

Semeno zla Semeno zla Andrew Hall

Takhle kniha mně hodně nadchla. Sci-fi. Ale zajímavé. Nikdy jsem nic podobného nečetla a byla příjemně překvapená dějem. Opravdu jsem měla z téhle knihy dobrý pocit.

Horská dráha Horská dráha Andrew Hall

No ty brďo prolínání současnosti a minulosti v příběhu. Taková je horská dráha, která vás pěkně sveze, a vy nevíte, která bije. Zajímavě naservírovaný kousek.

02.12.2020 5 z 5

Mr. Popularity Mr. Popularity Nicholas Adams (p)

Tady jsem se klepala jako sulc. Bylo to na mně hodně drsný. Knihu jsem četla hodně mladá a byla úplně vyjevená. Ale hrozně se mi líbila.

Věčný nepřítel Věčný nepřítel Christopher Pike

Pěkné tak trochu sci-fi čtení, ale zajímavé. Moc hezky vypravované hlavní hrdinkou Relou. Fakt se mi to líbilo.

Zrada Zrada Robert Lawrence Stine

No jo, Fear street ta má pořád něco. A pořád se tam něco děje a bude dít. Tak vzhůru do čtení, ale jen s rozsvícenou lampičkou a nebo odpoledne. Ale né když jste sami doma a v noci.

Smrt záchranářů Smrt záchranářů Robert Lawrence Stine

Klasický Stine, který opět nezklamal. Co více si přát?

Kdo spí v mém hrobě? Kdo spí v mém hrobě? Robert Lawrence Stine

Taky hodně zajímavé. Hltala jsem od začátku do konce. Mně ta bába fakt bavila. Opravdu oddychovka, jak má být.

Jsi frajer, Bobby Jsi frajer, Bobby Robert Lawrence Stine

Tak tohle dílko se mi opravdu hodně líbilo. A výborně dostal Bobby na frak od svých bývalek. To byla fakt bomba. Dostaly ho perfektně. Takové roztomilé čtení, pořád jsem čekala, co se z toho vyklube a on z toho byl parádní závěr. Ukázka toho, že nemusí v každém díle kapat krev. Moje z nejoblíbenějších. Je to super oddychovka, která se přečte za chvilku.